Enquête

Zou jij voor een losse zaal- of stadionoptreden van jouw favoriete band(s) speciaal naar een land reizen buiten de Benelux, als die groep Nederland en België overslaat?

Ja, dat doe ik regelmatig
Ja, dat heb ik al eens gedaan
Nog niet, maar dat ga ik dit of volgend jaar wel doen
Nog niet, maar voor een speciale gelegenheid zou ik het overwegen
Nee, niet voor een losse show, maar ga wel naar festivals buiten de Benelux
Nee, ik ga niet naar concerten of festivals buiten Nederland en België
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

Geen concerten bekend voor 17-10-2025.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Ahrue Luster (Machine Head) - 57
  • Bill Black (Elvis Presley)† - 99
  • Edin "Vihor" Cehovic (KRV) - 46
  • Geyner Valencia (Crimson Death) - 49
  • Günter Werno (Vanden Plas) - 60
  • Hank Williams† - 102
  • Keith Flint (The Prodigy)† - 56
  • Marcin Urbas (Sceptic) - 49
  • Rafał T. Piotrowski (Decapitated) - 40
  • Steve Karrer (Messiah) - 56
  • Tony "Abaddon" Bray (Venom) - 65
  • Ty Tabor (King's X) - 64
Review

The Eternal - Sleep Of Reason
Jaar van release: 2005
Label: Firebox Records
The Eternal - Sleep Of Reason
Ik heb onlangs enkele boeken gelezen over het fascinerende land Australië. Daarin stonden enkele hypothesen over het feit dat weinig tot niets van de nieuwe Australische cultuur het buitenland bereikt. Hypothesen over de mentaliteit, de sfeer en eigenzinnigheid ten spijt, de reden dat wij eigenlijk zo weinig weten over dit land is omdat het zo verschrikkelijk ver weg ligt. Omdat uit te vogelen moet je geen gerespecteerde professor zijn. In Australië heb je veel goede bands maar als die nooit de oversteek naar Europa wagen, zullen ze nooit doorbreken. The Eternal wil echt zijn muziek verspreiden en zodoende waren ze na het uitbrengen van het degelijke debuut ‘The Sombre Light of Isolation’ al in Nederland en België te bewonderen in het voorprogramma van The Propechy. Toen maakten ze op mij vooral een erg gemotiveerde indruk maar het materiaal van de eersteling was net nog niet goed genoeg.

Het nieuwe werk ligt nog steeds in het melancholische gothrock hoekje met hier en daar een doomtoets. In tegenstelling tot wat mensen denken is The Eternal zeker geen doomband maar emotionele conflicten staan centraal in de muziek. In vergelijking met het standaard debuut zitten de elf nieuwelingen een stuk beter in elkaar, is er meer variëteit te bespeuren en is het koele resultaat met een gaaf neerslachtig sausje besmeerd. Origineel en grensverleggend is het allesbehalve maar professioneel en aangenaam des te meer.

In tegenstelling tot de laatste Sentenced, het platte Him-geluid en de saaie depressieve gothicdoom uit Scandinavië, is de songwriting op ‘Sleep Of Reason’ een stuk vernuftiger en luistert heerlijk weg. Dat de band en het uitstekende label Firebox het meent blijkt wel uit de uitstekende productie (afgemixt in Finnvox) en het knappe artwork van niemand minder dan Travis Smith (Opeth, Nevermore, Anathema,..) is de kers op de taart. Laat die tweede Europese trip er maar aankomen!

Tracklist:
1. Awaken, Arise
2. Everlasting
3. To Drown
4. A Soul Undone
5. Hollow Inside
6. In My Skin
7. A Dreams End
8. Beneath The Soil
9. Sleep Of Reason
10. The Dying Light
11. Weight Of Empathy

Score: 78 / 100

Reviewer: Kristof
Toegevoegd: 30 augustus 2005

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.