Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete studio-album van 2025 uit de Benelux?

Anger Machine - Human Error
Arjen Anthony Lucassen - Songs No One Will Hear
Bark - The Time Has Come
Black Knight - The Tower
Blackbriar - A Thousand Little Deaths
Cryptosis - Celestial Death
Defacement - Doomed
Enthroned - Ashspawn
Epica - Aspiral
Graceless - Icons Of Ruin
Grafjammer - De Tyfus, De Teerling
Grey Aura - Zwart Vierkant: Slotstuk
Hellevaerder - Fakkeldragers
Hemelbestormer - The Radiant Veil
Highway Chile - Rat Race
Martyr - Dark Believer
Mass Deception - Resurrections
Psychonaut - World Maker
Skaldgrim - In The Shadow Of Darkness
Svartsyn - Vortex Of The Destroyer
Terzij De Horde - Our Breath Is Not Ours Alone
Walg - V
Winterblind - Ego
Wolvennest - Procession
een andere langspeler uit de Benelux, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

Kalender
Vandaag jarig:
  • Adrian Belew (King Crimson) - 76
  • Dave Murray (Iron Maiden) - 69
  • David Amore (Nightmare) - 53
  • Eddie Vedder (Pearl Jam) - 61
  • Erik Mortensen (Communic) - 59
  • George Charalambous (Winter's Verge) - 44
  • Graham Bonnet (Rainbow) - 78
  • Grim (Borknagar)† - 56
  • Jari Mäenpää (Ensiferum) - 48
  • Konstantin Radchenko (ZX Spectrum) - 44
  • Mieszko Talarczyk (Nasum)† - 51
  • Ray "Crazy Raymond" Tabano (Aerosmith) - 79
  • Sebas F. (Dark Embrace) - 43

Vandaag overleden:
  • Jacques Namotte (Wallace Collection) - 2012
  • Leslie West (Mountain) - 2020
Review

Chaosfear - Image Of Disorder
Jaar van release: 2008
Label: OSM Records
Chaosfear - Image Of Disorder
Chaosfear is volgens de meegestuurde promosheet een nieuwe sensatie. Met een nieuw album hoopt de band dan eindelijk wereldwijd erkenning te krijgen. De band komt uit Brazilië en dan ben ik al wat bang voor het resultaat. Want naast (het oude werk van) Sepultura en Violator zijn er wat mij betreft slechts een handvol goede bands die uit dat land komen. Ik kom simpelweg te vaak Braziliaanse bands tegen die thrash metal spelen, waarbij het lijkt of ze het puur doen om herrie te maken.

Brazilië dus. De link met Duitse thrash is alvast gelegd. Ondanks een veelbelovende start met de instrumentale opener Kaleidoscopical Downhill en de eerste riffs van Poisonhead kakt de boel helaas al snel in. Dat de band al een decennium aan ervaring heeft, is goed te horen in hun spel. De hele cd is snel en aggressief. Alleen wil zich dat niet resulteren in het kunnen schrijven van goede songs. De vrij strakke productie kan daar ook niks aan veranderen. Image Of Disorder mag dan met de beste wil van de wereld gemaakt zijn, maar hiermee gaan onze vrienden geen hoge ogen gooien.

Het enige echte positieve punt dat ik heb is de komst van Eduardo Boccomino, de broer van zanger/gitarist Fernando. Dit tweetal werkte al samen in de band die vooraf ging aan Chaosfear, namelijk Sick Mind. Eduardo blijkt namelijk een bijzonder goede leadgitarist te zijn die regelmatig lekkere en originele solo’s eruit gooit. Het tilt het nieuwe werk naar een hoger niveau, maar ik zie Image Of Disorder slechts als een kop slappe koffie met een scheut, lekkere, romige melk.

Tracklist:
1. Kaleidoscopical Downhill
2. Poisonhead
3. Bitter Dominance
4. Image Of Disorder
5. Destinated To Your Own Hell
6. Vergiften
7. Don’t Mask Your Weakness
8. Paradox Of Pain
9. Inner Revolution
10. Truthless B.C.
11. Obliteration (Unlimited)

Score: 60 / 100

Reviewer: Ruud
Toegevoegd: 7 juni 2009

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.