Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is jouw favoriete act uit de line-up van Dynamo Metalfest 2026?

Amorphis
Bleed From Within
Castle Rat
Damnation
Death Angel
Destruction
Fit For An Autopsy
Godsmack
Helloween
In Flames
Kittie
Lamb Of God
Lowen
Overkill
Primus
Revocation
Ronker
Sanguisugabogg
Slaughter To Prevail
Soulfly
Tailgunner
Testament
Thy Art Is Murder
Urne
een andere band, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    16 juli:
  • Dong Open Air
  • 17 juli:
  • Bengal Tigers en Starscream
  • Dong Open Air
  • 18 juli:
  • Dong Open Air
  • Nederlands Kampioenschap Grunten
  • Tilburg Metal Fest
  • 19 juli:
  • Mindwars en Ruthless
  • Prixoma Flare, Hurryland en Artemis
  • 21 juli:
  • Rose Tattoo
Kalender
Vandaag jarig:
  • Bobby Gustafson (Overkill) - 61
  • Chi Cheng (Deftones)† - 56
  • Jason Bonham (Black Country Communion) - 60
  • Joe Satriani (Chickenfoot) - 70
  • John Dolmayan (System Of A Down) - 54
  • Marky Ramone (Ramones) - 70
  • Murai Hiro (regisseur) - 43
  • Peter Banks (Yes)† - 79
  • Trevor Horn (producent) - 77

Vandaag overleden:
  • Johan Wesdijk (Khaoz) - 2020
  • Kelly Johnson (Girlschool) - 2007
Review

Fire In The Attic - Fire In The Attic
Jaar van release: 2009
Label: Redfield Records
Fire In The Attic - Fire In The Attic
Ik moest toch wel even grinniken toen ik de biografie van deze band las. Volgens de platenmaatschappij heeft Fire In The Attic al ruimschoots Duitse muziekgeschiedenis geschreven. Nu is het normaal dat ze een band altijd wel wat groter maken dan ze daadwerkelijk zijn, maar dit slaat toch echt alles. Vooral als je na deze megalomane aankondiging erachter komt dat deze emorockers eigenlijk niet zo bijzonder zijn.

Dit titelloze album van Fire In The Attic klinkt bij tijd en wijlen erg catchy en energiek. Als je de hardcoreinvloeden wegdenkt is het zelfs erg radiovriendelijk en hangt het aan tegen commerciële poppunk aan. Hierdoor klinkt het over het algemeen wat oppervlakkig en verrassingen hoef je daarom niet te verwachten. Degelijkheid troef dus op het album. Ik had toch liever gehoord dat ze wat meer lef zouden tonen en het gaspedaal wat vaker indrukken.

Het album mist een sterke ruggengraat om het over de hele lengte spannend te houden. Het klinkt allemaal erg leuk en aardig ze hebben talent in overvloed. De tracks zijn soms pakkend en soms weten ze mij totaal niet te boeien. Leuke aanrader van de ware liefhebbers van het genre, maar ik word er niet warm of koud van.

Tracklist:
1. Are We There Yet?
2. Running With Scissors
3. Wide Eyes
4. Heartbeats For Paychecks
5. Clockworks
6. Emergency Exit
7. The Failure Part I: The Nightmare
8. The Failure Part II: The Hangover
9. A Call Into Arms
10. Sinking Relationship
11. Call It Quits
12. Imperfaction Is Infinite
13. Shapeshifting Mountain

Score: 63 / 100

Reviewer: Matthijs
Toegevoegd: 23 mei 2009

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.