Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete song van Amorphis?

Against Widows
Alone
Amongst Stars
Black Winter Day
Day Of Your Beliefs
Death Of A King
Divinity
Drowned Maid
From The Heaven Of My Heart
House Of Sleep
Into Hiding
Light And Shadow
My Kantele
Silent Waters
Silver Bride
The Bee
The Gathering
The Moon
The Smoke
The Wanderer
The Way
Under The Red Cloud
Wrong Direction
You I Need
een andere Amorphis-kraker, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    19 mei:
  • -(16)-, Ter Ziele en Dunebender
  • John 5 en South Of Salem
  • 20 mei:
  • Deaf Club,
  • JOHN 5
  • 21 mei:
  • Chris Holmes en Thunderor
  • Deville en ¡Pendejo!
  • Howling Giant en Aum Zorion
  • 22 mei:
  • Asphyx
  • Chris Holmes, Thunderor en Lovell's Blade
  • Textures, Sugar Spine en Javier Valdi
  • 23 mei:
  • Plan Nine
  • Textures, Sugar Spine en Javier Valdi
  • 24 mei:
  • Airbag en Lesoir
  • Earthside
  • Hirax, Türböwitch en Dead Serious
    18 juni:
  • Escuela Grind
  • Graspop Metal Meeting
  • Guns n' Roses
  • Kylesa
  • Sólstafir, Oranssi Pazuzu en Hulder
  • The Heavy Eyes
  • Venom Inc. en Torture Squad
Kalender
Vandaag jarig:
  • Asis Nasseri (Haggard) - 55
  • Beatriz Albert (Ebony Ark) - 44
  • Billy Howerdel (A Perfect Circle) - 56
  • Christopher Hall (Stabbing Westward) - 61
  • Colin Goldring (Gnidrolog) - 76
  • Courtney Cox (Burning Witches) - 37
  • Dean Pleasants (Suicidal Tendencies) - 61
  • Edu Falaschi (Angra) - 54
  • Ingo Schwichtenberg (Helloween)† - 61
  • Mike Bridge (Season's End) - 39
  • Page Hamilton (Helmet) - 66
  • Rick Wakeman (Yes) - 77
  • Samppa Hirvonen (Nightwish) - 48
  • Stig Pedersen (D-A-D) - 61

Vandaag overleden:
  • Chris Cornell (Soundgarden) - 2017
Review

Abused Majesty - Serpenthrone
Jaar van release: 2004
Label: Empire Records
Abused Majesty - Serpenthrone
Poolse black metal?
De anti facistische black metalfans zullen angstig wegspringen bij bovenstaande omschrijving. Echter, als we het over Abused Majesty hebben, dan kunnen we eeuwige cliché rond vele Poolse black metal bands weglaten.

De band speelt dus geen muziek waarin ook een politieke boodschap word meegegeven. Nee, deze band doet het allemaal voor Satan en dat zullen we weten. Na enkele demo's bracht de band ooit een compilatie uit en uiteindelijk besloot men om de eerste echte full length maar in te gaan blikken.
Hoewel begonnen als een pure satanische black metal band, kropen er door de jaren heen invloeden uit de melodieuze metal en death metal in de muziek. De band speelt dus een mengsel van death metal en melodieuze black metal, met nadruk op de laatste.

Het hoesje ziet er alvast prachtig verzorgd uit en de lugubere duistere plaatjes zorgen voor gepaste stemming. A Dream of Sleeping Warriors gaat van start en ik heb vrijwel gelijk het gevoel dat deze plaat op dezelfde steengoede wijze word doorgezet. Mijn vermoedens bleken juist, want mensen, dit is een erg lekker album.
Dankzij felle blastbeats, black en death riffs, de ruige zang, kort maar krachtige lead-partijen en sporadisch ingezette keyboards weet de band vrijwel de gehele 40 minuten je aandacht vast te houden. Het beste voorbeeld hiervan is denk ik toch wel Reviving the Master of Death, een krachtige song met alle juiste ingrediënten. Verwacht geen aan Dimmu Borgir gerelateerde stijl overigens, maar verwacht juist meer ballen en techniek (hoewel er overigens zeker wel gebruik is gemaakt van invloeden van bovenstaande band). De band staat niet op safe te spelen en de agressieve uitbarstingen bewijzen dit des te meer. De lichtelijke technische uitspattingen en de manier waarop death metal riffs zijn ingepast in het geheel doet me soms wel eens denken aan "IX Equilibrium" van Emperor. Echter, dat niveau heeft de band nog lang niet te pakken.

Overigens zijn de teksten ook nog een vermelding waard, want door enkele interessante historische feiten van een vroeger volk te vermengen met hedendaagse elementen, ontstaan er niet de zoveelste onzinnige black metal teksten. Het zet de sfeer alleen maar kracht bij en men zorgt ervoor dat "Serpenthrone" een redelijk speciale debuut full length is geworden.

De productie is redelijk te noemen, maar het klepperende snare-drum geluid had wel wat beter gekund. Gezien de afkomst en het feit dat er wel vaker problemen zijn bij opnames in die landen, zullen we dit maar door de vingers zien.
Een uiterst goed album, met uitstekend geschreven composities, daar kunnen de talloze ruisbandjes in Polen nog heel wat van leren. Goed album!

Tracklist
1. A Dream of Sleeping Warriors
2. The Path of Sword
3. Reviving of the Master of the Dead
4. The Crown of the Serpentine King
5. The Fall of Black Fortress
6. A Burning Army
7. Upon the Throne of Serpents
8. Ravens Brought Them Victory
9. The Inferno that Took His Life
10. Epilogue - A Prophecy: Fall of the Last Temple of Time

Score: 79 / 100

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 25 april 2005

Meer Abused Majesty:

Zoeken
    15 mei:
  • Acid Reign - Daze Of The Week
  • Akem Manah - Threnodies
  • Artillery - Made In Hell
  • Atavistia - Old Gods Awaken
  • Desolus - Dwellers Of The Twilight Void
  • Heavenfall - Thorn
  • Port Noir - The Dark We Keep
  • Pro-Pain - Stone Cold Anger
  • Self Deception - One Of Us
  • The Ghoulstars - The Dark Overlords Of The Universe
  • 16 mei:
  • Imprisoned In Flesh - Malignant Mankind
  • 21 mei:
  • Blossom Death - Spirit
  • 22 mei:
  • Armored Saint - Emotion Factory Reset
  • As The Sun Falls - Songs From The Veil
  • Crown Lands - Apocalypse
  • Dimmu Borgir - Grand Serpent Rising
  • Varg - Live At Wolfszeit Festival 2024
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.