Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is jouw favoriete song van Mercyful Fate?

A Corpse Without Soul
A Dangerous Meeting
Black Funeral
Burning The Cross
Come To The Sabbath
Curse Of The Pharaohs
Doomed By The Living Dead
Egypt
Evil
Gypsy
Into The Coven
Is That You, Melissa?
Last Rites
Melissa
Nightmare Be Thy Name
Nuns Have No Fun
Return Of The Vampire
Satan's Fall
The Bell Witch
The Jackal Of Salzburg
The Oath
The Uninvited Guest
Torture
Witches' Dance
een andere Mercyful Fate-kraker

[ Uitslag | Enquêtes ]

    17 september:
  • Allegaeon, Gorod en Abysmal Dawn
  • 18 september:
  • Allegaeon, Gorod en Abysmal Dawn
  • Demon en Steelover
  • FM
  • 19 september:
  • Braces, Loyalty Ends Here en Canyon Literature
  • Keihurd Festival
  • Oddland, Mother Of Millions en Ring Of Gyges
  • Plan Nine
  • Suffering Quota en Trading Hands
  • 20 september:
  • Oddland, Mother Of Millions en Ring Of Gyges
Kalender
Vandaag jarig:
  • Dr. Know (Bad Brains) - 68
  • Emir "Kralj Teror" Cehovic (KRV) - 46
  • Hunter Jackson (Techno Destructo) (Gwar) - 67
  • Warren Fitzgerald (The Vandals) - 58

Vandaag overleden:
  • Johnny Ramone (Ramones) - 2004
  • Mick Schauer (Clutch) - 2019
  • Richard Wright (Pink Floyd) - 2008
  • Theo Loomans (Asphyx) - 1998
Review

Taranis - Taranis
Jaar van release: 2007
Label: Iron Pegasus Records

Taranis - Taranis

Al jarenlang zijn de “old school metalgods” een bron van inspiratie geweest voor Björn Desmet. Bijna dagelijks passeerden Bathory, Venom, Mötorhead, Celtic Frost en anderen zijn trommelvliezen. Deze inspiratie zette hem aan tot het schrijven van nummers en in juni 2006 bracht hij deze voor het eerst naar buiten, onder de naam Taranis. De eerste demo van deze Vlaamse, old school black metalband oogstte lovende kritieken en de drang naar meer begon te groeien. Hennix den barbaar werd achter het drumstel gezet en samen namen ze Taranis’ eerste volledige album op, dat op 11 juli aan de wereld werd gepresenteerd.

Het resultaat van deze samenwerking is een erg pakkend, old school black metalalbum, hoewel over pure black metal niet gesproken kan worden. Bij het beluisteren van Taranis is meteen duidelijk waar Björn door beïnvloed is. De muziek van onder andere de bovengenoemde bands hebben een duidelijk stempel achtergelaten op zijn muziek. Wat Taranis de luisteraar hier voorschotelt is een mengeling van old school black met thrash-, pagan-, Viking- en andere invloeden. Het tempo ligt laag, de muziek is doorwoven met epische en slepende riffs en de zang is langzaam en beheerst. Gecombineerd met teksten over Teutonen, Goten, vaderlandsliefde, roem en eer, vormt dit een uitstekend eerste album van deze Vlamingen.

Het openingsnummer Honour zet je meteen op scherp en is tekenend voor de rest van het album, al zwakt de felheid die hier te horen is gaandeweg wat af. Na een korte intro barst er een heerlijke riff los, begeleid door het even felle drumwerk. Als dan ook de zang erbij komt, is de toon gezet en weet je dat de komende 40 minuten prima uit te zitten zijn. Naast alle lovende kritieken over dit album, is er natuurlijk ook nog wel minder lovende kritiek te leveren. Eén van die dingen is de afwisseling tussen de nummers; iets meer variatie had wel gemogen. Taranis draai je hierdoor niet snel twee keer achter elkaar.

Voor de liefhebbers van dit soort muziek is het gebrek aan afwisseling nauwelijks een onoverkomelijk bezwaar en ik voorspel dat zij Taranis dan ook met veel plezier zullen beluisteren. Al met al heeft Taranis met dit album een geslaagd debuut in handen. Tot slot nog een mededeling voor de échte liefhebbers: de vinyl-versie van dit album staat gepland voor het einde van de maand.

Tracklist:
1. Honour
2. Father Of Storms
3. Blessed In Fire
4. Teutonic Invasion
5. Lost Fatherland
6. War Is Here
7. The Chain…
8. Night In Carpathia
9. The Last Goths

Score: 73 / 100

Reviewer: Erik
Toegevoegd: 28 augustus 2007

Zoeken
    14 september:
  • Ombra - Night Terror
  • 15 september:
  • Hexbane - From Hell
  • 17 september:
  • Boundaries - Yearning: The unbeautiful after
  • 18 september:
  • Aletheya - Chance To Reborn
  • Allume - Ex Luto
  • Anthrax - Cursum Perficio
  • Bees Made Honey In The Vein Tree - In Between Strides
  • Ch'ahom - Anthropic Rites of Sublimation
  • Chris Horses & The Slow Smoke - Nowhere Bound
  • Fallen Sanctuary - The Gathering of Dreams
  • Game Over - When Darkness Falls
  • Godfrost - Hanging Doll
  • Hansen - Born With A Hammer
  • Krallice - Scour Order
  • Maunah - Hjarta
  • Memories Of A Lost Soul - Lost Memories
  • Mystery Moon - Way Beyond
  • Nytt Land - Ritual of Stone Sun (Live 2026)
  • Revel In Flesh - Flesh For The Kult Of Death
  • Runemagick - After Chaos: Nocturnal Vigil
  • Sea Sleeper - Burden Of Antlers
  • Suffering Quota - Sisyphean Life
  • Taskforce Toxicator - Countdown To Death
  • Terra Black - Mirage
  • The Dogs - Trauma Junkie
  • The Eternal - Obscured Horizons
  • Uncle Acid & The Deadbeats - Shapes Of Midnight
  • Valkyrie's Fire - Out of Darkness
  • Villagers of Ioannina City - Venceremos
  • Wasted Maniacs - Night of the Maniacs
  • 20 september:
  • James Legendforge - The Witchfinder's Flame
Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.