Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is jouw favoriete rock- of metalband uit het Afrikaanse continent?

Abu Lahab [Marokko]
Amanaz [Zambia]
Arka'n Asrafokor [Togo]
Constellatia [Zuid-Afrika]
Crescent [Egypte]
Duma [Oeganda/Kenia]
Freedom's Children [Zuid-Afrika]
Lycopolis [Egypte]
Mdou Moctar [Niger]
Myrath [Tunesië]
Ngozi Family [Zambia]
Nishaiar [Ethiopië]
Odious [Egypte]
Ofege [Nigeria]
Overthrust [Botswana]
Seether [Zuid-Afrika]
Skinflint [Botswana]
Songhoy Blues [Mali]
Suck [Zuid-Afrika]
Tamikrest [Mali]
Vulvodynia [Zuid-Afrika]
Wildernessking [Zuid-Afrika]
Witch [Zambia]
Wrust [Botswana]
een andere band uit Afrika

[ Uitslag | Enquêtes ]

    27 juni:
  • Aeveris, The Dirty Scums, Promise Down, Signs Of Algorithm en Powerslave
  • Jera On Air
  • 29 juni:
  • Iron Maiden, Epica, Testament, Doro en Fleddy Melculy
  • 30 juni:
  • The Black Crowes
  • 1 juli:
  • The Black Crowes
  • 2 juli:
  • Masacre en Dauthuz
  • 3 juli:
  • Boneripper, Trickstate en Bot Mes
  • Sea of Consciousness, Dance With Dragons en Mosaic
Kalender
Vandaag jarig:
  • Abbath (Immortal) - 53
  • Axel Rudi Pell - 66
  • Craig Locicero (Forbidden) - 57
  • Massimiliano Pagliuso (Novembre) - 49
  • Rich Costey (producent) - 57
  • Sabine Dünser (Elis)† - 49

Vandaag overleden:
  • Chris Squire (Yes) - 2015
  • John Entwistle (The Who) - 2002
  • Stephen Stickler (fotograaf) - 2015
Review

Gurd - BANG!
Jaar van release: 2006
Label: Dockyard 1

Gurd - BANG!

Het Zwitserse Gurd brengt dit jaar hun achtste studioalbum uit onder de titel BANG!. Een album dat in stijl gelijk is gebleven aan wat ze de afgelopen tien jaar hebben gemaakt; thrashmetal met veel invloeden van Prong.

Hoewel BANG! goed begint, zwakt het naarmate het album vordert qua niveau erg snel af. De nummers lijken veel op elkaar, en de zang gaat enigszins vervelen. Het gitaarwerk is dik in orde, maar kan het gebrek aan variatie met moeite compenseren. Dat de heren het echter wel kunnen is te horen in de titelsong en de kraker Spirit Of Rock.

Naast de elf eigen nummers van Gurd is BANG! ook een cover van Black Sabbath’s Children Of The Grave rijk. De cover valt vooral op door het wezenlijke verschil in zang, maar ook het geheel eigen geluid dat de band aan deze klassieker heeft weten te geven. Gurd zou er goed aan doen wat meer het geluid van deze cover verder te verkennen, want helaas voor hen, is Children Of The Grave een van de hoogtepunten op dit album.

BANG! is niet echt een slecht album, maar heeft vooral te lijden onder een gebrek aan variatie en inventiviteit met een ietwat gedateerd geluid.

Tracklist:
1. The Grand Deception
2. BANG!
3. Spirit of Rock
4. Black Money
5. Break The Ban
6. Like A Man
7. Wish
8. Seducer
9. Wise Up
10. Children Of The Grave
11. Prelude
12. The Storm

Score: 65 / 100

Reviewer: Waldie
Toegevoegd: 3 oktober 2006

Meer Gurd:

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.