Batushka Bibelot, Dordrecht
Enquête

Arch Enemy maakt een doorstart, met een nieuwe zangeres (Lauren Hart) en een nieuwe single (To The Last Breath). Ben jij enthousiast?

Ja, want de kersverse single is veelbelovend
Ja, want Lauren Hart maakte bij Once Human al indruk
Ja, want ik vind de vocalen bij Arch Enemy vrij onbelangrijk
Nog niet, maar ik geef de vernieuwde line-up wel een kans
Niet echt, ik verwacht dat het gewoon meer van hetzelfde wordt
Niet echt, ik vind het luid ademhalen op deze single irritant
Nee, ik vind het nieuwe nummer niet bijzonder (of zelfs slecht)
Nee, zonder Alissa White-Gluz heb ik er geen vertrouwen in
Nee, de laatste paar albums vond ik al steeds minder worden
Nee, geef mij maar de releases met Angela Gossow
Nee, geef mij maar het vroege werk met Johan Liiva
Nee, ik hoopte op de komst van een andere vocalist(e)
Nee, Arch Enemy heeft me nooit kunnen bekoren
anders, namelijk

[ Uitslag | Enquêtes ]

    23 februari:
  • Alter Bridge, Daughtry en Sevendust
  • 24 februari:
  • Michael Schenker
  • 26 februari:
  • Batushka
  • Between The Buried And Me en Monosphere
  • Fleddy Melcully en Rotzak
  • 27 februari:
  • A.A. Williams
  • Fleddy Melculy
  • Necrotted, Necrotesque en Melting Eyes
  • No Turning Back, Curselifter en Spear
  • Omnium Gatherum, Fallujah en In Mourning
  • Ronker en Infliktion
  • 28 februari:
  • Anger Fest
  • Batushka
  • Brothers Of Metal
  • Necrotted, Necrotesque en From The Crypt
  • Terzij De Horde
  • Velozza, Razorblade Messiah en Severe Mania
  • 1 maart:
  • Heaven Shall Burn, The Halo Effect, The Black Dahlia Murder en Frozen Soul
  • Terzij de Horde, Outlaw, Ultima Necat en Radeloos///Ziedend
Geen concerten bekend voor 23-03-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Brad Whitford (Aerosmith) - 74
  • Chris Vrenna (Marilyn Manson) - 59
  • John Norum (Europe) - 62
  • Lee Pomeroy (Headspace) - 59
  • Michael Wilton (Queensrÿche) - 64
  • Paul Garabed (Kimaera) - 46
  • Paul O'Neill (Trans-Siberian Orchestra)† - 70
  • Rami Erich Martin Keränen (Dreamtale) - 52
Review

Theudho - Voorbij De Nevelen Des Tijds
Jaar van release: 2022
Label: Heidens Hart Records

 -

Het Belgische Theudho draait al bijna twintig jaar stilletjes mee in de blackmetalunderground. Het eenmansproject van zanger en multi-instrumentalist Jurgen S. heeft inmiddels zijn schuilplaats gevonden bij Heidens Hart Records, ook zo'n kleinschalig, gespecialiseerd label dat wars is van moderne trends en stug volhardt in het uitbrengen van obscuur undergroundspul voor een nichepubliek. In een grijs verleden heb ik de split met Gorath en het debuutalbum Treachery (2004) wel eens gedraaid, maar die platen zijn onder een dikke laag stof beland. Of in de nevelen des tijds verdwenen, zouden we met een knipoog naar de titel kunnen stellen.

Voorbij De Nevelen Des Tijds is de zesde full-length van Theudho – en de tweede via Heidens Hart. Dat label maakt direct maar van de gelegenheid gebruik om ook Cult Of Wuotan (2008) opnieuw uit te brengen. Theudho maakt het soort pagan black metal dat we tegenwoordig nauwelijks meer tegenkomen. Rauw en wrevelig, zonder veel symfonische franje en wars van zogeheten ‘atmosferische’ invloeden – zoals alles met een vrachtwagenlading aan distortion en effecten tegenwoordig heet – maar wel met een opvallend oor voor melodieuze, pakkende riffs. Qua stijlindicatie valt te denken aan een combinatie van Thyrfing en Falkenbach, maar dan voorzien van een grimmigere blackmetalsound.

Op verschillende momenten pakt die oldschoolaanpak best charmant uit. Met name het noeste Ruiters Van Het Rijnland ontpopt zich tot een stoer epos, vol krachtige, doch melodieuze riffs. Maar ook het sfeervollere Hoog In De Dode Woudreus en het aan het fellere werk van Countess herinnerende Met Vuur En Staal klinken zeker niet verkeerd. Helaas vervalt de muziek op andere momenten in middelmatigheid. Vooral als het tempo naar beneden wordt geschroefd, verwatert de aandacht. Zo is Sicamber te eentonig en oninteressant voor de ruim zes minuten die de compositie zich voortsleept, terwijl Schimmen Onder Een Maanloze Hemel wordt ontsierd door een wel erg slordige gitaarsolo.

Al met al is Voorbij De Nevelen Des Tijds dus echt een nicheproduct. De muziek heeft zijn momenten, maar komt af en toe ook wat amateuristisch over. Tel daarbij op dat de composities van Theudho redelijk eenvoudig in elkaar zitten en er blijft toch vooral een album over dat weinig stof zal doen opwaaien. Voor de echte liefhebber van authentieke pagan black metal biedt de plaat voldoende aanknopingspunten, maar ik vermoed dat ook dit album onder een stoflaag begraven gaat worden.

Tracklist:
1. Getooid Met De Krans Des Doods
2. Ruiters Van Het Rijnland
3. De Zwaardgod
4. Sicamber
5. Schimmen Onder Een Maanloze Hemel
6. Tomben Van Eeuwig IJs
7. Hoog In De Dode Woudreus
8. Geheiligd Door Voortekenen
9. Met Vuur En Staal
10. Noodlot

Score: 68 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 22 februari 2023

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.