Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij de gaafste act uit het programma van Jera On Air 2026?

A Day To Remember
Architects
Bury Tomorrow
Converge
Decapitated
Distant
Dog Eat Dog
Hatebreed
Het Goede Doel
Hollywood Undead
Ice Nine Kills
Ignite
Kanonenfieber
Madball
Papa Roach
Pennywise
Periphery
Rise Against
Static-X
Suicidal Tendencies
The Offspring
Trivium
Turbonegro
Zeke
een andere band uit de line-up van Jera On Air

[ Uitslag | Enquêtes ]

    11 mei:
  • Machine Head
  • 13 mei:
  • Puffer, Frontsector en Violent Beef
  • 14 mei:
  • Clan Of Xymox en The Essence
  • Creeper en The Howling
  • Riskey Melody en Maki Oyama
  • 15 mei:
  • Conjurer en Terzij De Horde
  • Turbobier, Dikke Dennis & De Röckers en Radical Retard
  • 16 mei:
  • Clan of Xymox, The Essence en Darker
  • Loyalty Ends Here en Manacer
  • 17 mei:
  • Conjurer
Geen concerten bekend voor 11-06-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Christiane "Bobo" Hebold (Rammstein) - 60
  • Christoph Schneider (Rammstein) - 60
  • David Mackay (producent) - 82
  • Gary Wehrkamp (Shadow Gallery) - 56
  • Greg Dulli (The Afghan Whigs) - 61
  • Mads Volf (Manticora) - 53
  • Matias Kupiainen (Stratovarius) - 43
  • Mike Sifringer (Destruction) - 61
  • Neil Carter (UFO) - 68
  • Perttu Kivilaakso (Apocalyptica) - 48
  • Steve Wacholz (Savatage) - 64
  • Teemu Muhli (Paganus) - 41
  • Tom Zutaut (producent) - 67

Vandaag overleden:
  • John Rutsey (Rush) - 2008
  • Noel Redding (The Jimi Hendrix Experience) - 2003
  • Russ Steffens (striptekenaar) - 2020
  • Stan Penridge (Peter Criss) - 2001
  • Trevor Strnad (The Black Dahlia Murder) - 2022
Review

Paradise Lost - Symbol Of Life
Jaar van release: 2002
Label: G.U.N. Records
Paradise Lost - Symbol Of Life
Dat Paradise Lost bij de drie grote der doommetal behoorde, naast My dying Bride en Anathema, ligt alweer meer dan een decennium achter ons. Sindsdien is hun stijl aanmerkelijk radiovriendelijker geworden, zonder dat ze daadwerkelijk van het commerciele succes mochten proeven. In tegenstelling tot veel metalheads heb ik altijd respect gehad voor de richtingverandering van de band. Een band mag best van stijl en genre veranderen, zolang het maar goed is. Zo levert Ulver bijvoorbeeld nog steeds prachtplaten af, terwijl het totaal niet meer blackmetal gerelateerd is. Theater of Tragedy daarentegen heeft mijn inziens een flinke misstap begaan, daar ik een hoop techno/electro bands ken die beter werk afleveren dan zij. Paradise Lost echter houdt zich zeer goed staande door iedere cd weer kwalitatief hoog niveau af te leveren.

Hoe klinkt Paradise Lost anno 2002? Hun vorige album Believe in nothing dateert uit 2001 en had veel meer raakvlakken met pop en rockmuziek dan metal en vergelijkingen met Depeche Mode zijn dan ook al snel getrokken. Ik verwachtte dan ook op Symbol of life eigenlijk een voortzetting van deze stijl en was erg verrast te horen dat ze weer een heel stuk ruiger klinken. Symbol of life is aanzienlijk donkerder en klinkt iets zwaarder dan zijn voorganger. Het metaltintje is een stuk prominenter aanwezig en de gitaren klinken net iets aggressiever dan we zouden verwachten. De nummers klinken echter net zo aanstekelijk als we gewend zijn van deze heren en blijven nog dagen in je hoofd naspoken. Vooral het nummer No celebration kan ik zelfs vandaag de dag er niet uitkrijgen.

Eigenlijk kom je geen slecht nummer tegen op deze cd. Het enige nummer waarbij ik nog wel de neiging krijg om 'm snel door te spoelen is het covernummer Xavier van Dead can dance. Het origineel heb ik nooit gehoord, maar het zes minuten klokkende nummer is me iets teveel van het goede. De andere bonustrack Small town boy van Bronski beat is echter werkelijk subliem en een lust voor het oor! Erg leuk is trouwens de vocale gastbijdrage van Devin Townsend op Two Worlds, al hoor je dat in het nummer zelf niet echt terug.

Al met al is het weer een heerlijke cd geworden dat ik aan iedereen die van 'new wave metal' houdt aanraad. Denk aan bands als het huidige Amorphis en Sentenced. Alle nummers zitten sterk in elkaar en zitten propvol aanstekelijke melodien. Het enige grote nadeel van dit album is, hoe sterk en aanstekelijk de nummers ook zijn, de cd snel zal verstoffen in je cdrekje wanneer je de cd eenmaal kent door zijn hoge toegankelijkheid. Anderzijds is het een zeer fijne luisterervaring en zijn er weinig cd's die wel een tijdloos karakter hebben.

Tracklist:
1) Isolate
2) Erased
3) Two worlds
4) Pray nightfall
5) Primal
6) Perfect mask
7) Mystify
8) No celebration
9) Symbol of life
10) Self obsessed
11) Channel for the pain
12) Xavier (bonustrack)
13) Small town boy (bonustrack)

Score: 82 / 100

Reviewer: Kelvin van Eijk
Toegevoegd: 27 februari 2003

Meer Paradise Lost:

Paradise Lost - Symbol Of Life
Reactie van Een_Metalfan op 02-03-2003 om 19:51u
Score: 90 / 100

Prachtig album,mag van mij wel 90 punten hebbe.

Paradise Lost - Symbol Of Life
Reactie van Een_Metalfan op 06-03-2003 om 22:40u

Small Town Boy is toch van The Commodores?

Paradise Lost - Symbol Of Life
Reactie van Een Metalfan op 16-11-2014 om 21:32u

Je bent in de war met The Communards denk ik. Smalltown Boy is van de Bronski Beat. Beide zijn wel de bandjes van één en dezelfde persoon dus vandaar de verwarring denk ik

Paradise Lost - Symbol Of Life
Reactie van Een Metalfan op 16-11-2014 om 21:32u

Je bent in de war met The Communards denk ik. Smalltown Boy is van de Bronski Beat. Beide zijn wel de bandjes van één en dezelfde persoon dus vandaar de verwarring denk ik

Zoeken
    8 mei:
  • Black Veil Brides - Vindicate
  • Crashdïet - Art Of Chaos
  • Draconian - In Somnolent Ruin
  • Frozen Soul - No Place For Warmth
  • IATT - Etheric Realms Of The Night
  • Ingested - Denigration
  • Lovebites - Outstanding Power
  • Restless Spirit - Restless Spirit
  • Sabotør - Første Aksjon
  • Teramaze - The Silent Architect
  • The Quill - Master Of The Skies
  • Yoth Iria - Gone With The Devil
  • 15 mei:
  • Acid Reign - Daze Of The Week
  • Akem Manah - Threnodies
  • Artillery - Made In Hell
  • Atavistia - Old Gods Awaken
  • Desolus - Dwellers Of The Twilight Void
  • Heavenfall - Thorn
  • Port Noir - The Dark We Keep
  • Pro-Pain - Stone Cold Anger
  • Self Deception - One Of Us
  • The Ghoulstars - The Dark Overlords Of The Universe
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.