Batushka
Enquête

Wat vind jij van de trend dat sommige concertzalen om financiële redenen steeds meer cover- en tributebands boeken?

Prima, ik ga zelf graag naar shows van coverbands
Geen probleem, ik ga af en toe zelf naar een coverband kijken
Van mij hoeft het niet, maar ik snap dat zalen die keuze maken
Jammer, ik heb totaal geen behoefte aan cover- of tributebands
Schandalig, de zalen moeten origineel talent ondersteunen
Ik heb geen mening over dit onderwerp
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    15 februari:
  • Ian Paice with Purpendicular
  • 18 februari:
  • Motionless In White, Dayseeker en Make Them Suffer
  • 19 februari:
  • Mantah
  • 20 februari:
  • Avatar, Alien Weaponry en Witch Club Satan
  • Born From Pain, Lies! en Stalk
  • Eye Of Melian en Delain (acoustic)
  • Hellevaerder, Asgrauw en Suttungr
  • Plan Nine
  • Sanguisugabogg, Fulci, Gates To Hell en Celestial Sanctuary
  • Urne en Everything Decays
  • 21 februari:
  • Dordrecht Metal Fest
  • Megalomaniacs, Beyond Cruelty en Grofvuil
  • Napalm Death, Whiplash, Varukers en Dopelord
Geen concerten bekend voor 15-03-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Barre Gambling (Daylight Dies) - 47
  • Bob Forrest (Thelonious Monster) - 65
  • Brooks Wackerman (Avenged Sevenfold) - 49
  • Dirk Schlächter (Gamma Ray) - 61
  • Glyn Johns (producent) - 84
  • Hugh Padgham (producent) - 71
  • Jake E. Lee (Ozzy Osbourne) - 69
  • Joel Seque (Dreamlost) - 46
  • John Helliwell (Supertramp) - 81
  • Kimberly Goss (Sinergy) - 48
  • Magnus Winterwild (Axenstar) - 50
  • Malcolm Travis (Sugar) - 73
  • Mick Avory (The Kinks) - 82
  • Milan Loncaric (Brainstorm) - 55
  • Mr. Lordi (Lordi) - 52
  • Paul Adrian Villarreal (Sun Caged) - 49

Vandaag overleden:
  • Ivan Colon (Confessor) - 2002
Review

Olly Steele - Imbalance
Jaar van release: 2024
Label: Eigen beheer

 -

Gitarist Olly Steele stond met Monuments aan de wieg van wat later bekend werd als djent. Tegenwoordig timmert hij aan de weg als solo-artiest. De nadruk ligt daarbij haast als vanzelfsprekend op technisch gitaarspel met hoekige staccatoriffs, waarbij de djentroots niet verloochend worden. De focus is echter verschoven naar een meer poppy sound en feel waarbij er meer ruimte is voor het liedje.

Met wisselende samenwerkingen bracht de Engelsman sinds de debuuttrack Balance een handjevol singles uit, maar anno 2024 is het tijd voor een heuse ep, genaamd Imbalance. Dat is ongetwijfeld een knipoog naar het debuut. Voor deze plaat heeft hij Adam Benjamin (Aviations) op zang, Jacob Umansky (Intervals) op bas en Anup Sastry (o.a. Monuments, Intervals, Skyharbor) op drums gerecruteerd. Het is dan ook niet gek dat de plaat klinkt als een mix van deze bands.

Wat echter opvalt is het schrijverstalent dat Olly hier tentoonspreidt. Techniek is niet een doel maar een middel. Een middel dat vernuftig ingezet wordt om interessante nummers met kop en staart in elkaar te schroeven. Bij tijd en wijlen doet de band daarbij denken aan de melodische kant van het moderne Tesseract, al houdt Olly een duidelijkere lijn in zijn verhaal. Dat wil zeggen, de composities zijn behapbaarder. Ook verstaat hij de kunst van het weglaten, waardoor er ruimte is voor rust en daarmee houdt hij de aandacht goed vast.

Het enige kritiekpuntje is misschien dat de nummers na verloop van tijd een beetje op elkaar beginnen te lijken. Met iets meer dan dertien minuten is de lengte van de ep dan ook prima gekozen. Nu kleurt hij misschien af en toe nog wat te veel binnen de lijntjes, maar als Olly wat meer gaat experimenteren en wat meer lef toont, is dit euvel makkelijk te verhelpen. Als hij dat wil tenminste, want het kan ook zomaar zijn dat dit gewoon een muzikale uitlaatklep is, en dan heeft hij gewoon een goed product in elkaar geschroefd, dat ik zeker zo nu en dan eens op zal zetten.

Tracklist:
1. Intro (ft. Adam Benjamin)
2. Animals (ft. Adam Benjamin)
3. Waves (ft. Adam Benjamin)
4. Sirens (ft. Adam Benjamin)

Reviewer: Wouter
Toegevoegd: 5 augustus 2024

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.