Into The Grave
Enquête

David Coverdale is definitief met pensioen. Wat is jouw favoriete song uit zijn lange loopbaan met Deep Purple, Whitesnake, solo, Coverdale-Page en gastbijdragen?

Ain't No Love In The Heart Of The City
Blindman
Burn
Crying In The Rain
Don't Break My Heart Again
Fool For Your Loving
Forevermore
Give Me All Your Love
Here I Go Again
Is This Love
Judgement Day
Love Ain't No Stranger
Love Is Blind
Mistreated
Ready An' Willing
Shut Up And Kiss Me
Slow An' Easy
Soldier Of Fortune
Still Of The Night
Stormbringer
Take Me For A Little While
The Last Note Of Freedom
Too Many Tears
Walking In The Shadow Of The Blues
een andere song waarop Coverdale zingt

[ Uitslag | Enquêtes ]

    20 november:
  • Lacuna Coil en Nonpoint
  • Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
  • Temple Fang
  • 21 november:
  • Cobra The Impaler en My Diligence
  • Engel Of Deathfest IIII
  • For I Am King, Sugar Spine en Swanslaughter
  • New Model Army en Amy Montgomery
  • Pothamus en Modder
  • 22 november:
  • Adrian Vandenberg
  • Deadhead en Anomic
  • For I Am King, Sugar Spine en Another Now
  • Grindpad, Persecutor en Velozza
  • Pene Corrida en MagnaCult
  • Sacred Reich en Martyr
  • 23 november:
  • All Shall Perish, Peeling Flesh, Vulvodynia en Acranius
  • 26 november:
  • Gutalax, Spasm en Guineapig
  • Perturbator, Kaelan Mikla en Gost
  • Spineshank, (hed) P.E. en South Of Salem
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andy Kuntz (Abydos) - 63
  • Antto Einari Melasniemi (HIM) - 50
  • Daniel Svensson (In Flames) - 48
  • Davide Pesola (Klimt 1918) - 47
  • Hayashi Yoshiki (X Japan) - 60
  • Joey Zampella (Life Of Agony) - 54
  • Michael "Mike D" Diamond (Beastie Boys) - 60
  • Oliver Sykes (Bring Me The Horizon) - 39
  • Thomas Petersson (Tiamat) - 53

Vandaag overleden:
  • Andy Paley (The Paley Brothers) - 2024
  • Mike Pinera (Blues Image) - 2024
  • Robin Miller (King Crimson) - 2014
Review

Fear My Thoughts - Isolation
Jaar van release: 2008
Label: Century Media Records
Fear My Thoughts - Isolation
Het Zuid-Duitse Fear My Thoughts is allang geen onbekende meer. Het vijftal begon als zoveelste hardcore/metalcore-band, waarna de sound al gauw richting melodieuze death metal evolueerde. De band heeft ook nog eens een enorme werklust, waardoor Isolation alweer het vierde full-length album sinds 2004 is. Bovendien betekent Isolation wederom een keerpunt in de carrière van Fear My Thoughts, aangezien dit het eerste album is met Martin Fischer als zanger.

Na de rustige opener Isolation en de eveneens kalme opvolger The Blind Walk Over The Edge horen we in The Hunted de eerste stevige riffs en heavy drums. Inmiddels wordt dan ook duidelijk dat nieuwkomer Martin Fischer nadrukkelijk zijn stempel drukt op het geluid van het wederom getransformeerde Fear My Thoughts. Mathias von Ockl, die van de eerste EP Sapere Aude tot het vorige album Vulcanus de zang voor zijn rekening nam, hield er van om de ene keer zijn longen uit zijn lijf te schreeuwen en de andere keer clean te zingen. Fischer kiest voor een minder conventionele aanpak en klinkt veel experimenteler met zijn grotendeels zuivere maar originele vocalen.

Fear My Thoughts lijkt met dit album het melodieuze death metalpad alweer te hebben verlaten en heeft een opmerkelijke afslag gekozen. De Duitsers doen namelijk een stap terug in agressiviteit en komen ineens veel experimenteler uit de hoek. Op sommige momenten schiet Tool te binnen als referentie, op andere momenten (Through The Eyes Of God) gaat het meer richting progrock. Vaak ligt het tempo laag, zoals in Bound And Weakened en is er plek voor kleine details, zoals opvallende baslijnen, en krijgt Fischer alle gelegenheid om zijn kunnen te etaleren. Als de plaat zijn einde nadert komen steeds vaker de knallende riffs van Patrick Hagmann en Markus Ruf naar boven. In Death Chamber en Pitch Black wordt het geheel zelfs zo complex dat ook de naam Meshuggah even opborrelt.

Kon je Hell Sweet Hell en Vulcanus goed waarderen en overweeg je om Isolation aan te schaffen, luister vooral even op hun MySpace wat je op je hals haalt, want niet iedere liefhebber van melodeath zal van het gebodene op Isolation gecharmeerd zijn. Ben je wel in voor wat afwisseling en originaliteit dan komt deze plaat zeker in aanmerking. Ik ben benieuwd hoe ver FMT het met deze nieuwe aanpak zal schoppen. Isolation is alvast een veelbelovende stap in een nieuwe richting.

Tracklist:
1. Isolation
2. The Blind Walk Over The Edge
3. The Hunted
4. Numbered By The Beast
5. Bound And Weakened
6. Through The Eyes Of God
7. Death Chamber
8. Pitch Black
9. Creeping Lord
10. Burning The Lamb/The Sacrifice

Score: 83 / 100

Reviewer: Edo
Toegevoegd: 18 juli 2008

Fear My Thoughts - Isolation
Reactie van Timebomb op 18-07-2008 om 23:43u
Score: 86 / 100

Absoluut een goed album.
De nieuwe zanger Martin heeft naar mijn mening een heel eigen geluid. Goeie zanger, niets mis mee. Clean klinkt ie goed maar ook met de wat ruigere zang heeft hij geen moeite. De agressie komt uitstekend over op de momenten wanneer dit de bedoeling is.

The Hunted en Bound and Weakened zijn toch wel mijn favouriete nummers van Isolation.

Fear My Thoughts - Isolation
Reactie van Marco op 20-07-2008 om 19:17u
Score: 90 / 100

Geweldig album met veel invloeden van faith no More vind ik. De zanger Martin heeft ook best veel weg van Mike Patton en het lijkt wel verder te gaan waat Faith no More gestopt is alleen zit er meer agressie in.
Dit album is de verassing van 2008 voor mij.

Fear My Thoughts - Isolation
Reactie van Timebomb op 02-08-2008 om 11:22u

Inderdaad. De stem van Martin lijkt heel erg op die van Mike Patton.
Na een fiks aantal luisterbeurten blijf Isolation mij nog steeds boeien. Dat gebeurt me niet vaak, eerlijk gezegd.

Ik geloof dat ik Angel Dust maar eens ga afstoffen.......

Dynamo Metalfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.