Pitfest
Enquête

Wat vind je van de kersverse studio-albums van Epica, Ghost en Machine Head? Top of flop?

Alle drie cd’s zijn top
Epica en Ghost top, Machine Head flop
Epica en Machine Head top, Ghost flop
Ghost en Machine Head top, Epica flop
Epica top, Ghost en Machine Head flop
Ghost top, Epica en Machine Head flop
Machine Head top, Epica en Ghost flop
Alle drie cd’s zijn een flop

[ Uitslag | Enquêtes ]

    1 mei:
  • Death Goals en Stormo
  • Deville
  • Venom inc, krisiun, Hate en Ater
  • Wodan Boys
  • 2 mei:
  • Hyena
  • Mike Tramp's White Lion
  • RedHook en Comastatic
  • Temple Fang en Mojo & The Kitchen Brothers
  • 3 mei:
  • Highway Child en Van Camp
  • 4 mei:
  • Against Evil en Angelic Forces
  • Blood Incantation en Minami Deutsch
  • Harem Scarem en Cassidy Paris
  • Mike Tramp's White Lion
  • 5 mei:
  • Blood Incantation en Minami Deutsch
  • Swallow The Sun
  • Swallow The Sun, Before The Dawn en Stam1na
  • 6 mei:
  • Caliban, In Hearts Wake, Cabal en Assemble The Chariots
  • 7 mei:
  • Dvne
  • Knives en Death Sells
    1 juni:
  • Blaze Bayley en Pryma
  • Living Colour en Phil
Kalender
Vandaag jarig:
  • D'Arcy Wretzky (The Smashing Pumpkins) - 57
  • Laura Levine (fotograaf) - 67
  • Riley Gale (Power Trip)† - 40
  • Sergei Vlassov (Celestial Crown) - 45

Vandaag overleden:
  • Tom Sedotschenko (Evereve) - 1999
Review

Hellebaard - Valkyrenvlucht
Jaar van release: 2006
Label: CCP Records
Hellebaard - Valkyrenvlucht
Een Hellebaard is een stootwapen uit de Middeleeuwen. Het is een combinatie van een lange stok met ijzeren punt en een bijl en/of haak. Maar Hellebaard is ook een Nederlands duo dat bestaat uit Vomorth en Zarlack. Die eerste neemt de gitaar-en keyboardpartijen voor zijn rekening, terwijl het tweede individu zich uitleeft op zijn basgitaar en drumstel én de sfeervolle grunt heeft in gezongen.

Muzikaal wordt er gerefereerd aan paganmetal, folkmetal en aan ambient-achtige soundtracks. De twee heidenen hebben duidelijk veel werk in de opbouw en arrangement van de lange songs gestoken. Het geheel is erg melodieus en een hele rits pakkende deuntjes komen langs. De productie zou wel nog een streepje beter kunnen en de vocalen klinken soms iets te genepen en geforceerd, maar muzikaal zit “Valkyrenvlucht” dus een stuk beter in elkaar als debuut “Strijdkracht”.

Nederlandstalige teksten zijn altijd leuk, maar de overkill aan woorden als heidenen, bloed en strijd maakt het geheel soms té. Waarom eens niet meer putten uit vage historische bronnen en gedichten? Waarom de luisteraar eens niet wat meer doen nadenken en iets leren? Maar genoeg gemierenneukt, beluister eens “Machtige Stemmen” of ”Kampvuur”, geraak in de juiste sfeer en vertoef in een andere wereld in een andere tijd. Gezond en goedkoop escapisme.

Tracklist:
1. Machtige Stemmen
2. Speellieden
3. Valkyrenvlucht
4. De Raaf
5. Verlaten Land
6. Kampvuur
7. Odin's Mars
8. Heidens Bloed

Score: 77 / 100

Reviewer: Kristof
Toegevoegd: 18 april 2006

Meer Hellebaard:

Hellebaard - Valkyrenvlucht
Reactie van Robin op 24-08-2007 om 20:58u
Score: 96 / 100

Meesterlijke CD

Pitfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.