Helldorado
Enquête

Wat is jouw favoriete vocalist aller tijden uit de Benelux?

Alex Agnew
Anneke van Giersbergen
Barry Hay
Bert Heerink
Charlotte Wessels
Colin H. van Eeckhout
Edward Reekers
Farida Lemouchi
Fleddy Melculy
Floor Jansen
Franky De Smet-Van Damme
Günther Theys
Jan Chris de Koeijer
Kate de Lombaert
Leon Goewie
Martin van Drunen
Raven van Dorst
Ruben Block
Rudeboy
Seregor
Sharon den Adel
Simone Simons
Stefanie Mannaerts
Sven de Caluwé
een andere vocalist, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    2 november:
  • Battle Beast, Dominum en Majestica
  • Ronnie Romero en Gus G.
  • Slow Crush, Keep en Oversize
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alan Robert (Life Of Agony) - 54
  • Annie Leibovitz (fotograaf) - 76
  • Brittany Howard (Alabama Shakes) - 37
  • Dan Watson (Infant Annihilator) - 35
  • Eli Lucas Vogt (Hatchet) - 43
  • George Pettit (Alexisonfire) - 43
  • Ian Bearer (Rings Of Saturn) - 33
  • Jeff Martin (The Tea Party) - 56
  • Jim Root (Slipknot) - 54
  • Juho Räihä (Swallow The Sun) - 41
  • Justin Biggs (Sorcerer) - 41
  • Leon del Muerte (Exhumed) - 48
  • Maja Ivarsson (The Sounds) - 46
  • Martin Sköld (Kent) - 55
  • Max "Kleid" Bottiglieri (Elvenking) - 47
  • Mike Rutherford (Genesis) - 75
  • Nick Gravenites (The Electric Flag)† - 87
  • Nils K. Rue (Pagan's Mind) - 54
  • Paco Gianotti (Secret Sphere) - 47
  • Richard Hell - 76
  • Richard Schill (Shining) - 37
  • Rolf "Jazzi" Heer (Messiah) - 61
  • Sting (The Police) - 74

Vandaag overleden:
  • Morten Stützer (Artillery) - 2019
  • Tom Petty - 2017
  • Trev Fleming (Sweet Savage) - 2010
Review

Beyon-d-Lusion - Intuispection
Jaar van release: 2006
Label: Adipocere Records

Beyon-d-Lusion - Intuispection

Of je je band nu aanduidt met ‘melodic metal’ of niet, met een zangeres die als Anneke van Giersbergen klinkt kom je automatisch in het hokje gothic metal terecht. Twee jaar geleden bracht de band Beyon-d-Lusion al een EP uit die door collega Kristof wegens gebrek aan originaliteit met een 63/100 werd beloond. Benieuwd of de band in dit opzicht al sprongen vooruit heeft gemaakt.

Zangeres Alexandra Bernard klinkt nog steeds als Anneke van Giersbergen met enkele vleugjes Floor Jansen en enkele nummers lijken nog steeds op verloren The Gathering liederen. Dit wil niet zeggen dat er op Intuispection schaamteloos gekopieerd wordt, want er is op deze opvolger genoeg te genieten van iets wat al langzaamaan naar een ‘eigen sound’ toe lijkt te sluipen. De arrangementen zijn al wat beter uitgewerkt, er komen enkele aardige solo’s naar voren en men experimenteert al voorzichtig met wat (nog niet bijster interessante) grunts. Daarnaast is de productie redelijk en zijn de zanglijnen van Alexandra om van te smullen.

Of Beyon-d-Lusion (vervelende naam om steeds te moeten schrijven) met Intuispection een daverend succes in het overvolle gothic genre zal worden is nog maar de vraag. Wat wel duidelijk is dat men erin is geslaagd een wat meer volwassene sound te vinden en genoeg potentie heeft om verder te komen. Misschien is het tijd voor een tour als supportact.

Tracklist:
1. Sweet Surrender
2. Binary Me
3. Tribute to Mrs Keystone
4. A Dose of Life
5. Lumina
6. Into the Maze
7. Ethereal Drift
8. Chrysalis
9. A-Mazing Grace (Part I)
10. A-Mazing Grace (Part II)
11. Patterns
12. Them Changes

Score: 72 / 100

Reviewer: Lennert
Toegevoegd: 6 maart 2006

Meer Beyon-d-Lusion:

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.