Into The Grave 2026
Enquête

Als je nu terugkijkt op de muziek van 2006, want vind jij dan het gaafste studio-album uit dat jaar?

Agalloch - Ashes Against The Grain
Amon Amarth - With Oden On Our Side
Celtic Frost - Monotheist
Delain - Lucidity
Dragonforce - Inhuman Rampage
Eluveitie - Spirit
Enslaved - Ruun
Hatebreed - Supremacy
In Flames - Come Clarity
Insomnium - Above The Weeping World
Iron Maiden - A Matter Of Life And Death
Killswitch Engage - As Daylight Dies
Lamb Of God - Sacrament
Legion Of The Damned - Malevolent Rapture
Mastodon - Blood Mountain
Motörhead - Kiss Of Death
My Dying Bride - A Line Of Deathless Kings
Sabaton - Attero Dominatus
Satyricon - Now, Diabolical
Slayer - Christ Illusion
Stone Sour - Come What(ever) May
Tool - 10,000 Days
Trivium - The Crusade
Wolfmother - Wolfmother
een andere studio-cd uit 2006, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    7 juni:
  • ACIDEZ en Rotzorg
  • South Of Heaven festival
  • 9 juni:
  • Alter Bridge
  • 10 juni:
  • Crypta
  • Iron Maiden en Evergrey
  • 11 juni:
  • I Killed The Prom Queen en Sugar Spine
  • 12 juni:
  • Cro-Mags
  • Evergrey en Day Six
  • Into The Grave
  • Loyalty Ends Here, Salvage, Arteria en IIvory
  • Vicious Rumors en Thorium
  • ZappenDuster Festival 2026
  • 13 juni:
  • Cro-Mags
  • Evergrey
  • Hulder en Asgrauw
  • Into The Grave
  • Plaguefest 14
  • RVH Project
  • The Motherz
  • Vicious Rumors en Thorium
  • ZappenDuster Festival 2026
Kalender
Vandaag jarig:
  • Attila Kovács (Akela) - 46
  • Axtwald (Negator) - 45
  • Dave Navarro (Jane’s Addiction) - 59
  • Henri Samuli Seppälä (Children Of Bodom) - 46
  • James Smith (Season's End) - 44
  • Len Arran (Skunk Anansie) - 65
  • Mark Reale (Riot)† - 71
  • Ole Alexander Myrholt (Enslavement Of Beauty) - 48
  • Pim Blankenstein (Officium Triste) - 56
  • Sebastian Paul (Syrens Call) - 57
  • Suvi Grym (Vanguard) - 47
  • Tomi Ullgren (Rapture) - 48
  • Yiotis Dounas (Blade Of Spirit) - 41

Vandaag overleden:
  • Christopher Lee (Rhapsody Of Fire) - 2015
  • Wally Gold (producent) - 1998
Review

Olly Steele - Imbalance
Jaar van release: 2024
Label: Eigen beheer

 -

Gitarist Olly Steele stond met Monuments aan de wieg van wat later bekend werd als djent. Tegenwoordig timmert hij aan de weg als solo-artiest. De nadruk ligt daarbij haast als vanzelfsprekend op technisch gitaarspel met hoekige staccatoriffs, waarbij de djentroots niet verloochend worden. De focus is echter verschoven naar een meer poppy sound en feel waarbij er meer ruimte is voor het liedje.

Met wisselende samenwerkingen bracht de Engelsman sinds de debuuttrack Balance een handjevol singles uit, maar anno 2024 is het tijd voor een heuse ep, genaamd Imbalance. Dat is ongetwijfeld een knipoog naar het debuut. Voor deze plaat heeft hij Adam Benjamin (Aviations) op zang, Jacob Umansky (Intervals) op bas en Anup Sastry (o.a. Monuments, Intervals, Skyharbor) op drums gerecruteerd. Het is dan ook niet gek dat de plaat klinkt als een mix van deze bands.

Wat echter opvalt is het schrijverstalent dat Olly hier tentoonspreidt. Techniek is niet een doel maar een middel. Een middel dat vernuftig ingezet wordt om interessante nummers met kop en staart in elkaar te schroeven. Bij tijd en wijlen doet de band daarbij denken aan de melodische kant van het moderne Tesseract, al houdt Olly een duidelijkere lijn in zijn verhaal. Dat wil zeggen, de composities zijn behapbaarder. Ook verstaat hij de kunst van het weglaten, waardoor er ruimte is voor rust en daarmee houdt hij de aandacht goed vast.

Het enige kritiekpuntje is misschien dat de nummers na verloop van tijd een beetje op elkaar beginnen te lijken. Met iets meer dan dertien minuten is de lengte van de ep dan ook prima gekozen. Nu kleurt hij misschien af en toe nog wat te veel binnen de lijntjes, maar als Olly wat meer gaat experimenteren en wat meer lef toont, is dit euvel makkelijk te verhelpen. Als hij dat wil tenminste, want het kan ook zomaar zijn dat dit gewoon een muzikale uitlaatklep is, en dan heeft hij gewoon een goed product in elkaar geschroefd, dat ik zeker zo nu en dan eens op zal zetten.

Tracklist:
1. Intro (ft. Adam Benjamin)
2. Animals (ft. Adam Benjamin)
3. Waves (ft. Adam Benjamin)
4. Sirens (ft. Adam Benjamin)

Reviewer: Wouter
Toegevoegd: 5 augustus 2024

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.