Enquête

Hoe vaak heb jij Megadeth (bij benadering) live gezien?

meer dan dertig keer
26-30 keer
21-25 keer
16-20 keer
11-15 keer
6-10 keer
5 keer
4 keer
3 keer
2 keer
1 keer en dat smaakte naar meer
1 keer en dat was genoeg
0 keer, maar ik wil Megadeth op de afscheidstour zien
0 keer, en dat vind ik niet erg

[ Uitslag | Enquêtes ]

Kalender
Vandaag jarig:
  • Andi Deris (Helloween) - 61
  • Henrik Sandelin (Avatar) - 38
  • Johnny Preston† - 86
  • Richard D. James (Aphex Twin) - 54

Vandaag overleden:
  • Krzysztof "Doc" Raczkowski (Vader) - 2005
Review

The Morningside - The Wind, The Trees And The Shadows Of The Past
Jaar van release: 2007
Label: BadMoodMan Music
The Morningside - The Wind, The Trees And The Shadows Of The Past
Het Russische label Solitude Prod. stichtte het sublabel BadManMoon Music op voor bands die te ‘licht’ waren voor het gewone label. Met ‘licht’ doel ik niet op kwaliteit, maar op de verteerbaarheid van de muziek. De bands op Solitude Prod. maken namelijk allemaal nogal zware doom en op BadManMoon Music zitten acts die weliswaar melancholisch klinken maar die eerder rock, melodeath of folky en doomy black maken.

Het eveneens Russische The Morningside laat op haar debuut The Wind, The Trees And The Shadows Of The Past een geluid horen dat het midden houdt tussen oude Anathema en oude Opeth. En dan met ook wat verwijzingen naar het post-rock genre. Inclusief drie lange songs, maar exclusief de complexiteit en gelaagdheid. Ook al duren de songs tien minuten lang, ze zijn eigenlijk even makkelijk te behappen als een gemiddeld top 40 liedje. Daarin schuilt zowel het voordeel dat de band geschikt is voor een groter publiek, maar ook het nadeel dat de muziekfan die het gewoon is om uitgedaagd te worden de lange songs al snel beu zal zijn. Want als na zeven minuten nog dezelfde melodie op gitaar wordt gespeeld, dan wil je toch wel eventjes iets anders.

De vocalen zijn ook niet geweldig (verstaanbare vorm van scream) en de muziek gaat eigenlijk nergens heen. Dit album is sfeervol voor even, maar te middelmatig en te vergankelijk voor een langere periode dan een week.

Tracklist:
1. Intro
2. The Wind
3. The Trees
4. The Shadows Of The Past
5. Outro

Score: 55 / 100

Reviewer: Kristof
Toegevoegd: 4 december 2007

Meer The Morningside:

Zoeken
    15 augustus:
  • Ellefson Soto - Unbreakable
  • Fermentor - Agreement
  • Incite - Savage New Times
  • Martyr - Dark Believer
  • Unleashed - Fire Upon Your Lands
  • Warmen - Band Of Brothers
  • 22 augustus:
  • Blackbriar - A Thousand Little Deaths
  • Blackbriar - A Thousans Little Deaths
  • Burning Sun - Retribution
  • Burning Witches - Inquisition
  • Desaster - Kill All Idols
  • Iron Savior - Reforge - Machine World
  • Kratornas - God Of The Tribes
  • Old Machines - The Cycles Of Extinction
  • Reinforcer - Ice And Death
  • Signs of The Swarm - To Rid Myself Of Truth
  • White Mantis - Arrows At The Sun

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.