Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Into The Grave 2026
Enquête

De acht hoofdacts van Graspop 2026 zijn Bad Omens, Bring Me The Horizon, Def Leppard, Limp Bizkit, Sabaton, The Offspring, Twisted Sister en Volbeat. Hoeveel van deze bands zou jij komende zomer graag willen zien?

Alle acht
Zeven
Zes
Vijf
Vier
Drie
Twee
Eén
Geen van allen

[ Uitslag | Enquêtes ]

    13 januari:
  • Slaughter To Prevail, Dying Fetus en Suicide Silence
Kalender
Vandaag jarig:
  • Ahmed Kloub (Bilocate) - 38
  • Amy Lee (Evanescence) - 44
  • Andre Lindgren (The Zombi) - 42
  • Danny Lohner (Nine Inch Nails) - 55
  • Darren Travis (Sadus) - 59
  • Eki Nurmikari (Imperanon) - 47
  • Lauri Porra (Stratovarius) - 48
  • Matsumoto Hideto (X Japan)† - 61
  • Matti Kärki (Dismember) - 53
  • Mykola Leontovytsj (componist)† - 148
  • Ponce (Destinity) - 42
  • Ramzi Essayed (Bilocate) - 45
  • Rick Parashar (producent)† - 62
  • Tom Mikkola (Entwine) - 46

Vandaag overleden:
  • Chuck Schuldiner (Death) - 2001
  • Warrel Dane (Nevermore) - 2017
Review

Taranis - Flandriae
Jaar van release: 2008
Label: Iron Pegasus Records

Taranis - Flandriae

Taranis is de Keltische god van de donder. Van een band met zo’n naam verwacht je natuurlijk dat ze een donderend album afleveren. Is dat de Vlaamse band Taranis met hun nieuwste album Flandriae gelukt?

Taranis speelt een tamelijk ingetogen en aardig toegankelijke versie van het black/thrash genre. Black metal georiënteerde zang wordt gecombineerd met vrij helder klinkende thrashy gitaarstukken, maar de voor veel black/thrash metalbands kenmerkende snelheid en rauwheid ontbreken. Het ligt allemaal erg lekker in het gehoor.
Toch bekruipt me na enkele luisterbeurten het gevoel dat er iets mist. Er had wel wat meer afwisseling in gemogen, de nummers lijken namelijk vrij veel op elkaar. Nergens neemt de muziek een verrassende wending.
De cover van Running Wild, Black Demon, klinkt net als Taranis’ eigen nummers. Als je het niet wist, zou het je niet opvallen dat het een nummer van een andere band was. Dat is een goed punt, vaak vallen covers compleet uit de toon.

Helaas zijn er geen teksten bij mijn promo gevoegd, maar uit verschillende songtitels blijkt dat geschiedenis waarschijnlijk een belangrijke rol speelt. De zang van Bjorn Desmet past uitstekend bij dit thema, het klinkt echt alsof hij een verhaal vertelt. Maar ook op dit punt was wat meer variatie welkom geweest. De sfeer die de zanger neerzet is elk nummer min of meer dezelfde.

Al met al is Flandriae best een album dat fijn is om te luisteren. Ik hoop dat het de heren van Taranis bij hun volgende release lukt om de muziek wat afwisselender te maken. Wat meer verschillende elementen qua opbouw en tempo, zodat het geheel wat spetterender klinkt, zouden niet verkeerd zijn.

Tracklist::
1. Command And Kill
2. When Death Calls
3. Metal Legacy
4. Vlaamse Trots (Anno 1302)
5. Argonne Forest (Anno 1914)
6. Fallen Heroes All
7. Howling Mountain
8. Insanity
9. Black Demon (Running Wild cover)

Score: 75 / 100

Reviewer: Nynke
Toegevoegd: 31 maart 2009

Taranis - Flandriae
Reactie van Baldurs Tod op 31-03-2009 om 19:14u
Score: 79 / 100

Prima vervolg op het debuut, welke ik wel ietwat beter vind. Tof project wel.

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.