Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in februari 2026 werd uitgebracht?

Black Swan - Paralyzed
Buried - Imagined Deformation
Clawfinger - Before We All Die
Converge - Love Is Not Enough
Cryptic Shift - Overspace And Supertime
Cyclone - Known Unto God
Drawn Into Descent - Onrust
Epinikion - The Force Of Nature
Exhumed - Red Asphalt
Eye Of Melian - Forest Of Forgetting
Karnivool - In Verses
KMFDM - Enemy
Lovebites - Outstanding Power
Mayhem - Liturgy Of Death
Michael Monroe - Interstellar
Neal Morse Band - L.I.F.T.
Paul Gilbert - WROC
Puscifer - Normal Isn't
Rob Zombie - The Great Satan
Stam1na - Apnea
Story Of The Year - A.R.S.O.N.
Sylosis - The New Flesh
Tailgunner - Midnight Blitz
Worm - Necropalace
een ander studio-album uit februari 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    8 maart:
  • Luicidal en LocoMuerte
  • Predatory Void
  • Psychonaut
  • Scardust, Hartlight en Isabeau
  • 11 maart:
  • Edenbridge, Flowerleaf en Miracle Flair
  • Thrice en Lysistrata
  • 12 maart:
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • Powerized en Femmes Vattaal
  • 13 maart:
  • Epinikion, Abstracted Mind en Attractive Chaos
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • Lost Society
  • Poppy, Ocean Grove en Fox Lake
  • 14 maart:
  • Apocalypse Heavy V2
  • Bølzer, Misþyrming, Vitriol en Trepaneringsritualen
  • Carpenter Brut, Master Boot Record en Danger
  • Marcel Coenen & Friends
  • Requiem Aeternam
    8 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Witch Fever
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alexander Dietz (Heaven Shall Burn) - 47
  • Anneke van Giersbergen (The Gathering) - 53
  • Antonio Silva (Oratory) - 50
  • Clive Burr (Iron Maiden)† - 70
  • Jurgen van Straaten (For I Am King) - 45
  • Mike Gaspar (Moonspell) - 50
  • Rob Dukes (Exodus) - 58

Vandaag overleden:
  • George Martin (producent) - 2016
  • Ingo Schwichtenberg (Helloween) - 1995
  • Mike Starr (Alice In Chains) - 2011
Review

Saille - Forebode
Jaar van release: 2026
Label: Non Serviam Records

 -

Saille is terug met nieuw werk, maar er moet wel een kanttekening gemaakt worden bij dit zesde album. Slechts vier tracks zijn nieuw en daarvan is Echoes Of Empathy een intermezzo met gesproken woord. Daarnaast bevat de plaat een heropname, een remix en drie live-opnamen. Deels is het werk eerder uitgebracht als de ep MMXX (2020), die van de digitale platforms is verwijderd.

De formatie, opgericht in België, heeft nu een volledig Nederlandse bezetting. In de studio is dat Reinier Schenk voor alle snaren, frontman Jesse Peetoom (Aran Angmar) en drummer Tony van den Eynde (Mordkaul). Live wordt Tony vervangen door Jasper van Minnen (Chained Messiah, Tragacanth) en maken tweede gitarist Daan van Egmond en bassist Wessel van Oostrum (Tragacanth) de line-up compleet.

Met dit album sluit Saille een periode af waarin de band zich concentreerde op de sfeer en visuele identiteit die het vroegere werk bepaalde. Concreet betekent dat vooral de terugkeer van symfonische arrangementen. Forebode combineert de sfeer van Eldritch (2014) met de zwaardere sound van V (2021). De video bij Deception Of Decadence bevat hints die verwijzen naar de eerste drie albums. De tekst gaat over innerlijk verval, identiteitsverlies en het in het reine komen met de duisternis.

De terugkeer naar de oorspronkelijke epische stijl komt goed naar voren in de opener. De symfonische elementen en een ijskoude stemming kenmerken ook Cycle Of Cynicism en Reminiscence Of Regrets, met fraaie orkestratie richting het einde. De heropname van Haunter Of The Dark, afkomstig van Ritu (2013), sluit daar mooi op aan. De 2025-versie heeft een massiever intro, klinkt zwaarder en heeft een langere slotfase met koorzang. Het nummer heeft een heel andere vibe dan het origineel en dat maakt dat deze versie echt de moeite waard is.

Eveneens fraai is de 'extended classical version' van Eater Of Worlds (Eldritch). Dit is een remix die eerder verscheen op MMXX en dus met de vocalen van Dennie Grondelaers. De toegevoegde intro klinkt mede door de cello lekker onheilspellend. In de tweede instrumentale passage is er echter voor gekozen om de drums en gitaren achterwege te laten en dat is wel echt een gemis. Voor de rest klinkt het vertrouwd.

Alleen de fysieke editie heeft drie live-opnamen als bonustracks. Maere en Tephra zijn in 2013 opgenomen op Metal Méan Festival. Beide nummers zijn afkomstig van het debuut Irreversible Decay (2011), evenals Plaigh Allais, een opname van Graspop Metal Meeting uit 2012. De live-optredens waren met Dennie als frontman. Bijzonder om te vermelden is dat er op Metal Méan Festival ook een violiste op het podium stond. De video's staan overigens op YouTube.

Forebode is feitelijk een ep met veel extra's, waardoor de fysieke editie de speelduur van een album heeft. Laten we hopen dat de titel niet voor niets gekozen is en er snel een volgend album uitkomt met uitsluitend nieuw werk.

Tracklist:
1. Deception Of Decadence
2. Echoes Of Empathy
3. Cycle Of Cynicism
4. Reminiscence Of Regrets
5. Haunter Of The Dark 2025
6. Eater Of Worlds (Extended Classical Version)
7. Maere (Live)
8. Tephra (Live)
9. Plaigh Allais (Live)

Reviewer: Marc
Toegevoegd: 16 februari 2026

Meer Saille:

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.