Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album of -ep, die in april 2026 werd uitgebracht?

Archspire - Too Fast To Die
At The Gates - The Ghost Of A Future Dead
Atreyu - The End Is Not The End
Corrosion Of Conformity - Good God / Baad Man
Crimson Glory - Chasing The Hydra
Drudkh - Thaw
Enter Shikari - Lose Your Self
Foo Fighters - Your Favorite Toy
Green Carnation - A Dark Poem, Part II: Sanguis
Gus G. - Steel Burner
Immolation - Descent
Inferi - Heaven Wept
Lord Of The Lost - Opvs Noir Vol. 3
Melechesh - Sentinels Of Shamash
Metal Church - Dead To Rights
Nervosa - Slave Machine
Sepultura - The Cloud Of Unknowing
Six Feet Under - Next To Die
Skindred - You Got This
Spirit Adrift - Infinite Illumination
Terror - Still Suffer
Ultha - A Light So Dim
Vomitory - In Death Throes
Wrang - Verwording
een andere release uit april 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    7 mei:
  • Blaze Bayley
  • Temtris
  • 8 mei:
  • A burial At Sea // Newhvn en Divided
  • Izegrim, The Heritance en F.T.O.M.
  • Speedmobile en Skroetbalg
  • Splendidula en Doomcult
  • Temtris
  • 9 mei:
  • Catbreath, Narcolepsy en Grindpad
  • Changing Tides en salvage
  • Cryptosis, Overruled en Bad Standing
  • Grindpad, Cathbreath en Narcolepsy
  • Severe Torture en Sepiroth
  • Sheer Terror
  • Skroetbalg en Oproerkraaiers
  • Temtris
  • The Lamp Of Thoth, Iron Void, Lone Wanderer, Metallus en Conviction
  • Verloren Vertellingen, Bloedmaan, Suttungr, Gogmagore
  • 10 mei:
  • Blaze Bayley
  • Temtris
  • 11 mei:
  • Machine Head
  • 13 mei:
  • Puffer, Frontsector en Violent Beef
    7 juni:
  • ACIDEZ en Rotzorg
  • South Of Heaven festival
Kalender
Vandaag jarig:
  • Bernie Marsden (Whitesnake)† - 75
  • Helena Kotina (Nervosa) - 32
  • Hoyas (Galadriel) - 42
  • Hubert ter Meulen (Whispering Gallery) - 51
  • Johnny Lee Middleton (Savatage) - 63
  • Kii Arens (regisseur) - 59
  • Lex Icon (The Kovenant) - 48
  • Mike Khalilov (Revolution Renaissance) - 40
  • Phil Campbell (Motörhead)† - 65
  • Pjotr Iljitsj Tsjaikovski (componist)† - 186
  • Reidar "Horgh" Horghagen (Immortal) - 55
  • Rodrigo Contreras (Criminal) - 54
  • Steven Banx (Angel Dust) - 49
  • Sven Deckers (Axamenta) - 45
  • Wolfgang Hasche (Running Wild) - 65

Vandaag overleden:
  • Romanthony (Daft Punk) - 2013
  • Steve Albini (Big Black) - 2024
Review

Michael Romeo - War Of The Worlds Pt. 2
Jaar van release: 2022
Label: InsideOut Music

 -

Na de release van War Of The Worlds Pt. 1 in 2018 kon het natuurlijk niet uitblijven dat er een deel 2 zou verschijnen. Toentertijd was ik in de veronderstelling dat de Amerikaanse gitarist Michael Romeo het album al grotendeels gereed zou hebben. De opnames vonden echter plaats tijdens de coronapandemie. De songs waren er allemaal wel, maar ze moesten dus nog worden ingespeeld. Anno 2022 is War Of The Worlds Pt. 2 dan eindelijk beschikbaar. Was het het wachten waard?

War Of The Worlds Pt.1 is een regelrechte topper. De muziek heeft veel weg van Symphony X, de hoofdband van Romeo. Er zijn echter genoeg verschillen om het met recht een soloplaat te noemen. Daar hebben de elektronische invloeden, een song in de djentstijl en zanger Rick Castellano voor gezorgd. War Of The Worlds Pt. 2 is een stuk minder experimenteel. Romeo heeft zichzelf weliswaar uitgedaagd door zoveel mogelijk echte instrumenten zelf te bespelen, zoals de cello en de saz. Als luisteraar merk je daar echter weinig van en heb je het idee dat je gewoon naar de nieuwe plaat van Symphony X aan het luisteren bent.

Dat gevoel wordt extra versterkt door het feit dat de vorige zanger is vervangen door een Russel Allen-kloon. Nieuwkomer Dino Jelusick heeft hetzelfde stemgeluid als de Symhony X-zanger en haalt regelmatig dezelfde vocale trucjes uit. Het verbaast me dat Romeo er niet voor heeft gekozen om door te gaan met Castellano. Hij levert immers een uitstekende vocale prestatie en dat met een eigen stemgeluid.

Genoeg gezeurd, nu is het tijd voor lof. Want War Of The Worlds Pt. 2 is net zo’n klein meesterwerkje als zijn voorganger. Van begin tot eind komt er louter kwalitatief hoogstaande progressieve metal voorbij. Het boeit dan ook weinig dat het geheel vergeleken met de vorige plaat veel meer als een Symphony X-plaat klinkt. Bovendien is de laatste Symphony X-release ook alweer zeven jaar oud. En Jelusick mag dan klinken als Allen, hij doet dat ontzettend goed. Mocht Allen besluiten vroegtijdig met pensioen te gaan, dan staat zijn opvolger in ieder geval klaar.

Favorieten zijn Hybrids en het negen minuten durende Maschinenmensch, beide tracks met de meeste variatie. Maar beukers zoals Divide & Conquer en Parasite gaan er eigenlijk net zo goed in. De verwachtingen voor War Of The Worlds Pt. 2 waren hoog en Romeo heeft ze waar weten te maken. Het maakt mij niet zoveel meer uit onder welke noemer hij in de toekomst muziek zal gaan maken.

Tracklist:
1. Introduction - Part II
2. Divide & Conquer
3. Destroyer
4. Metamorphosis
5. Mothership
6. Just Before The Dawn
7. Hybrids
8. Hunted
9. Maschinenmensch
10. Parasite
11. Brave New World (Outro)

Score: 90 / 100

Reviewer: Rene
Toegevoegd: 25 maart 2022

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.