Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is jouw favoriete rock- of metalband uit het Afrikaanse continent?

Abu Lahab [Marokko]
Amanaz [Zambia]
Arka'n Asrafokor [Togo]
Constellatia [Zuid-Afrika]
Crescent [Egypte]
Duma [Oeganda/Kenia]
Freedom's Children [Zuid-Afrika]
Lycopolis [Egypte]
Mdou Moctar [Niger]
Myrath [Tunesië]
Ngozi Family [Zambia]
Nishaiar [Ethiopië]
Odious [Egypte]
Ofege [Nigeria]
Overthrust [Botswana]
Seether [Zuid-Afrika]
Skinflint [Botswana]
Songhoy Blues [Mali]
Suck [Zuid-Afrika]
Tamikrest [Mali]
Vulvodynia [Zuid-Afrika]
Wildernessking [Zuid-Afrika]
Witch [Zambia]
Wrust [Botswana]
een andere band uit Afrika

[ Uitslag | Enquêtes ]

    24 juni:
  • A Perfect Circle
  • Gaerea
  • Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs en Maha
  • Possesssed en The Heritance
  • 25 juni:
  • Eyehategod en Dwarves
  • Jera On Air
  • Sunn O)))
  • 26 juni:
  • Jera On Air
  • Walg en Griis
  • 27 juni:
  • Aeveris, The Dirty Scums, Promise Down, Signs Of Algorithm en Powerslave
  • Jera On Air
  • 29 juni:
  • Iron Maiden, Epica, Testament, Doro en Fleddy Melculy
  • 30 juni:
  • The Black Crowes
    24 juli:
  • Tygers Of Pan Tang en RVH Project
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andreas Holma (Hypocrisy) - 52
  • Bob Carlos Clarke (fotograaf)† - 76
  • Emppu Vuorinen (Nightwish) - 48
  • Hani Abbadi (Bilocate) - 45
  • Jeff Beck (Jeff Beck Group)† - 82
  • John Wesley (Porcupine Tree) - 64
  • Johnny Mac. (Castero) - 48
  • Mikko Naukkarinen (Twilightning) - 45
  • Pierre Senecal (Ataraxie) - 44
  • Richard Kruspe (Rammstein) - 59
Review

Martin Popoff - Heavy Metal (boek)
Jaar van release: 2000
Martin Popoff - Heavy Metal (boek)
Heavy Metal is de titel van dit boek van metaljournalist Martin Popoff , en is het boek wat de heavy metal beslaat in de 20th Century Rock and Roll serie. In dit Engelstalige boek worden de 50 meest invloedrijke bands uit de metal beschreven.

Het boek is verdeeld in 3 tijdperken: de jaren 70, 80 en 90. Van elk tijdperk worden de meest invloedrijke bands op volgorde gezet, beginnend met de belangrijkste band uit dat tijdperk. 15 bands komen aan bod in de jaren 70, 19 in de jaren 80, en 16 in de jaren 90. Van elke band staat er de biografie en discografie in, en enkele quotes van bandleden over hun band, hun manier van werken of hun albums. Natuurlijk staan alle grote namen erin: AC/DC, Alice Cooper, Black Sabbath, Iron Maiden, Metallica, Ozzy Osbourne (overigens niet in die volgorde). Echter, er staan ook wat bands bij waarvan je niet direct zou verwachten dat ze erin staan, maar al lezende kom je er toch achter dat ze er wel degelijk in thuis horen.

De keuzes van wie boven wie staat is soms opmerkelijk, en niet iedereen zal het ermee eens zijn. Echter, Popoff geeft goede argumenten waarom de bands in het boek opgenomen staan. Het boek leest lekker weg, en de schrijver weet het interessant te houden, ook bij de bands die onderaan de lijst staan.

Dit boek is eigenlijk verplichte kost voor elke metalhead. Naast de 50 meest invloedrijke bands staan er onder andere ook nog een lijst met de 100 meest invloedrijke albums in, en een artikel over wie van invloed waren op de 50 beschreven bands in dit boek.

Score: 95 / 100

Reviewer: Tonnie
Toegevoegd: 5 mei 2002

Meer Martin Popoff:

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.