Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-cd of -ep, die in juli 2026 werd uitgebracht?

Avenged Sevenfold - Statica
Bring Me The Horizon - Count Your Blessings Repented
Combichrist - The Venom In The Mouth Of God
Deep Purple - Splat!
Devildriver - Strike And Kill
Dreamtale - Aetherbound
Emptiness - Nowhere Speaks
Finsterforst - Still
Five Finger Death Punch - Legacy
Galneryus - A Cry From The Sky Above
Haken - In A Fever Dream
Jack White - Frozen Charlotte
Left To Die - Initium Mortis
Madball - Not Your Kingdom
Moonspell - Far From God
Motionless In White - Decades
Protest The Hero - Within
Psycroptic - The Pulse Of Annihilation
Sinner - Boom Bang Goodbye
Sojourner - Gateways
Taake - En Skog Av Nidstang
The Hu - Hun
The Plot In You - The Plot In You
The Rolling Stones - Foreign Tongues
een andere release uit juli 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    6 augustus:
  • Alcatraz
  • Luna Kills
  • 7 augustus:
  • Alcatraz
  • 8 augustus:
  • Alcatraz
  • Body Count
  • Deceased..., Putridarium en Mancuerda
  • Elithium en End of the Dream
  • Luna Kills en Pacemaker
  • M'era Luna
  • Wolfmother
  • 9 augustus:
  • Alcatraz
  • Arch Enemy
  • M'era Luna
  • Midnight en Phantom Corporation
  • Spectral Wound, Invulche en Blodzallog
  • 10 augustus:
  • Mortal Sin en Hidden Intent
  • Municipal Waste en Schizophrenia
  • 11 augustus:
  • Lagwagon
  • Sanguisugabogg, Revocation en Internal Bleeding
  • Wolves In The Throne Room en Ter Ziele
  • 12 augustus:
  • High on Fire en Baardvader
  • Judas Priest
  • KMFDM, Ya Toyah en Jesus on Extesy
  • Mushroomhead en Mountain Eye
  • Summer Breeze
    6 september:
  • Jazz Sabbath
  • Nefarious en Grindpad
  • Shape Of Despair, Marche Funèbre en Counting Hours
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alfred Tennyson (dichter)† - 217
  • Andy Warhol (illustrator)† - 98
  • Brian Maillard (Dominici) - 48
  • Hugh Mendl (producent)† - 107
  • Jennifer Finch (L7)† - 60
  • Leif Edling (Candlemass) - 63
  • Ramon Ploeg (Bleeding Gods) - 45
  • Ton Scherpenzeel (Kayak) - 74
  • Vinnie Vincent (Kiss) - 74

Vandaag overleden:
  • Aksel Sandemose (auteur) - 1965
  • Shorty Medlocke (Blackfoot) - 1982
  • Thomas Wouters (Bodyfarm) - 2019
Review

All Else Failed - This Never Happened
Jaar van release: 2005
Label: Restrain Records
All Else Failed - This Never Happened
Daaaaaaamn, this shit is dope!!! Misschien een uitspraak die je eerder bij de nieuwe Kanye West of Cage verwacht, maar hij is hier eigenlijk net zo toepasselijk. Een dynamische post-hardcore attack uit Philadelphia, die de naam All Else Failed draagt. Hun nieuwe plaat This Never Happened heeft de afgelopen dagen m’n cd-speler noch m’n mp3-speler veel rust gegund, en bovendien een prestigieuze zevende plek veroverd op een persoonlijke lijst van wat tot nu toe een zeer goed muziekjaar blijkt.

Met de knallende opener The Revisionist grijpt All Else Failed je meteen bij de keel, waarna de band gedurende de volgende drie kwartier niet meer los laat. De eerste vier tracks vormen een genadeloze aanval op het gestel. De agressieve post-hardcore klinkt gemeen, boos, innovatief en technisch, en wordt bovendien retestrak uitgevoerd. Dat de heren voor acht nummers Dillinger Escape Plan-drummer Chris Pennie hebben weten te strikken (de overige nummers zijn ingedrumd door Joe Brown, die overigens helemaal niet slecht afsteekt bij de bekendere drummer), legt de band zeker geen windeieren. Ook is Pennie naast Nick Rotundo (Boysetsfire) verantwoordelijk voor de vette productie, wat mede dankzij het werk van engineer Alan Douches (die in het verleden goede dingen deed voor o.a. Converge en Shadows Fall) een uitermate helder en krachtig geluid oplevert.

Als het album met To Whom It May Concern al vrij snel een explosieve climax bereikt, diept All Else Failed op het juiste moment de sound uit door het post-hardcore geweld af te wisselen met meer emotioneel beladen songs. Zanger Luke Muir krijgt dan eindelijk de kans om een paar nummers te verfraaien met zijn zuivere doch zeer rauwe stemgeluid. Eindelijk, omdat die man ontzettend veel verbitterde emotie in zijn zang legt. Met name nummers als Waterlogged, Centralia en het melancholische Departing Flights doen me echt wat. En als Muir’s stem dan zo hees overslaat als in het getergde At Twenty-Seven, als een hevig getatoeëerd engeltje met een drankverleden, ervaar ik niets minder dan pure extase.

Met This Never Happened heeft All Else Failed een plaat afgeleverd die de perfecte hybride van verwoestend gitaargeweld en melancholische emotie vormt. Een succesformule waar menig emobandje een puntje aan kan zuigen. En als deze recensie als een schaamteloze lofzang overkomt, it ain’t far from da truth. I’m just glad this album happened.

Tracklist:
1. The Revisionist
2. Kinetic
3. Wishful Thinking
4. To Whom It May Concern
5. Waterlogged
6. Step One: Give Up
7. Centralia
8. All Good Things
9. At Twenty-Seven
10. Simple Solution
11. In Our Defense
12. Character Actor
13. Departing Flights
14. After All

Score: 94 / 100

Reviewer: Patrick T.
Toegevoegd: 24 oktober 2005

Meer All Else Failed:

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.