Helldorado
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in oktober 2025 werd uitgebracht?

Aephanemer - Utopie
An Abstract Illusion - The Sleeping City
Avatar - Don’t Go In The Forest
Battle Beast - Steelbound
Biohazard - Divided We Fall
Coroner - Dissonance Theory
Despised Icon - Shadow Work
Dirkschneider And The Old Gang - Babylon
Evoken - Mendacium
Grailknights - Forever
Hooded Menace - Lachrymose Monuments Of Obscuration
Kirk Windstein - Ethereal Waves
Mammoth - The End
Michael Schenker Group - Don’t Sell Your Soul
Orbit Culture - Death Above Life
Psychonaut - World Maker
Sabaton - Legends
Sanguisugabogg - Hideous Aftermath
Soulfly - Chama
Terzij De Horde - Our Breath Is Not Ours Alone
Testament - Para Bellum
Tombs - Feral Darkness
Wings Of Steel - Winds Of Time
Wolvennest - Procession
een ander album uit oktober 2025

[ Uitslag | Enquêtes ]

    4 november:
  • Arch Enemy, Amorphis, Eluveitie en Gatecreeper
  • InnerWish en Within Silence
  • Malevolence, Speed, Dying Wish en Psycho-Frame
  • 5 november:
  • Paradise Lost, Messa en Lacrimas Profundere
  • 6 november:
  • Aviana, The Gloom In The Corner, Diamond Construct en Atena
  • Conjurer en Radeloos///Ziedend
  • 7 november:
  • Ad Infinitum, Seven Spires en Phantom Elite
  • Brainstorm festival
  • 8 november:
  • Brainstorm festival
  • Insurrection, Bloid en Stagewar
  • Pro-Pain en Inherited
  • 9 november:
  • Inner Wish en Within Silence
  • Stray From The Path, Alpha Wolf, Graphic Nature en Calva Louise
Kalender
Vandaag jarig:
  • Albert Maroto (Dreamaker) - 48
  • Cedric Bixler-Zavala (The Mars Volta) - 51
  • Freddy Cricien (Madball) - 50
  • Graeme English (Skyclad) - 62
  • Ivan Corcuera (Valhalla) - 48
  • Jeff Scott Soto (Yngwie Malmsteen) - 60
  • Jordan Rudess (Dream Theater) - 69
  • Petri Kuusisto (Carnal Forge) - 44
  • Philip Sheppard (componist) - 56
  • Stefan Glaumann (technicus) - 70
  • Tomoaki "Pata" Ishizuka (X Japan) - 60
  • Wayne Static (Static-X)† - 50
  • Wietze Halma (Edge Of Serenity) - 41

Vandaag overleden:
  • Andy Kaina (Messiah) - 2022
  • Ken Hensley (Uriah Heep) - 2020
  • Robert Heaton (New Model Army) - 2004
  • Timi Hansen (Mercyful Fate) - 2019
Review

Her Enchantment - Darkest
Jaar van release: 2006
Label: Burning Star Records
Her Enchantment - Darkest
Her Enchantment heeft tot nu toe haar ups en downs gekend als de Waddenzee haar eb en vloed. Contracten worden getekend en weer verbroken, bandleden sluiten zich aan en vertrekken weer. Nu, met een nieuw platencontract onder de arm en de nieuwe zangeres Lucy Straates achter de microfoon zit de band in een duidelijke up.

De uit het Arnhemse afkomstige band houdt er een gevarieerde lijst van invloeden en inspiratiebronnen op na, maar weet toch een album met richting uit te brengen. Melodieuze death metal met doomy en gothieke invloeden, aangevuld met vrouwenzang, niet zijnde een Trail Of Tears kloon. Een hele mond vol, en daar houdt het niet mee op. Alleen al in Resurrection horen we neo-thrash, melodieuze black en een heel erg seventies orgeltje. "Bless For Me" heeft dan weer meer een Iron Maiden feel. Het zijn donkere en serieuze tonen die we horen op "Darkest, met uitzondering van het redelijk blije "Castle Of Indolence".

De zanglijnen worden verdeeld tussen bruller Richard en zangeres Lucy. Een klassieke 'beauty and the beast' samenstelling, waarin Lucy meestal de ondersteunende vocalen en refreinen voor haar rekening neemt. De grunt is stevig maar verstaanbaar en duidelijk aanwezig. Lucy echter lijkt regelmatig naar de achtergrond gedrukt te worden. Zonde, want zo'n engelenstem als in "Lakes Of Sorrow" wil je goed kunnen horen.

De opnamekwaliteit is een serieuze domper. De mix klinkt onevenwichtig, krachteloos en goedkoop. Om onduidelijke redenen is het mixen en masteren door de platenmaatschappij zelf gedaan (kostenbesparing?). Wanneer de productie verzorgd was door iemand die zijn vak verstaat, dan was "Darkest" een topplaat geweest. Nu gaat het oordeel meer hier op lijken:

Na een lange stilte heeft Her Enchantment laten horen op creatief vlak sterk gegroeid te zijn. "Darkest" is vanuit muzikaal oogpunt een album met pieken en nog hogere pieken. De slappe productie belemmert helaas een deel van die kwaliteit. Maar toch, Her Enchantment staat weer op de kaart als 'ontzettend veelbelovend'. En nu hooghouden.

Tracklist:
1. The Long Defeat
2. Lakes Of Sorrow
3. Castle Of Indolence
4. Bless For Me
5. Darkest
6. Resurrection
7. Lacrimae Mundi
8. Cloak Of Despair
9. Imposed Disorder
10. Rahasia Spirits

Score: 82 / 100

Reviewer: Bob
Toegevoegd: 30 maart 2006

Meer Her Enchantment:

Her Enchantment - Darkest
Reactie van Jeroen op 01-04-2006 om 21:44u
Score: 70 / 100

Vanwege de opnamekwaliteit en de hier en daar wat onwennige onderdeeltjes 70 punten, maar ik zie zeker potentie. Goed debuut, dat gaat nog wel groeien!

Her Enchantment - Darkest
Reactie van Bob op 02-04-2006 om 00:04u

Dit is geen debuut, ten opzichte van het debuut is

Her Enchantment - Darkest
Reactie van Een Metalfan op 02-04-2006 om 00:05u

dit veel beter. Deze zin had ik toch echt afgemaakt... Bug!

Her Enchantment - Darkest
Reactie van Jeroen op 02-04-2006 om 12:29u
Score: 70 / 100

Nou ja, okay..prima tweede schijf dan ;)

Helldo

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.