Alcatraz
Enquête

Marco van Basten vond het maar niks dat Linkin Park voor de aftrap van de Champions League-finale op 31 mei een optreden verzorgde. Wat vind jij van de Amerikaanse gewoonte om grote sportwedstrijden op te vrolijken met een concert?

Geweldig, ook voor aanvang van de wedstrijd
Prima, maar niet voor het duel wanneer de spelers zich willen opwarmen
Dat is iets voor pop-acts, niet voor heavy bands als Linkin Park en Gojira
Zo’n muzikaal optreden is onzin, het publiek komt voor de sportwedstrijd
Sport is kut, laat die band elders een eigen concert doen voor hun fans
Van mij hoeft het niet, maar ik gun zo’n band wel de extra exposure
Normaliter vind ik het een goed idee, maar Linkin Park was echt slecht
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    10 juni:
  • Whitechapel
  • 11 juni:
  • King Diamond, Paradise Lost en Angel Witch
  • Myles Kennedy
  • W.A.S.P.
  • 12 juni:
  • Man as Plague, Gallamesh en Everything Decays
  • 13 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague en The Unslain
  • 14 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague
  • Sorcerer
  • 15 juni:
  • Into The Grave
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adam "Nergal" Darski (Behemoth) - 48
  • Ernie C. (Body Count) - 66
  • Howlin' Wolf† - 115
  • Johan Ericson (Draconian) - 46
  • Juhana Karlsson (Amoral) - 42
  • Magnus Rosén (Hammerfall) - 62
  • Marko Paasikoski (Sonata Arctica) - 47
  • Martin Orford (IQ) - 66
  • Mickey Curry (Bryan Adams) - 69
  • Peter Gale (Sweet Sorrow) - 45
  • Robert Hampson (Loop) - 60
Review

Since The Day - El Mensajero No Es Importante
Jaar van release: 2005
Label: Bastardized Recordings
Since The Day - El Mensajero No Es Importante
El Mensajero No Es Importante ? Alweer een Spaanstalige band? Neen hoor, Since The Day is een Duitse band die zijn oorsprong goed weet verborgen te houden. De accentloze vocalen, de Amerikaanse sound en de muziekstijl zijn ook voorbeelden die deze stelling kracht bijzetten. Het eveneens Duitse Bastardized Recordings is een label dat zich duidelijk wilt richten op kwalitatieve metalcore met internationaal potentieel en dit debuut is daar weer een mooi voorbeeld van.

In tegenstelling tot menig labelgenoot is de muziek van dit kwartet veel meer coherent. ‘Welcome To The Show’ is een typische hedendaagse metalcore nummer met ballen maar met ‘For Too Long’ tonen ze ook een noise-achtig emokantje (gelieve geen haatmails te sturen omdat ik het woord ‘emo’ in de mond neem) en ‘Lunar Eclipse’ bezit de nodige heavy metal invloeden. Kortom, er wordt niet voortdurend hersenloos gebeukt maar op een creatieve manier een combinatie gevormd van metalcore en (nu-)metal.

De heren hebben duidelijk hard gewerkt en dat heeft zijn vruchten afgeworpen. Het metalcore genre wordt overspoeld met releases zodat je de bomen niet meer door het bos kan zien, maar neem van mij aan dat Since The Day blijft staan als een eik. Weer eens band dat begrijpt dat je geen nummers schrijft door riffs en breaks aan elkaar te plakken maar dat je gewoon één sterk thema moet uitwerken. Dit moet niet onderdoen voor het werk van pakweg Cataract, Heaven Shall Burn en Caliban. Maar ach, je moet je niet laten beïnvloeden door mij mening want 'The Messenger Is Not Important'.

Tracklisting:
1. Welcome To The Show
2. From Day to Day
3. For Too Long
4. Lunar Eclipse
5. Silva
6. Powder Keg
7. Interlude
8. En Vogue
9. Mascara Eyes

Score: 80 / 100

Reviewer: Kristof
Toegevoegd: 15 februari 2005

Meer Since The Day:

Pitfest Iron Maiden Rock Legends Special

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.