Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Zou jij minstens 200 euro over hebben voor een intiem zaalconcert van jouw favoriete muzikant (met begeleidingsband), zoals de fans van Ronnie Wood?

Sterker nog, ik heb gewoon een kaartje gekocht voor Ronnie Wood
Ja, voor één of meer favoriete muzikanten zou ik dat betalen
Alleen in een zeer bijzondere situatie, zoals een glorieus afscheidsconcert
Niet voor soloconcert, wellicht voor grote show van mijn favoriete band(s)
Helaas zijn de muzikanten waarvoor ik dat bedrag over zou hebben al dood
Nee, zo'n bedrag vind ik absurd hoog voor welke artiest of band dan ook
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    17 maart:
  • Fit For A King, Memphis May Fire, Acres en 156/Silence
  • 18 maart:
  • Federale en The Motherz
  • Feuerschwanz en Miracle of Sound
  • High Parasite
  • Villagers Of Ioannina City en My Diligence
  • Zeke
  • 19 maart:
  • Kanonenfieber en Mental Cruelty
  • Les Projets d'Athena
  • Villagers Of Ioannina City en My Diligence
  • 20 maart:
  • Benighted, XII Thorns en Bloid
  • Keith Caputo en Serpents
  • Plan Nine
  • Rise A Thousand en Left To Love
  • Sabiendas, Anomic en Stigmatized
  • 21 maart:
  • Eternal Eclipse: Cirith Gorgor, Heinous en Messor Falce
  • Gaerea
  • Gorgoroth, Patristic, Tyrmfar en Lömsk
  • The Motherz en Wild Blaze
  • 22 maart:
  • Angus McSix, Bloodbound en Brainstorm
  • Predatory Void en The Fifth Alliance
  • Woke Up Tied Up, White Knuckle Grip en Posture
    17 april:
  • Bezwering, SPERE en Grabunhold
  • Henge, Gelbart en Space Age DJ Collective
  • Plan Nine en Nouked
  • Roadburn festival
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
Kalender
Vandaag jarig:
  • Billy Corgan (The Smashing Pumpkins) - 59
  • Gert Rymen (Deadlock) - 45
  • Javier Garagarza (Elfonía) - 48
  • Jim Savvoulidis (Blade Of Spirit) - 47
  • Josh Gilbert (As I Lay Dying) - 39
  • Oliver Palotai (Kamelot) - 52
  • Paul Black (L.A. Guns) - 67
  • Roman Subbotin (De Profundis) - 38
  • Scott Gorham (Thin Lizzy) - 75
  • Tuomas Planman (Norther) - 46
Review

Dark Tranquillity - Lost to Apathy
Jaar van release: 2004
Label: Century Media Records
Dark Tranquillity - Lost to Apathy
Ondanks dat de briljante kwaliteit van The Gallery en Projector schijnbaar tot het verleden behoort, volg ik Dark Tranquillity nog steeds met plezier. De band lijkt wat vastgelopen te zijn in z'n ontwikkelingsproces, maar de laatste twee albums Haven en Damage Done bevatten voldoende sterke nummers om een flink aantal beluisteringen te rechtvaardigen.

Om het wachten op de opvolger van Damage Done (2002) wat comfortabeler te maken, brengt Dark Tranquillity's label Century Media nu een EP op de markt, met daarop een aantal voorproefjes van de aankomende langspeler. Het gaat hier in de eerste plaats om het nummer Lost to Apathy, dat ook op het volgende album te vinden is. Tot recentelijk heb ik de kritiek op Dark Tranquillity's vermeende stagnatie laconiek weggewuifd, maar na het horen van dit nieuwe materiaal blijkt dat het toch wel eens een probleem zou kunnen vormen. De nieuwe track ligt namelijk min of meer in het verlengde van Damage Done, terwijl juist nu een heruitvinding van hun geijkte Gothenburg-sound wel op z'n plaats was geweest. Overigens moet ik zeggen dat het op zich een prima nummer is.

Derivation tnb is een soort medley van gewijzigde stukken van een aantal nummers van het nieuwe album. Het resultaat is een typische, aardige B-side track. De 'chaos seed remix' van The Endless Feed, eveneens in oorspronkelijke vorm te vinden op de aankomende plaat, is een stuk interessanter. Met veel elektronica en effecten, zou dit een interessante wending zijn voor de band. If only…
Ten slotte zijn daar nog een fraaie live-versie van het Projector-nummer Undo Control (ook al op de dvd), een aardige clip van Lost to Apathy en een screensaver. Het kan niet op!

24 januari verschijnt het nieuwe album Character. In de tussentijd hebben de diehards dit aardige schijfje om zich tegoed aan te doen. Voor een kritische fan als ondergetekende is Lost to Apathy echter reden om zich wat zorgen te maken omtrent de creatieve toekomst van de band. Over een kleine drie maanden zullen we zien of die zorgen terecht waren.

Tracklist:
1. Lost to Apathy
2. Derivation TNB
3. The Endless Feed (chaos seed remix)
4. Undo Control (live)

Reviewer: Patrick T.
Toegevoegd: 14 november 2004

Meer Dark Tranquillity:

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.