Enquête

Zou jij voor een losse zaal- of stadionoptreden van jouw favoriete band(s) speciaal naar een land reizen buiten de Benelux, als die groep Nederland en België overslaat?

Ja, dat doe ik regelmatig
Ja, dat heb ik al eens gedaan
Nog niet, maar dat ga ik dit of volgend jaar wel doen
Nog niet, maar voor een speciale gelegenheid zou ik het overwegen
Nee, niet voor een losse show, maar ga wel naar festivals buiten de Benelux
Nee, ik ga niet naar concerten of festivals buiten Nederland en België
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    15 oktober:
  • All Them Witches en Elder
  • Wind Rose, Orden Ogan en Angus McSix
Kalender
Vandaag jarig:
  • Dr. Know (Bad Brains) - 67
  • Emir "Kralj Teror" Cehovic (KRV) - 45
  • Hunter Jackson (Techno Destructo) (Gwar) - 66

Vandaag overleden:
  • Johnny Ramone (Ramones) - 2004
  • Mick Schauer (Clutch) - 2019
  • Richard Wright (Pink Floyd) - 2008
  • Theo Loomans (Asphyx) - 1998
Review

Nocturnal Fear - Code Of Violence
Jaar van release: 2008
Label: Moribund Records

Nocturnal Fear - Code Of Violence

Een Amerikaanse thrash metal band die voornamelijk geïnspireerd is door Duitse genregenoten als Sodom, Kreator en Destruction? Het lijkt de omgekeerde wereld voor dit trio, dat voor het gemak precies dezelfde naam heeft als twee andere Amerikaanse death/thrash bands, maar een lekkere bak herrie kan men zeker maken.

Persoonlijk vind ik bands als Evile en Warbringer ondanks hun muzikale kwaliteiten op thrash gebied wat ‘safe’. Nocturnal Fear daarentegen klinkt gelukkig een stuk agressiever en overstuurder dan deze twee bands bij elkaar. Dit komt grotendeels door het aan Dave Lombardo (Slayer) en Gene Hoglan (Dark Angel) herinnerende drumwerk van Aggressor, maar ook de maniakaal schreeuwende/krijsende/gruntende zanger Necromodeus doet er een aardige duit in de zak bij. En wat is een thrash metal band zonder spetterend gitaarwerk? Al riffend en solerend laat Slave Hunter ons een spetterend staaltje ruig ronkend snarengeweld horen.

Ondanks dat de heren er eerlijk voor uitkomen sterk beïnvloed te zijn door onze oosterburen, blijven de Amerikaanse roots goed hoorbaar. Zo horen we op Out For Revenge een lekkere scheut Nuclear Assault en komt op Skull Splitter een band als Slayer stevig om de hoek scheuren. Maar de combinatie van ongekende agressie, het brede scala aan riffs en die zeer strak gespeelde chaos doet me nog het meeste denken aan zowel de oude als latere Dark Angel.

Nocturnal Fear speelt old school thrash op een stuk spontanere wijze dan bands als Evile doen, door net die extra stap in pure chaos te zetten en te bewijzen dat thrash zich nog steeds kan meten met de meer extreme genres als death en black metal. Code Of Violence is daarom ook een verplichte aanrader voor de mensen die thrash-revival met argwaan bekijken en al helemaal voor hen die deze wederopleving als een zegen ervaren.

Tracklist:
1. Code Of Violence
2. Line Of Fire
3. Rotting In Hell
4. Rising Hatred
5. Out For Revenge
6. Flamethrower Holocaust
7. Skull Splitter
8. Mind Control
9. Denims Demons
10. Path To Power

Score: 84 / 100

Reviewer: Lennert
Toegevoegd: 23 oktober 2008

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.