Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in juni 2026 werd uitgebracht?

A.A. Williams - Solstice
Amberian Dawn - Temptation's Gates
August Burns Red - Season Of Surrender
Converge - Hum Of Hurt
Cyhra - Requiem For A Pipe Dream
Edu Falaschi - Mi'raj
Einherjer - Lifeblood
Evanescence - Sanctuary
Evergrey - Architects Of A New Weave
Fires In The Distance - Circadian Promise
Khemmis - Khemmis
Lex Legion - Lex Legion
Masterplan - Metalmorphosis
Muse - The Wow! Signal
Nargaroth - Apocalyptic Steel
Nunslaughter - Satanic Chaos Legions
Slift - Fantasia
Speedslut - Cimbrian Rites
Stormkeep - The Nocturnes Of Iswylm
Tarja - Frisson Noir
The Pretty Reckless - Dear God
Walg - VI
Warning - Rituals Of Shame
Yes - Aurora
een ander studio-album uit juni 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    12 juli:
  • Bospop festival
  • 16 juli:
  • Dong Open Air
  • 17 juli:
  • Bengal Tigers en Starscream
  • Dong Open Air
  • 18 juli:
  • Dong Open Air
  • Nederlands Kampioenschap Grunten
  • Tilburg Metal Fest
    12 augustus:
  • Judas Priest
  • KMFDM, Ya Toyah en Jesus on Extesy
  • Summer Breeze
Kalender
Vandaag jarig:
  • Eric Adams (Manowar) - 74
  • Eric Carr (Kiss)† - 76
  • John Petrucci (Dream Theater) - 59
  • Samer El Nahhal (Lordi) - 51
  • Sharon Den Adel (Within Temptation) - 52

Vandaag overleden:
  • Jeremy Lammas (One Step Beyond) - 2006
Review

Fidget - Ashes & Dust
Jaar van release: 2008
Label: Redfield Records
Fidget - Ashes & Dust
Of het nu gaat om metalcore, pagan, doom, industrial, whatever. Als een bepaald genre succes heeft, dan duurt het meestal niet lang voordat dit genre wereldwijd door allerlei andere beginnende bandjes wordt opgepakt. Dit natuurlijk om ook maar een piece of the pie te kunnen bemachtigen. Heel menselijk en normaal. Het probleem is dan wel dat de taartrestjes steeds kleiner worden omdat deze over zeer veel bandjes verdeeld moet worden. Zo zijn er de laatste tijd ook erg veel van die bandjes die stijlen zoals pop/punk/alternative rock in hun muziek verwerken. Snel scoren is vaak het motto van tig van deze bands. Uiteindelijk wordt het kaf meestal van het koren gescheiden als het aankomt op het schrijven van goede nummers met een duurzaam karakter. Gelukkig krijgt de consument op een bepaald moment zijn buik vol van deze insectenplaag, met als gevolg dat al deze bandjes instorten en er alleen maar een paar grote spelers overblijven.

De Duitse band Fidget combineert ook bovengenoemde stijlen en draait alweer een paar jaartjes mee in dit circus. Fidget weet echter op haar derde album Ashes & Dust juist wel met een groot aantal bovengemiddelde nummers op de proppen te komen. Nummers waar tig middenmootbandjes hun vingers bij zouden aflikken. Deze songs zijn namelijk zeer aanstekelijk, scherp, melodieus en rocken er lekker op los. Verder heeft Fidget een prima zanger en een prima zangeres, hetgeen de diversiteit verhoogt en het komt de muziek dan ook nog eens ten goede. Zo heeft de opener Holy Grail een lekker rocktempo en bevat het een uitstekend refrein. Het tweede nummer All seems meaningless is mijn favoriete nummer. Dit nummer is lekker catchy en swingt de pan uit. Verdere knallers op dit album zijn Take Or Leave (doet me enorm denken aan Foo Fighters), Far From OK en het hyperactieve Stalewater. Dit is een geweldig album voor als je dagelijks behoorlijke afstanden op de snelweg moet afleggen. Deze band heeft dan ook alles in zich om een hele grote band te worden. De Duitsers zullen deze band wel op hun handen dragen.

Tenminste, dat dacht ik.…….maar dan volgt de harde waarheid. Fidget heeft, met name uit onvrede en het uitblijvende succes, onlangs besloten het bijltje erbij neer te gooien. Zoals ze zelf zeggen op hun site: “...aber es sollte doch jemanden interessieren, oder nicht? Das macht doch keinen Sinn so. So ehrlich müssen wir sein. Es macht auf die Dauer keinen Spaß, in Gesichter zu blicken, die dich eigentlich nicht sehen wollen”. Een spijkerharde analyse.

Wellicht dat het aan de tijd van het jaar ligt maar er kwamen bij mij wel bepaalde sentimenten en barmhartige gevoelens naar boven toen ik dit las. Ik voel me eigenlijk wel een heel klein beetje schuldig aan de teloorgang van Fidget. Ik heb namelijk dit album te lang op de plank laten liggen en het te laat de aandacht gegeven die het zou moeten verdienen. Het album is namelijk al zeven maanden geleden uitgebracht. Ich bitte dann auch um vergebung.

Fidget, Rest In Piece.

Tracklist:
1. Holy Grail
2. All Seems Meaningless
3. Take Or Leave
4. Far From OK
5. Stalewater
6. Choke On The Promise
7. Inferia
8. 5 Min Left
9. You will go down with me (Seemann)
10. Shivinho
11. The Latest Try On Old-School Pain
12. ...And Nothing More

Score: 80 / 100

Reviewer: Ard
Toegevoegd: 15 december 2008

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.