Helldorado
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in oktober 2025 werd uitgebracht?

Aephanemer - Utopie
An Abstract Illusion - The Sleeping City
Avatar - Don’t Go In The Forest
Battle Beast - Steelbound
Biohazard - Divided We Fall
Coroner - Dissonance Theory
Despised Icon - Shadow Work
Dirkschneider And The Old Gang - Babylon
Evoken - Mendacium
Grailknights - Forever
Hooded Menace - Lachrymose Monuments Of Obscuration
Kirk Windstein - Ethereal Waves
Mammoth - The End
Michael Schenker Group - Don’t Sell Your Soul
Orbit Culture - Death Above Life
Psychonaut - World Maker
Sabaton - Legends
Sanguisugabogg - Hideous Aftermath
Soulfly - Chama
Terzij De Horde - Our Breath Is Not Ours Alone
Testament - Para Bellum
Tombs - Feral Darkness
Wings Of Steel - Winds Of Time
Wolvennest - Procession
een ander album uit oktober 2025

[ Uitslag | Enquêtes ]

    2 november:
  • Battle Beast, Dominum en Majestica
  • Ronnie Romero en Gus G.
  • Slow Crush, Keep en Oversize
  • 3 november:
  • InnerWish en Within Silence
  • The Plot In You, Currents, Saosin, Cane Hill
  • 4 november:
  • Arch Enemy, Amorphis, Eluveitie en Gatecreeper
  • InnerWish en Within Silence
  • Malevolence, Speed, Dying Wish en Psycho-Frame
  • 5 november:
  • Paradise Lost, Messa en Lacrimas Profundere
  • 6 november:
  • Aviana, The Gloom In The Corner, Diamond Construct en Atena
  • Conjurer en Radeloos///Ziedend
  • 7 november:
  • Ad Infinitum, Seven Spires en Phantom Elite
  • Brainstorm festival
  • 8 november:
  • Brainstorm festival
  • Insurrection, Bloid en Stagewar
Geen concerten bekend voor 02-12-2025.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Bobby Dall (Poison) - 62
  • Dave Pegg (Fairport Convention) - 78
  • Eithenn (Orakle) - 43
  • Emil Norberg (Savage Circus) - 44
  • Jens Johansson (Stratovarius) - 62
  • Paul Morris (Rainbow) - 66
  • Reginald "Fieldy" Arvizu (Korn) - 56
  • Ron McGovney (Metallica) - 62
  • Thomas Bredahl (Volbeat) - 45

Vandaag overleden:
  • Ikaroz (Blaze Of Perdition) - 2013
  • Witold "Vitek" Kieltyka (Decapitated) - 2007
Review

Shadow Gallery - Prime Cuts
Jaar van release: 2007
Label: Magna Carta Records
Shadow Gallery - Prime Cuts
De progressieve metal band Shadow Gallery bestaat uit niet-professionele muzikanten die naast hun normale baan (zoals geluidsman) sinds 1992 om de drie à vier jaar een uitstekend, tot in de puntjes verzorgd album uitbrengen. Een live-optreden hebben ze nog nooit gegeven. Uit de eerste vier albums, die op het Magna Carta label verschenen, heeft de band nu zelf een selectie gemaakt voor Prime Cuts. Het meest recente album Room V uit 2005 is door InsideOut Music uitgebracht en is op dit verzamelalbum dus niet vertegenwoordigd.

Prime Cuts biedt een goede introductie voor wie de band nog niet kent. Een vervelende slordigheid is dat volgens het hoesje het eerste nummer Mystery zou moeten zijn, maar in plaats daarvan opent op mijn exemplaar Out Of Nowhere de cd. De geselecteerde songs representeren het meest pakkende werk van Shadow Gallery, waarbij bijna alle facetten van de band aan bod komen. Het muzikale spectrum loopt van de majestueuze AOR-ballad Don’t Ever Cry, Just Remember en de radiovriendelijke meezinger Colors tot het venijnige hoorspel New World Order en instrumentaal machtsvertoon op The Crusher. Bij Colors gaat het overigens om een ingekorte versie, terwijl The Crusher het tweede deel is van het op Legacy (2001) te vinden tweeluik Cliffhanger 2. Al met al biedt Prime Cuts, voor degene die nog niets van de band in zijn verzameling heeft, bijna zeventig minuten toegankelijke progressieve metal van hoog niveau.

Daar staat tegenover dat elk van de albums die Shadow Gallery tot dusverre heeft gemaakt, voor liefhebbers van het genre een aanrader is. Daarbij is het beresterke Tyranny uit 1998 een concept-album dat eigenlijk in zijn geheel dient te worden beluisterd en waarvan het verhaal wordt vervolgd op Room V. De overige albums bevatten fraaie, zeer lange epics (zoals First Light van Legacy) die op deze verzamelaar vanwege tijdsgebrek logischerwijze ontbreken. Dus zou je, als je nog geen album van Shadow Gallery in je verzameling hebt, wellicht beter kunnen beginnen met Tyranny om, indien dat album je goed bevalt, de rest geleidelijk in huis te halen.

Voor degene die alles van Shadow Gallery al in huis heeft, heeft Prime Cuts namelijk weinig toegevoegde waarde. Het bevat welgeteld één nieuw nummer. Rule The World is een demo-opname die is opgenomen voor Carved In Stone (1995), maar dat album niet gehaald heeft. Ondanks de wat mindere geluidskwaliteit, is het een lekker up-tempo nummer met een aanstekelijk refrein. Het is echter te weinig om dit album aan te bevelen aan de Shadow Gallery fan die alle andere songs al in bezit heeft.

Tracklist:
1. Out Of Nowhere
2. Ghost Of A Chance
3. Deeper Than Life
4. Hope For Us?
5. The Crusher (SG 2007 Edit)
6. Colors (SG 2007 Edit)
7. The Final Hour
8. Say Goodbye To The Morning
9. Don’t Ever Cry, Just Remember
10. New World Order
11. Legacy
12. Rule The World

Reviewer: Gilbert
Toegevoegd: 27 september 2007

Shadow Gallery - Prime Cuts
Reactie van Qilmiclalue op 20-02-2013 om 14:05u

Hola:Que bien lo pase en Carnaval! aunque pase musmhciio calor y pase mucha verguenza al ver disfrazada a mi madre!Que guapos y guapas salimos todos, estamos estupendos.Un beso para todos

Helldo

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.