Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is jouw favoriete rapmetal- of raprocksong ooit?

Anthrax & Public Enemy - Bring The Noise
Beastie Boys - Fight For Your Right
Bloodhound Gang - Fire Water Burn
Body Count - Cop Killer
Clawfinger - Nigger
Deftones - Back To School (Mini Maggit)
Dog Eat Dog - No Fronts
Faith No More - Epic
Falling In Reverse - Popular Monster
Helmet & House Of Pain - Just Another Victim
Hollywood Undead - Undead
Kid Rock - Bawitdaba
Korn - Got The Life
Limp Bizkit - Break Stuff
Linkin Park - In The End
P.O.D. - Youth Of The Nation
Papa Roach - Last Resort
Rage Against The Machine - Killing In The Name
Red Hot Chili Peppers - By The Way
Run-DMC & Aerosmith - Walk This Way
Saliva - Click Click Boom
Skindred - Nobody
Slipknot - Wait And Bleed
Urban Dance Squad - Demagogue
een ander nummer, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    8 september:
  • Pyrrhon en Devoid Of Thought
  • Raven
  • 9 september:
  • Raven
  • 10 september:
  • Voyage 35 en Kristoffer Gildenlöw
  • 11 september:
  • Baroeg Open Air
  • Fear Factory, Crystal Lake, Hate en The Nocturnal Affair
  • Fool's Game, Last Wishes en Malignant Methods
  • Grind Over Helmond met Metrorrhagia, Sarcophagia, Forced Entry en Gastritis
  • Voyage 35 en Kristoffer Gildenlöw
  • 12 september:
  • Baroeg Open Air
  • Havok, Blood Red Throne, Xonor en Eradikated
  • Metal yoga
  • The Red Baron & His Flying Circus en Bonebag Alley
  • Voyage 35 en Kristoffer Gildenlöw
  • Wildman Metal Fest
  • 13 september:
  • Atomic Aggressor en Ectovoid
  • Fear Factory, Crystal Lake, Hate en The Nocturnal Affair
  • RVH Project
  • Sigh en Devil Master
    8 oktober:
  • Spiritbox, Jinjer en Dying Wish
  • The Amity Affliction, Silent Planet, Varials en Orthodox
Kalender
Vandaag jarig:
  • André Silva (Shadowsphere) - 45
  • Benjamin Orr (The Cars)† - 79
  • Chuck Plotkin (producent) - 84
  • Heikki Saari (Norther) - 42
  • Ingar Amlien (Conception) - 63
  • Jacek Hiro (Decapitated) - 46
  • Jay Weinberg (Slipknot) - 36
  • Jeff (Carnal Lust) - 54
  • Jokke (Jokke Og Valentinerne)† - 62
  • Kobi Farhi (Orphaned Land) - 51
  • Marcus Siepen (Blind Guardian) - 58
  • Michael Lardie (Great White) - 68
  • Mick Brown (Dokken) - 70
  • Rafael "Rafa" Yugueros (Darksun) - 49
  • Rainbow (The Birthday Massacre) - 48
  • Troy Sanders (Mastodon) - 53
Review

Once Human - Scar Weaver
Jaar van release: 2022
Label: Ear Music

 -

Het jaar waarin The Life I Remember (2015) uitkwam, trad Once Human voor het laatst in Europa op. Dat debuutalbum werd een paar jaar later gevolgd door het betere Evolution. Levenspartners Logan Mader (ex-Machine Head-gitarist) en Lauren Hart (sessiezangeres bij Kamelot) kregen daarop als songwriters hulp van de nieuwe gitarist Max Karon. Mader en Hart waren dusdanig onder de indruk van zijn bijdragen dat hij alle muziek voor Scar Weaver mocht schrijven.

Deze derde full-length is mede dankzij de bijdragen van Karon de beste release in de discografie van Once Human. Zijn riffs zijn niet alleen veel memorabeler dan die op Evolution, maar ook vooruitstrevender en directer. De eerste helft van de plaat komt hij vooral met zeer overtuigende groovy riffs die aansluiten op de aanvangsriff van Eye Of Chaos (één van de weinige hoogtepunten van Evolution), alleen dan nóg zwaarder, trager, gefrustreerder, dreigender en met veel minder nadruk op melodie. Minder Arch Enemy, meer Fear Factory, Machine Head, Mnemic en DevilDriver. Erg vet en vermorzelend. Stilzitten is er absoluut niet bij.

De tweede helft van de plaat bevat meer melodie en experimenten in het gitaarwerk. Luister maar eens naar het bijna Alice In Chains-achtige Erasure, de Strapping Young Lad-cover We Ride en de progressieve tracks Cold Arrival (met keyboardpartijen) en Only In Death. Al die nummers zijn overigens net zo memorabel als die op de eerste helft van het album. Het niveau zakt nergens in, al is We Ride een wat vreemde eend in de bijt. Het is vooral een grappig tussendoortje.

Nog een reden dat dit de beste plaat van de Amerikaanse band is: de verbeterde zang van Lauren Hart. De frontvrouw is enorm gegroeid in zowel haar performance als het schrijven van catchy zanglijnen. Niet alleen haar extreme vocalen zijn verbeterd, maar ook zingt ze veel diverser dan op de vorige twee albums. Zowel haar half cleane als melodieuze zang zijn een genot voor het oor. Ze switcht veelvuldig en dat houdt het album boeiend.

Scar Weaver biedt zowel voor de liefhebber van beukende groove metal als die van melodieuzere moderne metal veel goeds. De eerste helft groovet als een malle en de tweede bevat meer afwisseling. Lauren Hart heeft gelijk dat ze Max Karon een riffmonster noemt. Hij brengt het instrumentale niveau omhoog. De frontvrouw blijft niet achter. Integendeel, ze gaat moeiteloos mee in dat hogere niveau. Deze derde langspeler is zonder meer het beste dat Once Human te bieden heeft. De muziek schreeuwt om live in een zaal gehoord te worden.

Tracklist:
1. Eidolon
2. Deadlock
3. Scar Weaver
4. Bottom Feeder
5. Where The Bones Lie
6. Erasure
7. Deserted
8. We Ride (Strapping Young Lad-cover)
9. Cold Arrival
10. Only In Death

Score: 86 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 9 februari 2022

Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.