Alcatraz
Enquête

Wat is jouw favoriete song uit de loopbaan van Ozzy Osbourne?

Bark At The Moon
Black Sabbath
Changes
Children Of The Grave
Close My Eyes Forever
Crazy Train
Dreamer
Flying High Again
God Is Dead?
I Don’t Wanna Stop
Iron Man
Mama, I’m Coming Home
Miracle Man
Mr. Crowley
N.I.B.
No More Tears
Over The Mountain
Paranoid
Patient Number 9
Perry Mason
Sabbath Bloody Sabbath
Shot In The Dark
Symptom Of The Universe
War Pigs
een ander Black Sabbath- of solonummer, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    30 augustus:
  • Roosendaal Open Air 2025 o.a. Mental Cruelty, Sarcator. Insurrection, Millhaven
Kalender
Vandaag jarig:
  • Ashley "Ellyllon" Jurgemeyer (Cradle Of Filth) - 41
  • Carlos Prieto “Mohamed” (Mägo De Oz) - 56
  • James Murphy (Testament) - 58

Vandaag overleden:
  • Blond Hammet (Massacration) - 2014
  • Dick Wagner (Alice Cooper) - 2014
  • Peter Knight (dirigent) - 1985
Review

The Eternal - Sleep Of Reason
Jaar van release: 2005
Label: Firebox Records
The Eternal - Sleep Of Reason
Ik heb onlangs enkele boeken gelezen over het fascinerende land Australië. Daarin stonden enkele hypothesen over het feit dat weinig tot niets van de nieuwe Australische cultuur het buitenland bereikt. Hypothesen over de mentaliteit, de sfeer en eigenzinnigheid ten spijt, de reden dat wij eigenlijk zo weinig weten over dit land is omdat het zo verschrikkelijk ver weg ligt. Omdat uit te vogelen moet je geen gerespecteerde professor zijn. In Australië heb je veel goede bands maar als die nooit de oversteek naar Europa wagen, zullen ze nooit doorbreken. The Eternal wil echt zijn muziek verspreiden en zodoende waren ze na het uitbrengen van het degelijke debuut ‘The Sombre Light of Isolation’ al in Nederland en België te bewonderen in het voorprogramma van The Propechy. Toen maakten ze op mij vooral een erg gemotiveerde indruk maar het materiaal van de eersteling was net nog niet goed genoeg.

Het nieuwe werk ligt nog steeds in het melancholische gothrock hoekje met hier en daar een doomtoets. In tegenstelling tot wat mensen denken is The Eternal zeker geen doomband maar emotionele conflicten staan centraal in de muziek. In vergelijking met het standaard debuut zitten de elf nieuwelingen een stuk beter in elkaar, is er meer variëteit te bespeuren en is het koele resultaat met een gaaf neerslachtig sausje besmeerd. Origineel en grensverleggend is het allesbehalve maar professioneel en aangenaam des te meer.

In tegenstelling tot de laatste Sentenced, het platte Him-geluid en de saaie depressieve gothicdoom uit Scandinavië, is de songwriting op ‘Sleep Of Reason’ een stuk vernuftiger en luistert heerlijk weg. Dat de band en het uitstekende label Firebox het meent blijkt wel uit de uitstekende productie (afgemixt in Finnvox) en het knappe artwork van niemand minder dan Travis Smith (Opeth, Nevermore, Anathema,..) is de kers op de taart. Laat die tweede Europese trip er maar aankomen!

Tracklist:
1. Awaken, Arise
2. Everlasting
3. To Drown
4. A Soul Undone
5. Hollow Inside
6. In My Skin
7. A Dreams End
8. Beneath The Soil
9. Sleep Of Reason
10. The Dying Light
11. Weight Of Empathy

Score: 78 / 100

Reviewer: Kristof
Toegevoegd: 30 augustus 2005

Battle Beast @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.