Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album of -ep, die in april 2026 werd uitgebracht?

Archspire - Too Fast To Die
At The Gates - The Ghost Of A Future Dead
Atreyu - The End Is Not The End
Corrosion Of Conformity - Good God / Baad Man
Crimson Glory - Chasing The Hydra
Drudkh - Thaw
Enter Shikari - Lose Your Self
Foo Fighters - Your Favorite Toy
Green Carnation - A Dark Poem, Part II: Sanguis
Gus G. - Steel Burner
Immolation - Descent
Inferi - Heaven Wept
Lord Of The Lost - Opvs Noir Vol. 3
Melechesh - Sentinels Of Shamash
Metal Church - Dead To Rights
Nervosa - Slave Machine
Sepultura - The Cloud Of Unknowing
Six Feet Under - Next To Die
Skindred - You Got This
Spirit Adrift - Infinite Illumination
Terror - Still Suffer
Ultha - A Light So Dim
Vomitory - In Death Throes
Wrang - Verwording
een andere release uit april 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    7 mei:
  • Blaze Bayley
  • Temtris
  • 8 mei:
  • A burial At Sea // Newhvn en Divided
  • Izegrim, The Heritance en F.T.O.M.
  • Speedmobile en Skroetbalg
  • Splendidula en Doomcult
  • Temtris
  • 9 mei:
  • Catbreath, Narcolepsy en Grindpad
  • Changing Tides en salvage
  • Cryptosis, Overruled en Bad Standing
  • Grindpad, Cathbreath en Narcolepsy
  • Severe Torture en Sepiroth
  • Sheer Terror
  • Skroetbalg en Oproerkraaiers
  • Temtris
  • The Lamp Of Thoth, Iron Void, Lone Wanderer, Metallus en Conviction
  • Verloren Vertellingen, Bloedmaan, Suttungr, Gogmagore
  • 10 mei:
  • Blaze Bayley
  • Temtris
  • 11 mei:
  • Machine Head
    6 juni:
  • Flotsam and Jetsam
  • Pitfest
  • South Of Heaven festival
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andreas Mäkelä (Memory Garden) - 49
  • Bob Seger - 81
  • Chris Shiflett (Foo Fighters) - 55
  • Federico Pennazzato (Secret Sphere) - 44
  • Jacob Bredahl (Hatesphere) - 48
  • Martin Olsen (As We Fight) - 46
  • Pascal Spierings (Whispering Gallery) - 51
  • Santeri Kallio (Amorphis) - 52
Review

Lamb Of God - Ashes Of The Wake
Jaar van release: 2004
Label: Epic Records
Lamb Of God - Ashes Of The Wake
Soms heb je wel eens van die momenten dat je denkt: ‘zei ik het niet?’ Wel, toen de nieuwe cd van de Amerikaanse metalcoreformatie Lamb Of God in de bus kwam vallen beleefde ik zo’n moment. Afgelopen januari besprak ik namelijk de vorige cd van deze band, As The Palaces Burn, waar ik zeer positief over was. Ik was dus niet de enige, want ook het major label Epic zag wat in de band, en tekende het collectief voor 3 platen, waarvan Ashes Of The Wake het eerste resultaat is.

Nu gaat er in de metalwereld de mythe dat wanneer een band tekent bij een groot platenlabel ze automatisch commerciëler en gelikter gaan klinken. Gelukkig gaat dit voor Lamb Of God niet op, want de cd blaast werkelijk mijn speakers uit. Lamb Of God ziet de wereldsituatie aan, is boos en moet die boosheid ventileren, zo lijkt het. Songs als “Blood Of The Scribe” en “Now You’ve Got Something To Die For” barsten van de razende thrashriffs en opgefokte zanglijnen, die de bloeddruk tot ongezonde niveaus laten stijgen. Dat betekent echter niet dat de band zijn gevoel voor het schrijven van goede songs heeft verloren, want ook in compositorisch opzicht is Lamb Of God gegroeid. Ashes Of The Wake is spannend, daagt uit tot verder luisteren en in dat punt onderscheidt Lamb Of God zich sterk van een hoop genregenoten. Dat laat men nog maar eens zien in het titelnummer. Alleen als je een band van het formaat Lamb Of God bent kun je een instrumentaal nummer van een dikke 5,5 minuut op je plaat te zetten, dat op geen enkel moment gaat vervelen. In dit nummer heeft de band wederom Megadeth-snarenplukker Chris Poland uitgenodigd om een riedeltje mee te spelen, iets wat ook op de vorige plaat het geval was.

Gelukkig heeft de band mijn enige minpunt van As The Palaces Burn ook weggewerkt, want de productie op Ashes Of The Wake laat Lamb Of God in al zijn glorie horen. Krachtig, helder, alle instrumenten zijn van elkaar te onderscheiden, en toch blijft de band als een solide geheel klinken. In zo’n omgeving komt de rauwe strot van Randy Blythe ook veel beter tot zijn recht. Lamb Of God heeft de verwachtingen die men wekte met As The Palaces Burn dus op alle fronten overtroffen maar wanneer zien we deze band nu eens live op een groot festival?

Tracklist:
1. Laid To Rest
2. Hourglass
3. Now You’ve Got Something To Die For
4. The Faded Line
5. Omerta
6. Blood Of The Scribe
7. One Gun
8. Break You
9. What I’ve Become
10. Ashes Of The Wake
11. Remorse Is For The Dead

Score: 92 / 100

Reviewer: Rascul
Toegevoegd: 17 september 2004

Meer Lamb Of God:

Lamb Of God - Ashes Of The Wake
Reactie van GnarKill op 17-09-2004 om 18:32u
Score: 95 / 100

WHOEH!!..HIJS GOED!!...DIK GOEDE OPVOLGER NA AS THE PALACES BURN...lamb of god heerscht

Lamb Of God - Ashes Of The Wake
Reactie van XnegativeX op 18-09-2004 om 12:55u
Score: 85 / 100

Schitterende cd dit! Zo waanzinnig bruut. Ik zou het alleen geen metalcore willen noemen. Want hardcore zit er totaal niet (meer) in. Al was het alleen maar om er voor te zorgen dat de puriteinen onder de metalheads dit ook eens een kans geven. Want mensen die van solide (thrash) metal houden en Lamb of God niet kennen missen toch echt wat.

Lamb Of God - Ashes Of The Wake
Reactie van 'bones' op 13-01-2005 om 14:47u
Score: 90 / 100

Waanzinnig album jammer dat ''as the palace burns" niet dezelfde productie heeft!

Lamb Of God - Ashes Of The Wake
Reactie van Een_Metalfan op 16-05-2005 om 21:04u
Score: 90 / 100

Supergave cd! Chris Adler heerscht!

Lamb Of God - Ashes Of The Wake
Reactie van m4ggot op 15-04-2006 om 14:01u
Score: 100 / 100

p.e.r.f.e.c.t. zo'n cds vind loop je niet vaak tegen 't lijf :D

Lamb Of God - Ashes Of The Wake
Reactie van satyr op 22-02-2007 om 11:07u
Score: 83 / 100

ik ken LOG. nog niet zo ang en eb enkel dit album en sacrament en moet zeggen dat k sacrament toch beter vind,dit is ook we een goed abum maar kan toch niet aan sacrament tippe!beste songs zyn nr 1,9en10

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.