Alcatraz
Enquête

Marco van Basten vond het maar niks dat Linkin Park voor de aftrap van de Champions League-finale op 31 mei een optreden verzorgde. Wat vind jij van de Amerikaanse gewoonte om grote sportwedstrijden op te vrolijken met een concert?

Geweldig, ook voor aanvang van de wedstrijd
Prima, maar niet voor het duel wanneer de spelers zich willen opwarmen
Dat is iets voor pop-acts, niet voor heavy bands als Linkin Park en Gojira
Zo’n muzikaal optreden is onzin, het publiek komt voor de sportwedstrijd
Sport is kut, laat die band elders een eigen concert doen voor hun fans
Van mij hoeft het niet, maar ik gun zo’n band wel de extra exposure
Normaliter vind ik het een goed idee, maar Linkin Park was echt slecht
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    10 juni:
  • Whitechapel
  • 11 juni:
  • King Diamond, Paradise Lost en Angel Witch
  • Myles Kennedy
  • W.A.S.P.
  • 12 juni:
  • Man as Plague, Gallamesh en Everything Decays
  • 13 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague en The Unslain
  • 14 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague
  • Sorcerer
  • 15 juni:
  • Into The Grave
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adam "Nergal" Darski (Behemoth) - 48
  • Ernie C. (Body Count) - 66
  • Howlin' Wolf† - 115
  • Johan Ericson (Draconian) - 46
  • Juhana Karlsson (Amoral) - 42
  • Magnus Rosén (Hammerfall) - 62
  • Marko Paasikoski (Sonata Arctica) - 47
  • Martin Orford (IQ) - 66
  • Mickey Curry (Bryan Adams) - 69
  • Peter Gale (Sweet Sorrow) - 45
  • Robert Hampson (Loop) - 60
Review

Subliminal Fear - Uncoloured World Dying
Jaar van release: 2007
Label: Burning Star Records
Subliminal Fear - Uncoloured World Dying
Naar eigen zeggen speelt de band intense melodische death metal. Als een razende schiet de band dan ook uit de startblokken. Men weet van werkelijk geen ophouden tot het laatste nummer aan je voorbij getrokken is. In plaats van dat het in een mum van tijd voorbij is, wat vaak het gevoel is bij zulke snelle muziek, is de plaat toch een lange zit. Ten eerste schrijft de band tamelijk lange nummers. De negen tracks klokken bijna vijftig minuten. Ten tweede heeft de band niet echt een eigen gezicht. Het melodische aspect in death is de laatste jaren zo erg uitgemolken dat er op deze plaat eigenlijk niets nieuws te horen valt.

Uiterst melodieuze riffs op furieuze snelheden uitgevoerd is wat je op dit album kunt aantreffen. Zanger Carmine neemt alle zangpartijen voor zijn rekening, wat opzich best een kunst is, want als er zanglijnen aan de orde zijn zullen je het weten ook. Vaak, te vaak, overbrugt hij onnodig zijn eigen zanglijnen door ze aan te vullen met wellicht nog meer schreeuwerige zang. Iets teveel van het goede als je het mij vraag. Het is bovendien zo goed als onverstaanbaar en de cleane zang, die uiteraard elk nummer wel een paar keer om de hoek komt kijken is matigjes uitgevoerd. ‘Niet goed te passe’, zou mijn collega Jeroen zeggen. Erg jammer, want instrumentaal zit het allemaal erg goed (en tevens voorspelbaar) in elkaar. De riffs zijn gewoonweg goed, maar zeker niet baanbrekend. Er wordt op dit album teveel geleund op dezelfde formule dat de band zichzelf uit het oog verliest en gaat vervelen.

Liefhebbers van melodische death moeten Subliminal Fear zeker even gaan luisteren. De rest kan deze band gewoon skippen. Dit is een goede release, maar oh wat hebben we dit al vaak gehoord. Uncoloured World Dying is een goede plaat geworden, maar men zal meer moeten werken aan het creëren van een eigen gezicht, misschien dat het dan wat wordt. Die paar keer dat er een futuristisch getinte toetsenpartij voorbij komt kan hier ook niets aan veranderen. Met de distributie zit het overigens wel goed, de plaat verschijnt door heel Europa, dus met een beetje (on)geluk zien we de band binnenkort wel op de planken.

Tracklist:
1. Insane Archetype
2. Destroy My Ruins
3. Crawls Into The Depths
4. The Silence That Remains
5. I’ve Lost My Control
6. Stare
7. Leave Your Eyes In This Burning
8. My Pain Unfold
9. Uncoloured World Dying

Score: 65 / 100

Reviewer: Bastiaan
Toegevoegd: 24 mei 2008

Pitfest Iron Maiden Rock Legends Special

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.