Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album of -ep, die in april 2026 werd uitgebracht?

Archspire - Too Fast To Die
At The Gates - The Ghost Of A Future Dead
Atreyu - The End Is Not The End
Corrosion Of Conformity - Good God / Baad Man
Crimson Glory - Chasing The Hydra
Drudkh - Thaw
Enter Shikari - Lose Your Self
Foo Fighters - Your Favorite Toy
Green Carnation - A Dark Poem, Part II: Sanguis
Gus G. - Steel Burner
Immolation - Descent
Inferi - Heaven Wept
Lord Of The Lost - Opvs Noir Vol. 3
Melechesh - Sentinels Of Shamash
Metal Church - Dead To Rights
Nervosa - Slave Machine
Sepultura - The Cloud Of Unknowing
Six Feet Under - Next To Die
Skindred - You Got This
Spirit Adrift - Infinite Illumination
Terror - Still Suffer
Ultha - A Light So Dim
Vomitory - In Death Throes
Wrang - Verwording
een andere release uit april 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    9 mei:
  • Catbreath, Narcolepsy en Grindpad
  • Changing Tides en salvage
  • Cryptosis, Overruled en Bad Standing
  • Grindpad, Cathbreath en Narcolepsy
  • Severe Torture en Sepiroth
  • Sheer Terror
  • Skroetbalg en Oproerkraaiers
  • Temtris
  • The Lamp Of Thoth, Iron Void, Lone Wanderer, Metallus en Conviction
  • Verloren Vertellingen, Bloedmaan, Suttungr, Gogmagore
  • 10 mei:
  • Blaze Bayley
  • Temtris
  • 11 mei:
  • Machine Head
  • 13 mei:
  • Puffer, Frontsector en Violent Beef
  • 14 mei:
  • Clan Of Xymox en The Essence
  • Creeper en The Howling
  • Riskey Melody en Maki Oyama
  • 15 mei:
  • Conjurer en Terzij De Horde
  • Turbobier, Dikke Dennis & De Röckers en Radical Retard
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adam Suleiman (Syrach) - 45
  • Alwin Schnoing (The Wounded)† - 52
  • John Edwards (Status Quo) - 73
  • Paul McGuigan (Oasis) - 55
  • Sara Tenaglia (In Tormentata Quiete) - 46
  • Stefan Hertrich (Darkseed) - 50
  • Trish Doan (Kittie)† - 41

Vandaag overleden:
  • Ben Graves (Murderdolls) - 2018
Review

Thine Eyes Bleed - In The Wake Of Separation
Jaar van release: 2005
Label: The End Records

Thine Eyes Bleed - In The Wake Of Separation

Van alle kruisbestuivingen binnen de metal is de variant death, thrash en metalcore een niet heel vaak voorkomende vorm. Het Canadese Thine Eyes Bleed is een jonge, ambitieuze band die het beste van deze stromingen samensmelt tot één geheel. Na twee demo’s volgde onlangs de release van het debuutalbum van Thine Eyes Bleed: ‘In The Wake Of Separation’.

Zoals gezegd vinden we op deze schijf een mix terug van voornamelijk death en thrash metal aangevuld met een flinke dosis metalcore. Da’s natuurlijk allemaal leuk en aardig, maar waarom zou je als metalliefhebber de voorkeur geven aan deze Thine Eyes Bleed plaat als je kan kiezen uit een van de vele andere (goede) releases die je tegenwoordig om de oren vliegen?

Wat deze plaat interessant maakt is de sterke zang van voormalig Acacia vocalist Justin Wolfe. Aan de ene kant rete agressief, aan de andere kant duister en gemeen. Death grunts worden afgewisseld met korte passages waarin zuivere zang te horen is, zoals bijvoorbeeld in ‘Live To Die‘ het geval is. Die afwisseling zorgt ervoor dat het geheel niet te ontoegankelijk wordt, want laten we wel wezen, Thine Eyes Bleed is niet voor de zachtzinnigen onder ons.

Ook helpt het als je mensen als Jeff Phillips (gitaar, ex Kittie) en John Araya (basgitaar, jongere broer van Slayer zanger Tom Araya) aan boord hebt. Ten eerste beschik je als band dan over twee namen die het publiek aanspreken waardoor je al een streepje voor hebt. Veel belangrijker is natuurlijk dat het hier goede muzikanten betreft. Vooral de thrashy riffs en gitaarsolo’s van Phillips zijn af en toe om van te smullen zoals waarneembaar in bijvoorbeeld ‘Consequence Unknown’.

Minpunten zijn er uiteraard ook, dit vijftal is immers ook niet perfect. Want ook al klinkt ’In The Wake Of Separation’ uitstekend, het valt niet te ontkennen dat rommeligheid af en toe de overhand heeft. Soms lijken de muren van geluid zo op je af te komen dat ontsnappen niet mogelijk is.

Al met al klinkt ‘In The Wake Of Separation’ uitermate bruut en voor een debuutalbum scoort het geheel zeker een ruime voldoende. Als Thine Eyes Bleed op hun volgende album de rommelige gedeeltes eruit weet te filteren en een duidelijkere koers kiest wordt het ongetwijfeld een band om serieus rekening mee te houden.

Tracklist:
1. Cold Victim
2. Without Warning
3. And Silence Forgotten
4. Live To Die
5. Corpse You Up
6. Innocent Mind
7. Sliver
8. Consequence Unknown
9. Regret Your Fear

Score: 78 / 100

Reviewer: Edo
Toegevoegd: 13 augustus 2005

Meer Thine Eyes Bleed:

Thine Eyes Bleed - In The Wake Of Separation
Reactie van FXII op 09-01-2007 om 13:41u
Score: 70 / 100

Lekker rap album met een flink beuk-,schop-, en sla-gehalte. Wel jammer dat de vocals op sommige momenten inderdaad maar half overkomen door de muur van geluid (zoals genoemd door Edo) en helaas klinken deze ook vooral hetzelfde, dus wat afwisseling was welkom geweest. Echter staan er op dit album ook een paar uitschieters zoals Cold Victim en Innocent mind.

Zoeken
    8 mei:
  • Black Veil Brides - Vindicate
  • Crashdïet - Art Of Chaos
  • Draconian - In Somnolent Ruin
  • Frozen Soul - No Place For Warmth
  • IATT - Etheric Realms Of The Night
  • Ingested - Denigration
  • Lovebites - Outstanding Power
  • Restless Spirit - Restless Spirit
  • Sabotør - Første Aksjon
  • Teramaze - The Silent Architect
  • The Quill - Master Of The Skies
  • Yoth Iria - Gone With The Devil
  • 15 mei:
  • Acid Reign - Daze Of The Week
  • Akem Manah - Threnodies
  • Artillery - Made In Hell
  • Atavistia - Old Gods Awaken
  • Desolus - Dwellers Of The Twilight Void
  • Heavenfall - Thorn
  • Port Noir - The Dark We Keep
  • Pro-Pain - Stone Cold Anger
  • Self Deception - One Of Us
  • The Ghoulstars - The Dark Overlords Of The Universe
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.