Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Zou jij minstens 200 euro over hebben voor een intiem zaalconcert van jouw favoriete muzikant (met begeleidingsband), zoals de fans van Ronnie Wood?

Sterker nog, ik heb gewoon een kaartje gekocht voor Ronnie Wood
Ja, voor één of meer favoriete muzikanten zou ik dat betalen
Alleen in een zeer bijzondere situatie, zoals een glorieus afscheidsconcert
Niet voor soloconcert, wellicht voor grote show van mijn favoriete band(s)
Helaas zijn de muzikanten waarvoor ik dat bedrag over zou hebben al dood
Nee, zo'n bedrag vind ik absurd hoog voor welke artiest of band dan ook
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    19 maart:
  • Kanonenfieber en Mental Cruelty
  • Les Projets d'Athena
  • Villagers Of Ioannina City en My Diligence
  • 20 maart:
  • Benighted, XII Thorns en Bloid
  • Keith Caputo en Serpents
  • Plan Nine
  • Rise A Thousand en Left To Love
  • Sabiendas, Anomic en Stigmatized
  • 21 maart:
  • Eternal Eclipse: Cirith Gorgor, Heinous en Messor Falce
  • Gaerea
  • Gorgoroth, Patristic, Tyrmfar en Lömsk
  • The Motherz en Wild Blaze
  • 22 maart:
  • Angus McSix, Bloodbound en Brainstorm
  • Predatory Void en The Fifth Alliance
  • Woke Up Tied Up, White Knuckle Grip en Posture
  • 25 maart:
  • David Ellefson en M.A.G.O.
    19 april:
  • Dogma
  • Mariana's Rest, Aeonian Sorrow, Ceremony en Wooden Veins
  • Roadburn festival
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aksel Sandemose (auteur)† - 127
  • Aksu Hanttu (Entwine) - 47
  • Alex Dubé (Icewind) - 43
  • Axel Johann (Boomerang) - 52
  • Billy Sheehan (Steve Vai) - 73
  • Brann Dailor (Mastodon) - 51
  • Brant Bjork (Kyuss) - 53
  • Dirk Zelmer (Galloglass) - 54
  • Frank Claussen (Theatre Of Tragedy) - 50
  • George Thanasopoulos (Airged L'amh) - 53
  • Gert Bettens (K’s Choice) - 56
  • Jacob Hellner (producent) - 65
  • Jessica Thierjung (Xandria) - 45
  • Patrick McGoohan (acteur)† - 98
  • Ricky Wilson (The B-52’s)† - 73
  • Sebastjan Mulej (Brutart) - 47

Vandaag overleden:
  • Jeff Ward (Nine Inch Nails) - 1993
  • Randy Rhoads (Ozzy Osbourne) - 1982
Review

Salem - Collective Demise
Jaar van release: 2002
Label: System Shock
Salem - Collective Demise
Salem brengt met dit Collective Demise inmiddels alweer de vierde schijf uit. Voor mensen die Salem niet kennen , Salem is een Israelische black thrash metal band die al geruime tijd actief is in de underground maar ook wereldwijd heel wat fans kent. Samen met Melechesh staan ze aan de top van Israelische metal scene. Met een cd die is volgepakt met 12 snerpende songs gaat Salem weer ten aanval.

Salem speelt een ietwat wonderlijke mix van black en thrash metal. In de razende muziek heeft men namelijk heel wat vreemde elementen verwerkt. Zo komt een zangeres sporadisch langs en zijn gedeeltes van de teksten in het Hebreeuws geschreven. De productie is buitengewoon goed en deze geeft de muziek een bombastische inslag. Men verkiest agressie boven melodie , maar ondanks dat bevat de muziek ook nog heel wat melodische stukken, wat natuurlijk een pluspunt is voor de afwisseling. Collective Demise is absoluut het meest harde album wat de band ooit uitbracht en dat is met name te danken aan de woede die de band uitkotst. Het is natuurlijk algemeen bekend dat er veel problemen zijn in het midden oosten en dat is ook te horen aan de muziek. Ook is het terug te vinden in de songtitels. Titels als Act of War en Act of Terror spreken natuurlijk boekdelen.

De muziek bevat heerlijke versnellingen, rauwe krijszang en gedoseerde melodieuze stukken . Een prachtige cd die menigmaal doet denken aan het oude werk van Dissection (hebben zij momenteel überhaupt nieuw muzikaal werk dan?) en de oude Thrash metal van de jaren '80. Prachtige songs als het titelnummer en Broken yet United maken de cd tot een mooi werkstuk. Voor snelle kopers zit er bij de limited edition ook nog een extra cd die drie videoclips bevat, waarvan twee live zijn opgenomen en één een studioversie is. Het gaat er heet aan toe in de live shows en het blijkt ook hoe trouw deze band aan het vaderland is door de grote hoeveelheid vlaggen. Wat ook geen misdaad is in deze tijden.

Salem brengt met deze 4e cd wederom een zeer degelijke plaat uit die absoluut gehoord mag worden. Keiharde black thrash metal vermengd met vreemde elementen die de muziek ook nog eens behoorlijk orgineel maken. De genialiteit van een bovengenoemde band als Dissection heeft Salem nog niet in huis, maar ze zijn zeker op de goede weg. Zeker iets om uit te checken.

Tracklist
1. Broken yet united
2. Coming end of reason
3. Slave
4. Act of terror
5. Act of war
6. Collective demise
7. Dead Eyes
8. Feed on your grief
9. Decadence in solitude
10. Recall
11. Al taster
12. Inhuman greed

Score: 82 / 100

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 17 maart 2003

Meer Salem:

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.