Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-cd of -ep, die in juli 2026 werd uitgebracht?

Avenged Sevenfold - Statica
Bring Me The Horizon - Count Your Blessings Repented
Combichrist - The Venom In The Mouth Of God
Deep Purple - Splat!
Devildriver - Strike And Kill
Dreamtale - Aetherbound
Emptiness - Nowhere Speaks
Finsterforst - Still
Five Finger Death Punch - Legacy
Galneryus - A Cry From The Sky Above
Haken - In A Fever Dream
Jack White - Frozen Charlotte
Left To Die - Initium Mortis
Madball - Not Your Kingdom
Moonspell - Far From God
Motionless In White - Decades
Protest The Hero - Within
Psycroptic - The Pulse Of Annihilation
Sinner - Boom Bang Goodbye
Sojourner - Gateways
Taake - En Skog Av Nidstang
The Hu - Hun
The Plot In You - The Plot In You
The Rolling Stones - Foreign Tongues
een andere release uit juli 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    9 augustus:
  • Alcatraz
  • Arch Enemy
  • M'era Luna
  • Midnight en Phantom Corporation
  • Spectral Wound, Invulche en Blodzallog
  • 10 augustus:
  • Mortal Sin en Hidden Intent
  • Municipal Waste en Schizophrenia
  • 11 augustus:
  • Lagwagon
  • Sanguisugabogg, Revocation en Internal Bleeding
  • Wolves In The Throne Room en Ter Ziele
  • 12 augustus:
  • High on Fire en Baardvader
  • Judas Priest
  • KMFDM, Ya Toyah en Jesus on Extesy
  • Mushroomhead en Mountain Eye
  • Summer Breeze
  • 13 augustus:
  • Dynamo Metalfest Pre-Party
  • Summer Breeze
  • The Ghost Inside en Deez Nuts
  • 14 augustus:
  • Dynamo Metalfest
  • Hoods, Brick By Brick, Give Em Blood en Provisional
  • Summer Breeze
  • 15 augustus:
  • Dynamo Metalfest
  • Insurrection, Boneripper, Bladecrusher en Echoes In Ruin
  • Summer Breeze
Kalender
Vandaag jarig:
  • Denis "Snake" Bélanger (Voivod) - 62
  • Filippa Nässil (Thundermother) - 40
  • Jean Beauvoir (Plasmatics) - 66
  • Rinus Gerritsen (Golden Earring) - 80

Vandaag overleden:
  • Hermann Hesse (auteur) - 1962
  • Martin Birch (producent) - 2020
  • Paul Samson (Samson) - 2002
Review

Vain - On The Line
Jaar van release: 2006
Label: Locomotive Music
Vain - On The Line
Eens kijken waar we dit keer naar zullen luisteren, zo klonken mijn gedachten. De keus viel op een onbekend bandje genaamd Vain. Cd'tje in de speler en na de eerste paar nummers kwamen namen als Motley Crüe en Poison naar boven drijven. Leuk, deze band probeert de miljoenenverkopers van de eind jaren '80 na te doen. Vooral de zanger klinkt als een kruising tussen Vince Neil & Brett Micheals. Dus wilde ik wel eens weten waarom de band die succesvolle glam rock-bands wilde eren, door naar info te speuren op het internet. En wat bleek? Vain was ook zo'n succesvolle band eind jaren '80!

Dan schaam je je wel even als reviewer dat je deze band niet kent. Aan de andere kant, dit genre was nooit doorgebroken in Nederland en Vain scoorde in de VS maar één echte klapper in 1989 met de cd "No Respect". Daarna tourde de band de wereld over met Skid Row. Maar toen de rage voorbij was, modderde de band hopeloos nog wat aan tot 1996, met af en toe een naamsverandering. Het is pas geleden dat Davy Vain (bandleider, zanger & naamgever) de band nieuw leven ingeblazen heeft met "On The Line" als resultaat. Nog meer leuke Davy Vain-feitjes: met Steven Adler (ex-drummer van jeweetwel) speelde hij een tijdje in Road Crew, hij produceerde het debuut van Death Angel in 1987 en in 1982 woonde hij zelfs een tijdje in Nederland.

Als we kijken naar het hier en nu, dan heeft Vain zeker nog wel bestaansrecht. Want "On The Line" is een verdomd lekkere rockplaat geworden. "Running On Empty", "Drag Me" en "Slave" zijn de echt typische 'glammers', terwijl "So Free Now" een ode is aan AC/DC. De drie ballads verschillen genoeg van elkaar om te boeien, waarvan het erg langzame en bluesy "Turn To Sand" de mooiste is. Een zwakte van de meeste rockers is echter dat ze niet weten wanneer ze moeten stoppen. Als een nummer eigenlijk wel klaar hoort te zijn, gaat het nog een minuutje door waardoor het nét te langdradig wordt.

Guns 'N Roses moet eindelijk terugkomen, Velvet Revolver is succesvol gebleken, de Motley Crüe-reunie is geslaagd gebleken en Poison, Skid Row La Guns en anderen zijn nooit gestopt met cd's maken. Dus waarom zou Vain daar niet een graantje van meepikken? Als ze nou een slechte cd hadden afgeleverd, misschien dan. Maar dat is "On The Line" dus niet geworden.

Tracklist:
1. Running on empty
2. So free now
3. Drag me
4. Last sin
5. On the line
6. Turned to sand
7. Lie for love
8. Cover me (just one more time)
9. Slave
10. Keep shining on

Score: 80 / 100

Reviewer: Rene
Toegevoegd: 31 maart 2006

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.