Alcatraz
Enquête

Marco van Basten vond het maar niks dat Linkin Park voor de aftrap van de Champions League-finale op 31 mei een optreden verzorgde. Wat vind jij van de Amerikaanse gewoonte om grote sportwedstrijden op te vrolijken met een concert?

Geweldig, ook voor aanvang van de wedstrijd
Prima, maar niet voor het duel wanneer de spelers zich willen opwarmen
Dat is iets voor pop-acts, niet voor heavy bands als Linkin Park en Gojira
Zo’n muzikaal optreden is onzin, het publiek komt voor de sportwedstrijd
Sport is kut, laat die band elders een eigen concert doen voor hun fans
Van mij hoeft het niet, maar ik gun zo’n band wel de extra exposure
Normaliter vind ik het een goed idee, maar Linkin Park was echt slecht
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    10 juni:
  • Whitechapel
  • 11 juni:
  • King Diamond, Paradise Lost en Angel Witch
  • Myles Kennedy
  • W.A.S.P.
  • 12 juni:
  • Man as Plague, Gallamesh en Everything Decays
  • 13 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague en The Unslain
  • 14 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague
  • Sorcerer
  • 15 juni:
  • Into The Grave
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adam "Nergal" Darski (Behemoth) - 48
  • Ernie C. (Body Count) - 66
  • Howlin' Wolf† - 115
  • Johan Ericson (Draconian) - 46
  • Juhana Karlsson (Amoral) - 42
  • Magnus Rosén (Hammerfall) - 62
  • Marko Paasikoski (Sonata Arctica) - 47
  • Martin Orford (IQ) - 66
  • Mickey Curry (Bryan Adams) - 69
  • Peter Gale (Sweet Sorrow) - 45
  • Robert Hampson (Loop) - 60
Review

Misery Signals - Mirrors
Jaar van release: 2006
Label: Ferret Music
Misery Signals - Mirrors
Het Amerikaanse Misery Signals bewijst met Mirrors vooral dat ze tegen een stootje kunnen en dat ze een risico durven nemen. Stel je voor: je maakt een succesvol debuut getiteld Of Malice And The Magnum Heart met Devin Townsend achter de knoppen. Een album dat muzikaal en tekstueel uitstekend in elkaar zit. Je toert vervolgens met bands als The Dillinger Escape Plan, Everytime I Die, Bleeding Through en Six Feet Under. Daarna raakt de band door al die aandacht echter overspannen en vlucht de zanger weg.

De heren van Misery Signals plaatsten toen maar een instrumentale song op hun My Space pagina (waar anders?) en toen vonden ze in de figuur van Karl Schubach een gitarist die eigenlijk nog nooit heeft gezongen. Maar zijn monsterlijke, eenmalige geschreeuw maakte zoveel indruk dat ze hem maar een kans gaven met als resultaat een ongekend schitterend arsenaal van brulwerk dat op Mirrors langskomt.

Ook de muziek laat een totaal opnieuw geïnspireerde Misery Signals horen. De mix van metalcore, death metal en post-rock klinkt namelijk opvallend fris. Net zo fris en levend als het laatste Mastadon album. De goed uitgewerkte songs worden gekenmerkt door afwisseling, sterke melodieën en knappe instrumentale passages. De teksten vormen wederom een concept en deze keer handelt het vooral over filosofische weerspiegelingen over de link tussen het uiterlijke en innerlijke van de mens.

Met Mirrors heeft Misery Signals dus verrassend genoeg een album afgeleverd dat sterker, frisser, beter ingezongen en zelfs beter geproduceerd is (deze productie van de hippe Ben Schigel (Zao en Chimaira) is machtiger als die van Towsend) dan het al goed gekeurde debuut. Zo zie je maar weer: uit probleemsituaties en negatieve gevoelens groeien vaak mooie dingen.

Tracklist:
1. Face Yourself
2. The Failsafe
3. Post Collapse
4. Migrate
5. One Day I'll Stay Home
6. Something Was Always Missing, But It Was Never You
7. Reverence Lost
8. Sword of Eyes
9. An Offering to the Insatiable Sons of Gods
10. Anchor
11. Mirrors

Score: 82 / 100

Reviewer: Kristof
Toegevoegd: 13 oktober 2006

Meer Misery Signals:

Pitfest Iron Maiden Rock Legends Special

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.