Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is jouw favoriete rock- of metalband uit het Afrikaanse continent?

Abu Lahab [Marokko]
Amanaz [Zambia]
Arka'n Asrafokor [Togo]
Constellatia [Zuid-Afrika]
Crescent [Egypte]
Duma [Oeganda/Kenia]
Freedom's Children [Zuid-Afrika]
Lycopolis [Egypte]
Mdou Moctar [Niger]
Myrath [Tunesië]
Ngozi Family [Zambia]
Nishaiar [Ethiopië]
Odious [Egypte]
Ofege [Nigeria]
Overthrust [Botswana]
Seether [Zuid-Afrika]
Skinflint [Botswana]
Songhoy Blues [Mali]
Suck [Zuid-Afrika]
Tamikrest [Mali]
Vulvodynia [Zuid-Afrika]
Wildernessking [Zuid-Afrika]
Witch [Zambia]
Wrust [Botswana]
een andere band uit Afrika

[ Uitslag | Enquêtes ]

    22 juni:
  • Alter Bridge
  • Tom Morello en James And The Cold Gun
  • Uncle Acid & the Deadbeats en Rezn
  • 23 juni:
  • Agnostic Front en Lies!
  • Black Veil Brides
  • Immortal Disfigurement en Gutrectomy
  • 24 juni:
  • A Perfect Circle
  • Gaerea
  • Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs en Maha
  • Possesssed en The Heritance
  • 25 juni:
  • Eyehategod en Dwarves
  • Jera On Air
  • Sunn O)))
  • 26 juni:
  • Jera On Air
  • Walg en Griis
  • 27 juni:
  • Aeveris, The Dirty Scums, Promise Down, Signs Of Algorithm en Powerslave
  • Jera On Air
    22 juli:
  • D.R.I.
  • Riot City en Aquilla
  • Rose Tattoo
Kalender
Vandaag jarig:
  • Antti Anatomy (Negative) - 42
  • Börje "The Boss" Forsberg (producent)† - 82
  • Chris Petersen (Cellador) - 43
  • Darrell Roberts (W.A.S.P.) - 52
  • Mike Alexander (Evile)† - 49

Vandaag overleden:
  • Vinnie Paul Abbott (Pantera) - 2018
Review

Squad 21 - Skullduggery
Jaar van release: 2004
Label: Go Nuts Music
Squad 21 - Skullduggery
Uiteindelijk keert elke muzikant wel eens terug naar zijn roots. Voorbeelden hiervan zijn er zat: ik noem een Gary Moore die de blues terug omarmde na tien jaar hardrock te hebben gespeeld en denk ook eens de ontiegelijk veel metalbands die terug keren naar hun oude geluid. Zanger Gus Chambers kennen we uiteraard van de vier uitstekende moderne thrashrock schijfjes van Grip Inc. die hij samen met Dave Lombardo en Waldemar Sorychta maakte. Die twee bekende figuren hebben het echter te druk met respectievelijk Slayer en met het producen van bandjes zodat Gus zich verveelde. Dat verveling soms kan leiden tot plezierige dingen bewijst dit ‘Skullduggery’ dat je ook wel kan bestempelen als ‘Gus nostalgische back to the roots-project’.

Gus speelden eind jaren ’70 in de punkband The Squad en speelden met zijn bandje samen met legendes als The Clash en The Jam. Daarna zong hij een jaar bij 21 Guns, een gezelschap dat experimenteerde met rock en reggae. ‘Skullduggery’ bevat veertien punkliedjes die erg simpel zijn, erg gedateerd overkomen maar toch vermakelijk zijn. Stoere 70’s rebelse punksongs, bestaande uit drie akkoorden, met een attitude die tevens erg catchy zijn. Vernieuwend? Laat me niet lachen! Spannend? Vergeet het! Vermakelijk? Zeer zeker!

Punkers die vinden dat er sinds 1979 geen goede muziek is meer uitgekomen, zullen hier van smullen, de mainstream muziekliefhebber zal hier af en toe ook wel van kunnen genieten. De productie rammelt lekker, Gus zingt goed en met ‘Never change’ staat er zelfs een Grip Inc-achtig nummer op dit schijfje. Alleen jammer van het oerlelijke artwork, niettemin een stoer, eerlijk en meer dan degelijk tussendoortje. Antisocial!

Tracklist:
1. Antisocial
2. Tourist in Space
3. Crossfire
4. Never change
5. Different Age
6. Wrong Date
7. The letter
8. Rubber Suzie
9. 21 Guns
10. Power
11. The flasher
12. Millionaire
13. Scapegoat
14. Kicks

Score: 77 / 100

Reviewer: Kristof
Toegevoegd: 3 november 2004

Meer Squad 21:

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.