Batushka Bibelot, Dordrecht
Enquête

Vind jij Knocked Loose een goede vervanger voor Twisted Sister op Graspop?

Ja, ik vind het zelfs een verbetering
Ja, ik vind beide bands gelijkwaardig
Nee, al vind ik Knocked Loose ook best leuk
Nee, al vertrouw ik er op dat er niets beter beschikbaar was
Nee, ik vind het een waardeloze vervanging
Ach, maakt mij niet uit, ik zou geen van beide gaan bekijken
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    21 februari:
  • Dordrecht Metal Fest
  • Megalomaniacs, Beyond Cruelty en Grofvuil
  • Napalm Death, Whiplash, Varukers en Dopelord
  • 22 februari:
  • Alter Bridge, Daughtry en Sevendust
  • 23 februari:
  • Alter Bridge, Daughtry en Sevendust
  • 24 februari:
  • Michael Schenker
  • 26 februari:
  • Batushka
  • Between The Buried And Me en Monosphere
  • Fleddy Melcully en Rotzak
  • 27 februari:
  • A.A. Williams
  • Fleddy Melculy
  • Necrotted, Necrotesque en Melting Eyes
  • No Turning Back, Curselifter en Spear
  • Omnium Gatherum, Fallujah en In Mourning
  • Ronker en Infliktion
    21 maart:
  • Eternal Eclipse: Cirith Gorgor, Heinous en Messor Falce
  • Gaerea
  • Gorgoroth, Patristic, Tyrmfar en Lömsk
  • The Motherz en Wild Blaze
Kalender
Vandaag jarig:
  • Attila Wéber (Ossian) - 58
  • Berno Paulsson (producent) - 71
  • Dirk Assmuth (Angel Dust) - 61
  • Floor Jansen (Nightwish) - 45
  • Gérard Gentil (fotograaf) - 82
  • Heri Joensen (Tyr) - 53
  • Paul Newton (Uriah Heep) - 78
  • Randy Blythe (Lamb Of God) - 55
  • Randy Rampage (Annihilator)† - 66

Vandaag overleden:
  • Bruce Sinofsky (regisseur) - 2015
  • Piotr Grudziński (Riverside) - 2016
Review

Theudho - Treachery
Jaar van release: 2004
Label: Nepherex
Theudho - Treachery
De split-cd met het eveneens Belgische Gorath beviel me niet echt geweldig en Gorath daarentegen wel dus je kunt je voorstellen dat ik dit eerste full-length album niet met gigantisch hoge verwachtingen in de cd-speler drukte.
Theudho was op de split trouwens niet zwaar slecht, maar de de veel te ruw ingemixte gitaren zorgden er voor dat de zang erg onduidelijk klonk en de drumcomputer was simpelweg belachelijk.

Maar goed, nieuwe ronde, nieuwe kansen. Theudho werkt nu inmiddels wel met echte drums en ook de productie is een enorme vooruitgang. Muzikaal klinkt alles ook best goed verzorgd en de pagan black metal knalt lekker. De riffs zijn uitstekend doch niet erg origineel en de zang klinkt heerlijk agressief. De leads zijn dit maal gelukkig wel goed geproduceerd en ze klinken dan ook redelijk.
Echter, een briljant album is dit niet. Het klinkt allemaal nogal gewoontjes en de muziek kabbelt een beetje voort zonder echt noemenswaardige indruk te maken. Begrijp me goed als ik zeg dat de fans van folky black metal een prima aankoop doen met dit album, maar dat het album waarschijnlijk wel na een paar luisterbeurten weer in de kast verdwijnt. De diepgang is soms ver te zoeken en hoewel alles productioneel prima in orde is mist het net dat beetje extra om een gave cd te zijn.

De teksten kennen veel invloeden uit de Noors/Germaanse mythologie en ergens komt nog een Noorse spreker opdagen die een paar woordjes in de microfoon bralt. Nummers als Tuisto en The Sword of Seru klepperen door de vaart die in de muziek zit lekker voort en dat is nu eigenlijk tegelijk ook het grote nadeel van deze cd. Het klinkt allemaal goed en sommige nummers bevatten unieke kwaliteiten, maar over het algemeen klinkt alles nogal gewoontjes. Zoals ik al eerder meldde dus. Dit is echt weer een net niet cd alleen weggelegd voor de mensen die pagan black metal geweldig vinden. Persoonlijk ben ik een groot liefhebber van pagan black metal, maar helaas kon niet alles me evenveel boeien. Het is dus allerminst een slechte schijf geworden, maar er moet nog veel gedaan worden om een echte uitschieter binnen het genre te worden.

Tracklist
1. Awakening of the Emperor
2. Tuisto
3. Amandus
4. Blót
5. The Architect
6. Foreboding Dreams
7. Rígsþula
8. The Sword of Cheru
9. The Frozen Seas of Atland
10. Treachery

Score: 72 / 100

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 27 oktober 2004

Theudho - Treachery
Reactie van Thomas op 30-05-2005 om 11:33u
Score: 90 / 100

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.