Batushka Bibelot, Dordrecht
Enquête

Arch Enemy maakt een doorstart, met een nieuwe zangeres (Lauren Hart) en een nieuwe single (To The Last Breath). Ben jij enthousiast?

Ja, want de kersverse single is veelbelovend
Ja, want Lauren Hart maakte bij Once Human al indruk
Ja, want ik vind de vocalen bij Arch Enemy vrij onbelangrijk
Nog niet, maar ik geef de vernieuwde line-up wel een kans
Niet echt, ik verwacht dat het gewoon meer van hetzelfde wordt
Niet echt, ik vind het luid ademhalen op deze single irritant
Nee, ik vind het nieuwe nummer niet bijzonder (of zelfs slecht)
Nee, zonder Alissa White-Gluz heb ik er geen vertrouwen in
Nee, de laatste paar albums vond ik al steeds minder worden
Nee, geef mij maar de releases met Angela Gossow
Nee, geef mij maar het vroege werk met Johan Liiva
Nee, ik hoopte op de komst van een andere vocalist(e)
Nee, Arch Enemy heeft me nooit kunnen bekoren
anders, namelijk

[ Uitslag | Enquêtes ]

    23 februari:
  • Alter Bridge, Daughtry en Sevendust
  • 24 februari:
  • Michael Schenker
  • 26 februari:
  • Batushka
  • Between The Buried And Me en Monosphere
  • Fleddy Melcully en Rotzak
  • 27 februari:
  • A.A. Williams
  • Fleddy Melculy
  • Necrotted, Necrotesque en Melting Eyes
  • No Turning Back, Curselifter en Spear
  • Omnium Gatherum, Fallujah en In Mourning
  • Ronker en Infliktion
  • 28 februari:
  • Anger Fest
  • Batushka
  • Brothers Of Metal
  • Necrotted, Necrotesque en From The Crypt
  • Terzij De Horde
  • Velozza, Razorblade Messiah en Severe Mania
  • 1 maart:
  • Heaven Shall Burn, The Halo Effect, The Black Dahlia Murder en Frozen Soul
  • Terzij de Horde, Outlaw, Ultima Necat en Radeloos///Ziedend
Geen concerten bekend voor 23-03-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Brad Whitford (Aerosmith) - 74
  • Chris Vrenna (Marilyn Manson) - 59
  • John Norum (Europe) - 62
  • Lee Pomeroy (Headspace) - 59
  • Michael Wilton (Queensrÿche) - 64
  • Paul Garabed (Kimaera) - 46
  • Paul O'Neill (Trans-Siberian Orchestra)† - 70
  • Rami Erich Martin Keränen (Dreamtale) - 52
Review

Mesarthim - The Degenerate Era
Jaar van release: 2020
Label: Avantgarde Music
Mesarthim - The Degenerate Era
Het Australische ‘space black metal’-project Mesarthim is pas vijf jaar actief, maar heeft er al een heel leven opzitten. Sinds het in eigen beheer verschenen debuutalbum Isolate (2015) heeft het anonieme duo achter deze groep een onstuitbare reeks ep’s en full-lengths op de markt gezet. De kwaliteit van het eigenzinnige tweetal staat daarbij buiten kijf. Het is niet gek dat het label Avantgarde Music zich heeft ontfermd over de prikkelende, in glooiende synthgolven gegoten (denk aan Violet Cold, Abstract Void, Germ en Progenie Terrestre Pura) black metal van Mesarthim – en en passant ook maar even al het oude werk opnieuw heeft uitgebracht.

The Degenerate Era is alweer de vierde langspeler. Deze verschijnt ruim een jaar na het uitstekende Ghost Condensate. De titel verwijst naar een toekomst waarin er meer dode of stervende dan nieuwe sterren in het universum zullen zijn. Waar de voorganger uit twee kolossale tracks van precies twintig minuten bestaat, is deze nieuwe plaat wat toegankelijker. Uitzondering hierop is openingstrack Laniakea, die een kwartier klokt, maar dat is dan ook eigenlijk een trilogie. Gezien de massale en voor niet-sterrenkundigen vrijwel onbevattelijke thematiek van het nummer (de naam verwijst naar een gigantisch cluster van meer dan 100.000 sterrenstelsels, waaronder ook de Melkweg en ons eigen zonnestelsel vallen), is zo’n lengte natuurlijk kinderspel.

Nog even los van de abstracte thematiek is The Degenerate Era vooral een bevestiging van de productiviteit en creativiteit van deze band. De sound ligt in het verlengde van de vorige releases, maar de ervaring die Mesarthim inmiddels heeft opgedaan, is goed te horen. Zo voelt de band zich duidelijk comfortabel in het verder oprekken van de grenzen en het experimenteren met grotere contrasten tussen felle blackmetalpassages en flitsende synthwave (die verrassend fijnmazig en rijk aan details is). Bovendien duiken er regelmatig relaxte, bijna lome, psychedelische invloeden op die absoluut naar meer smaken.

Het titelnummer is misschien wel het beste voorbeeld. De track explodeert ongeveer halverwege in een soort kosmisch vuurgevecht, met agressieve riffs en spacy toetsenwerk die op de luisteraar worden afgevuurd, om vervolgens via een bijna gemoedelijke, psychedelische solo (denk aan Enslaved ten tijde van Vertebrae) uit te monden in pure synthwave. Heel knap gedaan! Het afsluitende 618 is daarentegen het meest relaxte nummer dat Mesarthim tot nu toe heeft gecomponeerd. De sprankelende synths geven het geheel een bijzonder melodieuze tint mee. Ook zonder agressieve evenknie biedt de muziek meer dan voldoende diepgang om te intrigeren.

Ondanks de hoeveelheid aan releases blijft Mesarthim dus interessante en zeer rijke albums afleveren. The Degenerate Era doet niet onder voor het beste werk van dit tweetal en beklijft na iedere luisterbeurt meer, simpelweg omdat er zoveel te ontdekken valt. Een oorstrelend werkje dat een breed publiek verdient!

Tracklist:
1. Laniakea
Part 1. The Great Attractor
Part 2. The Zone Of Avoidance
Part 3. Dark Energy
2. The Degenerate Era
3. Time Domain
4. Paradox
5. 618

Score: 85 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 16 december 2020

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.