Batushka
Enquête

Vind jij Knocked Loose een goede vervanger voor Twisted Sister op Graspop?

Ja, ik vind het zelfs een verbetering
Ja, ik vind beide bands gelijkwaardig
Nee, al vind ik Knocked Loose ook best leuk
Nee, al vertrouw ik er op dat er niets beter beschikbaar was
Nee, ik vind het een waardeloze vervanging
Ach, maakt mij niet uit, ik zou geen van beide gaan bekijken
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    18 februari:
  • Motionless In White, Dayseeker en Make Them Suffer
  • 19 februari:
  • Mantah
  • 20 februari:
  • Avatar, Alien Weaponry en Witch Club Satan
  • Born From Pain, Lies! en Stalk
  • Eye Of Melian en Delain (acoustic)
  • Hellevaerder, Asgrauw en Suttungr
  • Plan Nine
  • Sanguisugabogg, Fulci, Gates To Hell en Celestial Sanctuary
  • Urne en Everything Decays
  • 21 februari:
  • Dordrecht Metal Fest
  • Megalomaniacs, Beyond Cruelty en Grofvuil
  • Napalm Death, Whiplash, Varukers en Dopelord
  • 22 februari:
  • Alter Bridge, Daughtry en Sevendust
  • 23 februari:
  • Alter Bridge, Daughtry en Sevendust
    17 maart:
  • Fit For A King, Memphis May Fire, Acres en 156/Silence
Kalender
Vandaag jarig:
  • Bob Katsionis (Firewind) - 49
  • Enric Garcia (Dark Moor) - 53
  • Hungi Berglas (Crystal Ball) - 50
  • J.-H. Rosny aîné (auteur)† - 170
  • Jean-Marc Abate (Your Shapeless Beauty) - 51
  • Kaoru Niikura (Dir En Grey) - 52
  • LG Petrov (Entombed)† - 54
  • Michael LePond (Symphony X) - 60
  • Patrick Uterwijk (Pestilence) - 58
  • Quorthon (Bathory)† - 60
  • Rickey Medlocke (Blackfoot) - 76
  • Rod Smallwood (Sanctuary Records) - 76
  • Stevie Benton (Drowning Pool) - 55
  • Taylor Hawkins (Foo Fighters)† - 54

Vandaag overleden:
  • Michael Davis (MC5) - 2012
Review

Beyond Fallen - Mindfire
Jaar van release: 2007
Label: Melissa Records
Beyond Fallen - Mindfire
Dankzij het Nederlandse label Melissa Records is er weer hoop voor enthousiaste US metal bands. Aangezien het gros ondergesneeuwd raakt dankzij de zogenaamde New Wave of American Heavy Metal bands, is het label een prima initiatief.

De band Beyond Fallen heeft met dit Mindfire de eer om één van de eerste releases te mogen uitbrengen op dit label.
De muziek laat zich omschrijven als stevige US heavy metal met rauwe gitaarlijnen, snelle solo's en boze zanglijnen. De band doet het wat dat betreft helemaal niet slecht. De 10 composities op het album liggen lekker in het gehoor en dankzij de felle productie blijf je constant bij de les.
Zoals wel vaker staan de beste nummers wel aan het begin van de plaat. Men trapt gelijk lekker af met het snelle Act of War dat met de thrashy riffs staat als een huis. De vurige gitaarsolo is dan de slagroom op de taart. Ook het daaropvolgende Blood on the Ice is een vuige metalsong van formaat.

Het niveau blijft na het eerste nummer vrij constant en hoewel ik niet erg onder de indruk ben van de nogal geforceerd ruige vocalen van zanger Joe Karavis , kan ik het album uiteindelijk toch als veelbelovend betitelen. De nummers hebben vaart, zijn over het algemeen goed uitgewerkt en de melodielijnen zijn sterk. We hebben hier misschien niet met een nieuwe sensatie te maken, maar absoluut wel met een hongerige band. Zoek je vurige Amerikaanse power metal in optima forma, dan ben je bij deze prima band aan het goede adres.

Tracklist
1. Act of War
2. Blood on the Ice
3. Enemy of an Open Mind
4. Closer to the End
5. Fields of Honor
6. Mindfire
7. The Dominance
8. Sniper 9. Illusion of Life
10. Bomb Inside Your Head

Score: 78 / 100

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 3 juli 2007

Meer Beyond Fallen:

Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.