Alcatraz
Enquête

Marco van Basten vond het maar niks dat Linkin Park voor de aftrap van de Champions League-finale op 31 mei een optreden verzorgde. Wat vind jij van de Amerikaanse gewoonte om grote sportwedstrijden op te vrolijken met een concert?

Geweldig, ook voor aanvang van de wedstrijd
Prima, maar niet voor het duel wanneer de spelers zich willen opwarmen
Dat is iets voor pop-acts, niet voor heavy bands als Linkin Park en Gojira
Zo’n muzikaal optreden is onzin, het publiek komt voor de sportwedstrijd
Sport is kut, laat die band elders een eigen concert doen voor hun fans
Van mij hoeft het niet, maar ik gun zo’n band wel de extra exposure
Normaliter vind ik het een goed idee, maar Linkin Park was echt slecht
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    10 juni:
  • Whitechapel
  • 11 juni:
  • King Diamond, Paradise Lost en Angel Witch
  • Myles Kennedy
  • W.A.S.P.
  • 12 juni:
  • Man as Plague, Gallamesh en Everything Decays
  • 13 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague en The Unslain
  • 14 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague
  • Sorcerer
  • 15 juni:
  • Into The Grave
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adam "Nergal" Darski (Behemoth) - 48
  • Ernie C. (Body Count) - 66
  • Howlin' Wolf† - 115
  • Johan Ericson (Draconian) - 46
  • Juhana Karlsson (Amoral) - 42
  • Magnus Rosén (Hammerfall) - 62
  • Marko Paasikoski (Sonata Arctica) - 47
  • Martin Orford (IQ) - 66
  • Mickey Curry (Bryan Adams) - 69
  • Peter Gale (Sweet Sorrow) - 45
  • Robert Hampson (Loop) - 60
Review

Salem - Collective Demise
Jaar van release: 2002
Label: System Shock
Salem - Collective Demise
Salem brengt met dit Collective Demise inmiddels alweer de vierde schijf uit. Voor mensen die Salem niet kennen , Salem is een Israelische black thrash metal band die al geruime tijd actief is in de underground maar ook wereldwijd heel wat fans kent. Samen met Melechesh staan ze aan de top van Israelische metal scene. Met een cd die is volgepakt met 12 snerpende songs gaat Salem weer ten aanval.

Salem speelt een ietwat wonderlijke mix van black en thrash metal. In de razende muziek heeft men namelijk heel wat vreemde elementen verwerkt. Zo komt een zangeres sporadisch langs en zijn gedeeltes van de teksten in het Hebreeuws geschreven. De productie is buitengewoon goed en deze geeft de muziek een bombastische inslag. Men verkiest agressie boven melodie , maar ondanks dat bevat de muziek ook nog heel wat melodische stukken, wat natuurlijk een pluspunt is voor de afwisseling. Collective Demise is absoluut het meest harde album wat de band ooit uitbracht en dat is met name te danken aan de woede die de band uitkotst. Het is natuurlijk algemeen bekend dat er veel problemen zijn in het midden oosten en dat is ook te horen aan de muziek. Ook is het terug te vinden in de songtitels. Titels als Act of War en Act of Terror spreken natuurlijk boekdelen.

De muziek bevat heerlijke versnellingen, rauwe krijszang en gedoseerde melodieuze stukken . Een prachtige cd die menigmaal doet denken aan het oude werk van Dissection (hebben zij momenteel überhaupt nieuw muzikaal werk dan?) en de oude Thrash metal van de jaren '80. Prachtige songs als het titelnummer en Broken yet United maken de cd tot een mooi werkstuk. Voor snelle kopers zit er bij de limited edition ook nog een extra cd die drie videoclips bevat, waarvan twee live zijn opgenomen en één een studioversie is. Het gaat er heet aan toe in de live shows en het blijkt ook hoe trouw deze band aan het vaderland is door de grote hoeveelheid vlaggen. Wat ook geen misdaad is in deze tijden.

Salem brengt met deze 4e cd wederom een zeer degelijke plaat uit die absoluut gehoord mag worden. Keiharde black thrash metal vermengd met vreemde elementen die de muziek ook nog eens behoorlijk orgineel maken. De genialiteit van een bovengenoemde band als Dissection heeft Salem nog niet in huis, maar ze zijn zeker op de goede weg. Zeker iets om uit te checken.

Tracklist
1. Broken yet united
2. Coming end of reason
3. Slave
4. Act of terror
5. Act of war
6. Collective demise
7. Dead Eyes
8. Feed on your grief
9. Decadence in solitude
10. Recall
11. Al taster
12. Inhuman greed

Score: 82 / 100

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 17 maart 2003

Meer Salem:

Pitfest Iron Maiden Rock Legends Special

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.