Bospop Into The Grave 2026
Enquête

Wanneer koop jij in de regel een kaartje voor een festival, waarin je erg geïnteresseerd bent?

direct als de voorverkoop begint, ook als er weinig namen bekend zijn
alleen als er een aantrekkelijke vroegevogelkorting is meteen, anders later
zodra er genoeg gave artiesten zijn aangekondigd die ik wil zien
zodra ik genoeg budget heb om een kaartje te kunnen kopen
pas als de volledige line-up en het tijdschema bekend zijn en me bevallen
pas als de weersverwachting bekend is en gunstig uitvalt
pas als ik zeker weet dat ik die dag(en) uit kan gaan
op het laatst, wanneer ik een goedkoop doorverkoopticket kan scoren
ik koop nooit een kaartje voor een muziekfestival
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    3 april:
  • Full Of Hell, The Body, Jarhead Fertilizer en JAD
  • Hexvessel en Aluk Todolo
  • Kreator, Carcass, Exodus en Nails
  • Molokai, Sneurf en Mountain Eye
  • Samavayo
  • The Browning, Stain The Canvas, The Defect en Heaven.exe
  • The Duskfall, This Ending, Evilon en Butchers Curse
  • THE MON en Kariti
  • 4 april:
  • Anna KiaRa
  • Dirty Sound Magnet
  • Flowerleaf, Battled en Pandora's Key
  • Gama Bomb en Lich King
  • Infected Rain, Butcher Babies en Black Spikes
  • Valdrin en Amalekim
  • 5 april:
  • Anna KiaRa
  • Black Rabbit Fest
    Met o.a. Martyr, Black Rabbit, Grindpad en Mouflon
  • 6 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Hellripper, Schizophrenia en Sarcator
  • Skynd
  • 7 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Skynd
  • Witch Fever
  • 8 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Witch Fever
  • 9 april:
  • 1914 en Katla
  • Carnivore A.D.
  • Lord Of The Lost, Dogma en League Of Distortion
  • Morning Again, Becoming A.D. en Provisional
  • Predatory Void en Inferum
    3 mei:
  • Author & Punisher en Fange
  • KrashKarma
  • Quest Master, Orcus en Segadeth
  • Solence, Dream State en Written By Wolves
Kalender
Vandaag jarig:
  • Anders Looström (Memory Garden) - 57
  • Arjen Anthony Lucassen (Ayreon) - 66
  • Criss Oliva (Savatage)† - 63
  • Greg Calbi (technicus) - 77
  • James MacDonough (Iced Earth) - 56
  • Marco Biazzi (Lacuna Coil) - 49
  • Mike Ness (Social Distortion) - 64
  • Nicke Borg (Backyard Babies) - 53
  • Sean Peck (Cage) - 59
  • Sebastian Bach (Skid Row) - 58
  • Thorstein Aaby (Pagan's Mind)† - 55
  • Tsuyoshi Sekito (The Black Mages) - 63
Review

Anaal Nathrakh - In The Constellation Of The Black Widow
Jaar van release: 2009
Label: Candlelight Records
Anaal Nathrakh - In The Constellation Of The Black Widow
Wie de recensies op Metalfan de afgelopen jaren heeft gevolgd, weet dat ik niet onder stoelen of banken heb gestoken hoe onder de indruk ik ben van de albums van Anaal Nathrakh. Het beste aan deze band is de ongebreidelde intensiteit die de heren tentoonspreiden, waardoor de meeste extreme metalbands tot muurbloempjes verworden. Het geweldig getitelde In The Constellation Of The Black Widow is alweer het vijfde volledige album van dit instituut. Het werktempo van de band ligt dus vrij hoog, maar qua kwaliteit heeft Anaal Nathrakh nooit teleurgesteld.

Om maar met de deur in huis te vallen: ook dit album stelt niet teleur. Het begin van het titelnummer doet met zijn dreigende midtempo nog even vermoeden (of vrezen) dat de band het over een iets rustigere boeg gooit, maar al na minder dan een halve minuut word je als luisteraar weer keihard om de oren geslagen met de voor Anaal Nathrakh typische mengeling van black, death en grind, waarmee een ware muur aan intensiteit wordt gecreëerd. Alle elementen zijn weer op sublieme wijze vertegenwoordigd: de geniale riffs en vlammende solo’s, de sporadisch opduikende, zeer overtuigende cleane zang en vooral de genadeloos beukende drums en de algehele overdonderende sound. Het openingsnummer mag wat mij betreft dan ook als het beste en meest intense nummer van dit jaar de boeken in.

Ik ben nog niet halverwege het album of een euforisch gevoel maakt zich van mij meester. In The Constellation Of The Black Widow bevat alles wat ik van Anaal Nathrakh hoop en verwacht. De band heeft een onmiskenbaar eigen geluid gevonden en houdt daaraan vast, zonder ook maar een moment ongeïnspireerd over te komen. Sterker nog, het eerder genoemde titelnummer, het wederom met onweerstaanbaar gave cleane zanglijnen doorspekte More Of Fire Than Blood en het door Zeitgeist Memento van Repvblika meegebrulde Oil Upon The Sores Of Lepers behoren misschien wel tot de beste nummers die Anaal Nathrakh tot nu toe heeft geschreven.

Ook de productie van het album is weergaloos: loepzuiver, maar tegelijkertijd zwaar en heavy. Het enige minpuntje dat ik kan bedenken, is dat de band mij anno 2009 tóch net niet meer zo wegblaast als een album zoals Eschaton wel deed. Dat zegt waarschijnlijk echter meer over mijn gewenning aan deze band dan over de kwaliteit en kracht van dit album. Na vier recensies ben ik inmiddels ook wel door mijn metaforen over klappen en trappen in het gezicht, impact van waterstofbommen, adrenalinestoten van junks en te vroege vuurwerkuitbarstingen heen. Jullie begrijpen het inmiddels wel: verplichte aanschaf wederom!

Tracklist:
1. In The Constellation Of The Black Widow
2. I Am The Wrath Of Gods And The Desolation Of The Earth
3. More Of Fire Than Blood
4. The Unbearable Filth Of The Soul
5. Terror In The Mind Of God
6. So Be It
7. The Lucifer Effect
8. Oil Upon The Sores Of Lepers
9. Satanarchrist
10. Blood Eagles Carved On The Backs Of Innocents

Score: 90 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 23 juli 2009

Meer Anaal Nathrakh:

Anaal Nathrakh - In The Constellation Of The Black Widow
Reactie van mcLovin op 23-07-2009 om 13:17u

Vette muziek, alleen jammer van die "zangpartijen" Ben niet vies van een gruntpartij, maar dat gekrijs is ruk. Op de spaarzame cleanpartijen klinkt 't zeker acceptabel.

Anaal Nathrakh - In The Constellation Of The Black Widow
Reactie van Bart op 23-07-2009 om 13:42u
Score: 94 / 100

Ben 't helemaal met je eens Rik. Anaal Nathrakh is één van de hardste bands die ik ooit gehoord heb! Vind het echt uberjammer dat ze geen teksten publiceren, de titels en de verstaanbare stukken wijzen op een knap staaltje schrijftechniek.

Anaal Nathrakh - In The Constellation Of The Black Widow
Reactie van Artorius op 24-07-2009 om 09:37u
Score: 85 / 100

Alweer een geweldig album, niets op af te dingen. De verrassing is er inderdaad een beetje vanaf, maar een teleurstelling is het evenmin. Ik ben er blij mee!

Anaal Nathrakh - In The Constellation Of The Black Widow
Reactie van jr op 24-07-2009 om 10:00u
Score: 3 / 100

De muziek gaat nog wel, alhoewel drumcomputer niet acceptabel is. De zang is niet meer dan een beetje geschreeuw. Vertel mi;j hoe kan zo'n cd nou 90 punten krijgen?????????????????????????????????????????

Anaal Nathrakh - In The Constellation Of The Black Widow
Reactie van Klaasvaak op 24-07-2009 om 11:22u

@ jr
Misschien moet je je iets meer open stellen voor andere genres. Mocht die uitspraak niet overtuigen: meningen verschillen, leer er mee leven.

Anaal Nathrakh - In The Constellation Of The Black Widow
Reactie van jr op 25-07-2009 om 08:50u

Over smaak valt niet te twistten. Wel over kwaliteit!! Denk daar maar eens over na Klaas Vaak de ongelukkige.

Anaal Nathrakh - In The Constellation Of The Black Widow
Reactie van Ongelukkig op 25-07-2009 om 09:42u

Wat bepaald kwaliteit?

Anaal Nathrakh - In The Constellation Of The Black Widow
Reactie van jr op 25-07-2009 om 18:17u

Aha je snapt dus niks van kwaliteit. Ik had ook niks anders verwacht.

Anaal Nathrakh - In The Constellation Of The Black Widow
Reactie van margrave op 26-04-2010 om 07:58u
Score: 90 / 100

jr shut the fuck up en hou je bezig met je pussy metal op zin mooist gezegt.
dit is hoe metal moet klinken. die manne al es bekeke? da zin verdomde nerds, maar wel nerds die wete hoe ze het moeten aanpakken en hoe ze metal moete make. chaotisch, filosofisch, technish. hier kan menig extreme metalband een puntje aan zuigen. dit is zonder overdrijven voor mij de BESTE metalband ooit!!!!!

Anaal Nathrakh - In The Constellation Of The Black Widow
Reactie van Henk op 24-10-2010 om 10:31u
Score: 90 / 100

Wederom een geweldig album van AN! Ik word al wat ouder en vermoedde dat nieuwe, extreme albums mij niet meer zo konden boeien, maar deze is echt GOED. Wat een band!

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.