Pitfest
Enquête

Veertig jaar geleden werd al gave muziek geproduceerd. Wat is jouw favoriete song uit het jaar 1985?

Accept - Metal Heart
Agent Steel - Agents Of Steel
Anthrax - Madhouse
Bathory - Born For Burning
Celtic Frost - Circle Of The Tyrants
Dio - Rock 'N' Roll Children
Europe - Rock The Night
Exodus - Bonded By Blood
Faith No More - We Care A Lot
Gary Moore & Phil Lynott - Out In The Fields
Helloween - Ride The Sky
Killing Joke - Love Like Blood
King Diamond - No Presents For Christmas
Kreator - Flag Of Hate
Marillion - Kayleigh
Megadeth - Mechanix
Overkill - Rotten To The Core
Possessed - The Exorcist
Robert Palmer - Addicted To Love
S.O.D. - Sargent D And The S.O.D.
Slayer - Hell Awaits
Survivor - Burning Heart
The Cult - She Sells Sanctuary
W.A.S.P. - Wild Child
een andere song, die in 1985 uitkwam

[ Uitslag | Enquêtes ]

    27 april:
  • FemME (Female Metal Event)
  • 29 april:
  • Venom Inc, Krisiun, Hate en Ater
  • 30 april:
  • Venom Inc, Krisiun, Hate en Ater
  • 1 mei:
  • Death Goals en Stormo
  • Deville
  • Venom inc, krisiun, Hate en Ater
  • Wodan Boys
  • 2 mei:
  • Hyena
  • Mike Tramp's White Lion
  • RedHook en Comastatic
  • Temple Fang en Mojo & The Kitchen Brothers
    26 mei:
  • Coven en Queen Of Spades
  • Sylvaine en Oso And The Jupiter
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adrian Lambert (DragonForce) - 53
  • Aleksander Shelepenkin (Celestial Crown) - 48
  • Daniel "Mortuus" Rostén (Marduk) - 48
  • Janne Wirman (Kotipelto) - 46
  • Joey Jordison (Slipknot)† - 50
  • Jose Pasillas (Incubus) - 49
  • Justin Gonzales (Antonamasia) - 41
  • Melissa Ferlaak (Visions Of Atlantis) - 46
  • Sami Kukkohovi (Sentenced) - 51
  • Torsten Röhre (Silent Force) - 49

Vandaag overleden:
  • K. Angylus (The Angelic Process) - 2008
  • Scott Williams (Soilent Green) - 2004
Review

Forsaken - Anima Mundi
Jaar van release: 2004
Label: Golden Lake Productions
Forsaken - Anima Mundi
Het wil niet echt vlotten met de carrière van deze doom metalband uit Malta, zo lijkt het. Niet zo vreemd wellicht, aangezien Malta nu niet echt bekend staat om haar bloeiende metalscène. De band bestaat al sinds 1990, maar levert met dit Anima Mundi pas haar tweede album af. Erg productief is Forsaken dus nog niet geweest, wat ongetwijfeld ook te maken heeft gehad met de vroegtijdige dood van gitarist Daniel Magri.

Muzikaal gezien is het gebodene op Anima Mundi zeker niet verkeerd. Hoewel ik verre van gespecialiseerd ben in dit genre, klinken de nummers ondanks hun lengte vrij afwisselend en beschikt zanger Leo Stivala over een behoorlijke stem. Bij dit genre is het vooral belangrijk een goede sfeer weten op te roepen en met slepende, emotionele nummers als Sephiroth en het melancholisch aandoende Carpe Diem slaagt deze band daar wel in. Het gesproken intermezzo The Poet’s Nightmare verdient ondanks de korte lengte extra vermelding.

Anima Mundi is nu typisch zo’n cd die gewoon lekker klinkt, maar waar verder niet veel over te zeggen valt. Fans van klassieke doom zullen hier zeker mee uit de voeten kunnen, maar mensen die net zoals ik wat minder bekend zijn met dit genre raad ik aan dit schijfje eerst eens op het gemak te beluisteren. Complimenten overigens voor het prachtige artwork, dat zeker uitnodigend uitziet.

Tracklist:
1.Kindred Veil
2.Sephiroth
3. The Poet's Nightmare
4. Whispering Soul
5. The Eyes Of Prometheus
6. Carpe Diem
7. All Is Accomplished

Score: 75 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 21 september 2004

Meer Forsaken:

Pitfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.