Bospop Into The Grave 2026
Enquête

Wanneer koop jij in de regel een kaartje voor een festival, waarin je erg geïnteresseerd bent?

direct als de voorverkoop begint, ook als er weinig namen bekend zijn
alleen als er een aantrekkelijke vroegevogelkorting is meteen, anders later
zodra er genoeg gave artiesten zijn aangekondigd die ik wil zien
zodra ik genoeg budget heb om een kaartje te kunnen kopen
pas als de volledige line-up en het tijdschema bekend zijn en me bevallen
pas als de weersverwachting bekend is en gunstig uitvalt
pas als ik zeker weet dat ik die dag(en) uit kan gaan
op het laatst, wanneer ik een goedkoop doorverkoopticket kan scoren
ik koop nooit een kaartje voor een muziekfestival
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    2 april:
  • Anna KiaRa, Epinikion en Ylisia
  • Degenerate, LIES!, Previse, Written in Blood
  • Klone
  • Stoned Jesus en Wheel
  • 3 april:
  • Full Of Hell, The Body, Jarhead Fertilizer en JAD
  • Hexvessel en Aluk Todolo
  • Kreator, Carcass, Exodus en Nails
  • Molokai, Sneurf en Mountain Eye
  • Samavayo
  • The Browning, Stain The Canvas, The Defect en Heaven.exe
  • The Duskfall, This Ending, Evilon en Butchers Curse
  • THE MON en Kariti
  • 4 april:
  • Anna KiaRa
  • Dirty Sound Magnet
  • Flowerleaf, Battled en Pandora's Key
  • Gama Bomb en Lich King
  • Infected Rain, Butcher Babies en Black Spikes
  • Valdrin en Amalekim
  • 5 april:
  • Anna KiaRa
  • Black Rabbit Fest
    Met o.a. Martyr, Black Rabbit, Grindpad en Mouflon
  • 6 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Hellripper, Schizophrenia en Sarcator
  • Skynd
  • 7 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Skynd
  • Witch Fever
  • 8 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Witch Fever
    2 mei:
  • Adrian Vandenberg
  • Archers en Between Cities
  • Gavran, Lijkschouwer en Hezurra
  • TerraDown, MagnaCult en Anonemia
  • The Hague Deathfest
    met o.a. Graceless, Slaughterday en Maatkare
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aleksi Sihvonen (Medicated) - 42
  • Coen Janssen (Epica) - 45
  • Daniel Droste (Ahab) - 46
  • Giuseppe Spanò (Daedalus) - 50
  • Larry Coryell† - 83
  • Markus Vanhala (Malpractice) - 45
  • Phil Demmel (Machine Head) - 59
  • Richard Loudin (Monolithe) - 52
  • Sascha Gerstner (Helloween) - 49
  • Tim Grose (Lord) - 56

Vandaag overleden:
  • Doug Sax (technicus) - 2015
Review

MCC [Magna Carta Cartel] - The Dying Option
Jaar van release: 2022
Label: Vernal Vow Records

 -

De naam van de Zweedse alternatieve rockband MCC, voluit Magna Carta Cartel, zal niet bij iedereen een belletje doen rinkelen. De muzikanten zijn bekender geworden met alter ego's, want gitaristen en zangers Martin Persner en Simon Söderberg waren beiden Nameless Ghouls in het zeer succesvolle Ghost. In 2016 verliet Persner Ghost en maakte met zijn MCC een doorstart, nadat die band een aantal jaren in de ijskast had gestaan. Het is dan ook niet gek dat liefhebbers lang hebben moeten wachten op een vervolg op het zeer aardige album Goodmorning Restrained (2009). De nieuwe langspeler The Dying Option, die opent met een gitaarriedel vol weemoedig verlangen, is heden eindelijk beschikbaar.

Niet dat het al die jaren stil is geweest rondom Persner en de zijnen. In de tussentijd zijn er een ep, The Demon King (2017), en diverse singles verschenen, waarvan Sway (2017) wellicht het bekendst is als muzikale en tekstuele afrekening met de Ghost-jaren. De jaren als Nameless Ghoul hebben de nodige ervaring opgeleverd, want The Dying Option klinkt een stuk gepolijster en professioneler dan Goodmorning Restrained. Bovendien zijn de songs iets pakkender en radiovriendelijker geworden. Het oudere werk voelt experimenteler aan en bevat minder zang. Qua zang heeft er een flinke wijziging plaatsgevonden, want van de tien nieuwe composities is er slechts één instrumentaal. Bovendien zijn Persners vocalen een stuk gedurfder en toonvaster dan ruim een decennium geleden. Lange, uitgesponnen gitaarpassages hebben plaatsgemaakt voor aangrijpende refreinen zonder daarbij echter in te boeten aan emotie en subtiliteit in het spel. Voor MCC geldt nog altijd dat de muziek amper een noot te veel bevat. Op het eerste gehoor is het ogenschijnlijk minimalistische alternatieve rock, maar naarmate het aantal luisterbeurten toeneemt, blijkt telkens weer hoe gelaagd en vol details de tien nieuwe liederen zijn.

De muziek is minder hard dan Ghost en Tid, een andere band waar de heren nauw mee verbonden zijn. Wat betreft emotie ligt The Dying Option vooral in het verlengde van Tid, al is het rustiger, subtieler en makkelijker te behappen. Popperiger, zo je wil, maar dan wel in de complexere richting van Steven Wilsons solowerk. De eerste melancholische gitaaraanslagen zijn tekenend voor de bijna vijftig minuten muziek die volgen. De alledaagse duisternis die wordt bezongen, vindt verlossing in tedere zonnestralen die de vorm hebben gekregen van een opgewekt crescendo (Arrows, Savantgarde) of een minimalistische electromelodie die niet zou misstaan bij Priest, het electropopproject waar Söderberg zich mee bezighoudt. Tamsa, de enige track waarin elektronische elementen een hoofdrol spelen, valt tegen.

Hoewel er aardig wat elementen in de muziek van MCC zitten, is het echter altijd de gitaar die de boventoon voert en de aandacht telkens weer naar zich toe weet te trekken. Niet zozeer via uitbundige solo's, maar vooral via het vakkundige spel vol details, dat volledig in dienst staat van de songs. Westerninvloeden zoals die te horen zijn op Goodmorning Restrained zijn weer van de partij tijdens Sleepy Eye June.

Hoewel het af en toe flink wil knetteren gedurende een mooi opgebouwd crescendo, is The Dying Option vooral ingetogen. De tekstuele thema's bevatten vaak pijn, verlangen en verdriet, maar bij MCC leidt dat niet tot grootse uitspattingen. Eerder is er sprake van bezinning en reflectie. The Dying Option is interessant voor luisteraars die de Zweedse muzikanten in hun eerdere werk zijn tegengekomen en voor liefhebbers van hardere, alternatieve rock met een duister randje, waarvoor Magna Carta Cartel met interessant, uitstekend musiceren en uitdagende melodieën, ook een hoopvolle verlichting biedt.

Tracklist:
1. Arrows
2. Silence
3. Darling
4. Sleepy Eye June
5. Savantgarde
6. Don't Look Now
7. Tamsa
8. Valkyria
9. Dusk
10. The Dying Option

Score: 84 / 100

Reviewer: Waldie
Toegevoegd: 21 december 2022

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.