Alcatraz
Enquête

Marco van Basten vond het maar niks dat Linkin Park voor de aftrap van de Champions League-finale op 31 mei een optreden verzorgde. Wat vind jij van de Amerikaanse gewoonte om grote sportwedstrijden op te vrolijken met een concert?

Geweldig, ook voor aanvang van de wedstrijd
Prima, maar niet voor het duel wanneer de spelers zich willen opwarmen
Dat is iets voor pop-acts, niet voor heavy bands als Linkin Park en Gojira
Zo’n muzikaal optreden is onzin, het publiek komt voor de sportwedstrijd
Sport is kut, laat die band elders een eigen concert doen voor hun fans
Van mij hoeft het niet, maar ik gun zo’n band wel de extra exposure
Normaliter vind ik het een goed idee, maar Linkin Park was echt slecht
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    10 juni:
  • Whitechapel
  • 11 juni:
  • King Diamond, Paradise Lost en Angel Witch
  • Myles Kennedy
  • W.A.S.P.
  • 12 juni:
  • Man as Plague, Gallamesh en Everything Decays
  • 13 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague en The Unslain
  • 14 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague
  • Sorcerer
  • 15 juni:
  • Into The Grave
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adam "Nergal" Darski (Behemoth) - 48
  • Ernie C. (Body Count) - 66
  • Howlin' Wolf† - 115
  • Johan Ericson (Draconian) - 46
  • Juhana Karlsson (Amoral) - 42
  • Magnus Rosén (Hammerfall) - 62
  • Marko Paasikoski (Sonata Arctica) - 47
  • Martin Orford (IQ) - 66
  • Mickey Curry (Bryan Adams) - 69
  • Peter Gale (Sweet Sorrow) - 45
  • Robert Hampson (Loop) - 60
Review

Ancient Creation - Evolution Bound
Jaar van release: 2007
Label: Melissa Records

Ancient Creation - Evolution Bound

Met een revival van de jaren 80 metal die in Amerika toen zo populair was vanuit Zuid-Europa, werd het toch zo langzamerhand tijd dat de Yankees zelf ook weer eens wat van zich lieten horen. Ancient Creation neemt de taak op zich en het Nederlandse(!) Melissa Records begeleidt hen daarbij.

US metal is voor mij altijd een interessant subgenre binnen de melodieuze metal regionen geweest, waar heavy, power, thrash/speed en wat prog samensmolten tot grootheden als Helstar, Metal Church en Crimson Glory. Ancient Creation heeft duidelijk naar deze bands geluisterd, maar gooit er ook nog wat moderne invloeden door in de vorm van grunts en een gitaarstemming die soms wat ‘grooverig’ aandoet. Dit neemt echter niet weg dat er in de vorm van vele twinsoli, galoperende basloopjes en voortrazende drums genoeg ouderwets metal geweld te horen is; vooral in Carrion – The Horde komen de moderne en oude elementen prima samen.

De productie klinkt me echter iets te ‘ouderwets’ in de oren, waarbij de snerpende solo’s met een net iets te groot contrast tegenover de doffe drumpartijen staan. De muzikanten zelf laten echter wel zien dat ze prima in staat zijn zowel technisch als simpel doch doeltreffend uit de voeten kunnen. Alleen de zang van Steve Bentley is nog een ietwat zwakke schakel door zijn soms wat eentonige zanglijnen en nog net niet echt grote bereik. Edoch, echt storend wordt hij nergens, maar wat variatie en een prominentere rol in de productie zou geen overbodige luxe zijn.

Evolution Bound is best al met al een leuk plaatje geworden, maar verdient in de productie echt wat meer aandacht, gezien het feit ik toch echt dacht met een demo van een beginnende band te maken te hebben. Ik denk dat deze band live toch een stuk beter tot zijn recht zal komen.

Tracklist:
1. The Brotherhood
2. Taste Of Mortality
3. Carrion – The Horde
4. Bringer Of Evil
5. Spirit Of Darkness
6. Heritage
7. Lost Angels
8. Sphere
9. Evolution Bound

Score: 73 / 100

Reviewer: Lennert
Toegevoegd: 7 februari 2008

Pitfest Iron Maiden Rock Legends Special

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.