Alcatraz
Enquête

Marco van Basten vond het maar niks dat Linkin Park voor de aftrap van de Champions League-finale op 31 mei een optreden verzorgde. Wat vind jij van de Amerikaanse gewoonte om grote sportwedstrijden op te vrolijken met een concert?

Geweldig, ook voor aanvang van de wedstrijd
Prima, maar niet voor het duel wanneer de spelers zich willen opwarmen
Dat is iets voor pop-acts, niet voor heavy bands als Linkin Park en Gojira
Zo’n muzikaal optreden is onzin, het publiek komt voor de sportwedstrijd
Sport is kut, laat die band elders een eigen concert doen voor hun fans
Van mij hoeft het niet, maar ik gun zo’n band wel de extra exposure
Normaliter vind ik het een goed idee, maar Linkin Park was echt slecht
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    10 juni:
  • Whitechapel
  • 11 juni:
  • King Diamond, Paradise Lost en Angel Witch
  • Myles Kennedy
  • W.A.S.P.
  • 12 juni:
  • Man as Plague, Gallamesh en Everything Decays
  • 13 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague en The Unslain
  • 14 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague
  • Sorcerer
  • 15 juni:
  • Into The Grave
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adam "Nergal" Darski (Behemoth) - 48
  • Ernie C. (Body Count) - 66
  • Howlin' Wolf† - 115
  • Johan Ericson (Draconian) - 46
  • Juhana Karlsson (Amoral) - 42
  • Magnus Rosén (Hammerfall) - 62
  • Marko Paasikoski (Sonata Arctica) - 47
  • Martin Orford (IQ) - 66
  • Mickey Curry (Bryan Adams) - 69
  • Peter Gale (Sweet Sorrow) - 45
  • Robert Hampson (Loop) - 60
Review

Total Devastation - Reclusion
Jaar van release: 2005
Label: Firebox Records
Total Devastation - Reclusion
Een bekend Nederlands gezegde luidt: een kat in het nauw maakt rare sprongen. Nu metal als stijl een beetje in het nauw zit en er gezocht wordt naar stilistische vernieuwing om het genre intact te houden komen er van die rare sprongen. Total Devastation uit Finland probeert in het kader van die sprongen rauwe metal/grindcore te mixen met futuristische electronische geluiden en geprogrammeerde soundscapes.

Voordat ik erg kritisch wordt wil ik even benadrukken dat alle nummers op deze cd strak zijn uitgevoerd, de heren hun instrumenten absoluut beheersen en de nummers allen genoeg zeggingskracht hebben. Aan de uitvoering ligt het dus absoluut niet. Alleen, het recept werkt voor geen meter. Alle "gewone" instrumenten zijn op een vrij rauwe, basale manier opgenomen, en dat combineert totaal niet met de gladde electronische passages die Total Devastation er doorheen gooit. Het klinkt nu allemaal een beetje als een Oosters roerbakgerecht met allemaal lekkere dingen erin (kip, koriander, pepers, ga zo maar door) maar waar de kok per ongeluk een busje Italiaanse kruiden in heeft omgestoten (voor de magnetronmaaltijdeters onder ons: dit combineert helemaal niet). De nummers waarin de electronica tot een minimum wordt beperkt zijn daardoor het best te pruimen, maar wanneer Lauri Pikka aan het stoeien gaat met de bliepjes en piepjes uit zijn pc houdt het voor mij op. Ground Zero is hiervan een mooi voorbeeld. Een sterk nummer met krachtige riffs en een lekker solo'tje tegen het einde, maar in het midden wurmt de band uit het niets een Dimmu Borgir-achtige pianopartij die totaal misplaatst is.

Uit bovenstaand relaas mag het misschien lijken alsof ik Total Devastation een slechte band vind, maar dat is niet zo. Reclusion barst namelijk mooi wel van de goeie nummers, en wie niet zo'n mierenneuker is als ondergetekende moet het album ook vooral kopen. Wat mij betreft mag de band hun electronicaman meteen bij het oud vuil zetten (of aan Stratovarius verkopen), en gewoon lekker als bruut hakkende metalband verder gaan. Dan zie ik met plezier uit naar een eventueel volgend album, en tel ik ook graag een dikke anderhalve punt bij onderstaande score op.

Tracklist:
1. Murderous
2. Divine
3. They Stand On 3
4. Reclusion
5. Full Circle
6. Converted Illusion
7. Ground Zero
8. Repentance
9. Well Of The Dead
10. No Surrender
11. Bleeding Time

Score: 70 / 100

Reviewer: Rascul
Toegevoegd: 5 juli 2005

Meer Total Devastation:

Pitfest Iron Maiden Rock Legends Special

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.