Batushka
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in januari 2026 werd uitgebracht?

Alter Bridge - Alter Bridge
Beyond The Black - Break The Silence
Bullet - Kickstarter
Crystal Lake - The Weight Of Sound
Edenbridge - Set The Dark On Fire
Ellende - Zerfall
Enshine - Elevation
Exxûl - Sealed Into None
For My Pain... - Buried Blue
Genus Ordinis Dei - The Land East Of Eden
Hällas - Panorama
Kreator - Krushers Of The World
Lionheart - Valley Of Death II
Marianas Rest - The Bereaved
Megadeth - Megadeth
Møl - Dreamcrush
Ov Sulfur - Endless
Poppy - Empty Hands
Soen - Reliance
Textures - Genotype
The Ruins Of Beverast - Tempelschlaf
Urne - Setting Fire To The Sky
Wildhunt - Aletheia
Zu - Ferrum Sidereum
een ander studio-album uit januari 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    8 februari:
  • Folk Metal Fest
  • 10 februari:
  • Deftones, Denzel Curry en Drug Church
  • Elderwind en Cân Bardd
  • Ho99o9 en N8Noface
  • 11 februari:
  • MØL, Tayne, Cold Night For Alligators
  • Sylosis, Revocation, Distant en Life Cycles
  • 12 februari:
  • Lorna Shore
  • 13 februari:
  • Born From Pain, LIES!, Out Of The Blue, Crashjaw
  • Proxima Flare, Xenotime, Inside Of The Heartless en Anatidaephobia
  • Stygian Bough, A Bell Witch & Aerial Ruin Collaboration en 40 Watt Sun
  • Sylosis, Revocation, Distant en Life Cycles
  • Visions Of Atlantis, Warkings en Induction
  • Wounded en Remembrace
  • 14 februari:
  • Cryptosis en Sad Whisperings
  • March Into Valhalla
  • Plan Nine
  • Sleep Theory en The Pretty Wild
    8 maart:
  • Luicidal en LocoMuerte
  • Predatory Void
  • Psychonaut
  • Scardust, Hartlight en Isabeau
Kalender
Vandaag jarig:
  • Dave Farrell (Linkin Park) - 49
  • Gas Lipstick (HIM) - 55
  • Guy-Manuel de Homem-Christo (Daft Punk) - 52
  • Morgan "Mogge" Löfstedt (Wulfgar) - 43
  • Paul Barker (Ministry) - 67
  • Peter Wichers (Soilwork) - 47
  • Pytten (producent) - 76
  • Vince Neil (Mötley Crüe) - 65

Vandaag overleden:
  • Burt Bacharach - 2023
  • Tony Destra (Cinderella) - 1987
  • Trond Ciekals (Djevel) - 2025
Review

Motörhead - Overkill
Jaar van release: 1979
Motörhead - Overkill
Overkill: Het album dat Motörhead steeds dichter bij de schijnwerpers bracht. Dit album was een groot succes en critici hadden het voor gezien na Motörhead keer op keer af te zeiken met dit album bewees Motörhead dat ze nog een lange tijd zouden blijven.

Het album begint meteen met een hele goeie opener; Het titelnummer “Overkill”. Dit is een lied met de vetste drum-intro’s die je ooit in je leven zal horen. De gitaren scheuren erin alsof er een atoombom in je huis inslaat. De teksten van dit lied zijn ook zeer goed. Het onderwerp van het lied is weliswaar raar maar ze gaan erover wat elk Metal-lied zou moeten zijn.

Daarna volgt het lied “Stay Clean”. Dit lied is echt iets om op te zetten terwijl je in je auto/bus/motor/scooter zit. Er is verder niet veel over te zeggen behalve dat het lied gewoon een lekker luisterlied is.

Voor de Punkers volgt nu “(I Won’t) Pay Your Price” dit lied is een goed voorbeeld van de mixes tussen Punk en Metal die Motörhead vaker gebruikt bij de liedjes. De teksten zijn ook erg lekker om naar te luisteren en Lemmy’s stem komt er erg goed uit.

En alweer volgt er een Punk liedje, “I’ll Be Your Sister” is iets meer metal met het zwaardere gitaargeluid en snellere drums. Dit lied is een ongekende klassieker, waarom? Ik zou het niet weten dit lied is gewoon erg goed en zou redelijk makkelijk in de set-list van Motörhead passen.

Nu stuiten we op het lied “Capicorn”. Persoonlijk vind ik dit iets wat eentonig het lied zit goed in elkaar maar na een tijdje luisteren begint het toch wel te vervelen.

“No Class” ramt er meteen in en vanaf de seconde aan dat het lied begint weet je gewoon dat dit lied heeeeeel lang zal meegaan. Dit lied is echt iets voor de rebellen onder ons. Als ik zelf dit lied hoor heb ik zin om dingen te mollen en niet van die prulletjes maar een auto even bewerken met een koevoet of moker. De riffs zijn lekker dik en de drums passen er perfect bij en zoals bij meer nummers is de zang geweldig.

“Damage Case” hoort bij de iets langzamere liedjes maar is zeker niet meer minder. De zang is zeer goed gedaan en dit lied heeft goede afwisseling zodat het geen sleur wordt. Verder is het ook een erg lekker luisterlied wat vaak opnieuw kan worden gedraaid.

En voor de derde keer stuiten we op een Punk-achtig lied. “Gonna Tear Ya Down” heeft erg lekker riffs en zoals gewoonlijk zijn de drums van “Philty” weer erg lekker gedaan. De tekst is ietwat lijp of raar maar het lied is het zeker niet.

Aangekomen op track 9 de ballad “Metropolis” dit lied is echt geweldig meer kan je gewoon niet zeggen. Dit lied laat heel goed de hoogtepunten van Motörhead zien en dat is ook te merken op concerten hierbij is dit lied echt een geweldig meezing-lied en zingt iedereen ook met volle borst mee.

Om het album af te sluiten staat “Limb From Limb” als laatst. Dit lied heeft echt moddervette riffs. Maar dat helpt het lied er niet vanaf om ook als “Capicorn” een sleur te worden na een tijdje begint dit lied wel een beetje te vervelen maar gelukkig versnellen ze nog zodat je nog iets om op vooruit te kijken hebt.

Als afsluiter voor mijn review review ik bonustrack “Too Late Too Late” nog. De rede hiervoor is dat dit lied een van mijn eerste favoriete nummer is. Het lied begint al met lekkere gitaren die snel worden opgevolgd door de drums. Het beste van dit lied vind ik toch wel de stem van Lemmy en de background-voice van Eddie Clarke. Lemmy’s stem klinkt echt alsof hij een glaasje teveel opheeft en daardoor klinkt dit lied eerlijk waar echt beter.

Tracklist:
1. Overkill
2. Stay Clean
3. (I Won’t) Pay Your Price
4. I’ll Be Your Sister
5. Capricorn
6. No Class
7. Damage Case
8. Tear Ya Down
9. Metropolis
10. Limb From Limb

*bonustrack + x-tra gereviewd “Too Late Too Late”

Koop deze cd nu bij Bol.com

Score: 80 / 100

Reviewer: Rik v Goethem
Toegevoegd: 3 februari 2002

Meer Motörhead:

Motörhead - Overkill
Reactie van triad op 04-02-2002 om 08:45u
Score: 80 / 100

Goede plaat idd...een klassieker van Lemmy & co. Heb je trouwens de Metallica-versie van deze songs gehoord? Zijn ook lang niet slecht...

Motörhead - Overkill
Reactie van Kreator op 05-02-2002 om 05:56u
Score: 80 / 100

jep ook al gehoord die zijn ook vet uitgevoerd

Motörhead - Overkill
Reactie van Smetsar op 31-10-2006 om 12:33u
Score: 80 / 100

Ik heb de cd nog maar net en het is mijn eerste volwaardige van Motörhead. Niet slecht, lekkere rock 'n roll met knallers als Overkill en No Class.

Motörhead - Overkill
Reactie van Peter op 07-07-2008 om 18:06u
Score: 80 / 100

Als jochie van 13 had ik dit album al in 1980.
Jammer dat muziek later niet meer zo'n indruk maakt als vroeger, is ook pure sentiment en meer als alleen een goede plaat.

Zoeken
    6 februari:
  • Ablaze - Slow Death
  • Assignment - With The End Comes Silence
  • Cyclone - Known Unto God
  • Ensanguinate - Death Saturnalia
  • Epinikion - The Force Of Nature
  • In Aeternum - ...Of Death And Fire
  • Lomor - Sabouk Rouge
  • Mayhem - Liturgy of Death
  • Predatory Void - Atoned In Metamorphosis
  • Shatterheart - Infernal Symphony
  • Tailgunner - Midnight Blitz
  • Wicked Smile - When Night Falls
  • 13 februari:
  • Ellefson-Soto - Unbreakable
  • Fossilization - Advent Of Wounds
  • Greyhawk - Warriors Of Greyhawk
  • Messticator - Total Mastery
  • No Worth Of Man - The Killing Streets
  • Saille - Forebode
  • Slaughterday - Dream Emperor
  • Winter Eternal - Unveiled Nightsky
Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.