Batushka
Enquête

Wat vind jij van de trend dat sommige concertzalen om financiële redenen steeds meer cover- en tributebands boeken?

Prima, ik ga zelf graag naar shows van coverbands
Geen probleem, ik ga af en toe zelf naar een coverband kijken
Van mij hoeft het niet, maar ik snap dat zalen die keuze maken
Jammer, ik heb totaal geen behoefte aan cover- of tributebands
Schandalig, de zalen moeten origineel talent ondersteunen
Ik heb geen mening over dit onderwerp
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    13 februari:
  • Born From Pain, LIES!, Out Of The Blue, Crashjaw
  • Proxima Flare, Xenotime, Inside Of The Heartless en Anatidaephobia
  • Stygian Bough, A Bell Witch & Aerial Ruin Collaboration en 40 Watt Sun
  • Sylosis, Revocation, Distant en Life Cycles
  • Visions Of Atlantis, Warkings en Induction
  • Wounded en Remembrace
  • 14 februari:
  • Cryptosis en Sad Whisperings
  • March Into Valhalla
  • Plan Nine
  • Sleep Theory en The Pretty Wild
  • Wacken Metal Battle (Drentse voorronde)
    Met Mouldwarp, New Dawn Fades, OPHÆRA en Semper Fi
  • 15 februari:
  • Ian Paice with Purpendicular
  • 18 februari:
  • Motionless In White, Dayseeker en Make Them Suffer
  • 19 februari:
  • Mantah
    13 maart:
  • Epinikion, Abstracted Mind en Attractive Chaos
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • Lost Society
  • Poppy, Ocean Grove en Fox Lake
Kalender
Vandaag jarig:
  • Bob Daisley (Ozzy Osbourne) - 76
  • cEvin kEy (Skinny Puppy) - 65
  • Dave Padden (Annihilator) - 50
  • Derek Riggs (illustrator) - 68
  • Erik Jacobs (Another Messiah) - 46
  • Fred Mylemans (Patriarch) - 64
  • Greg Fulginiti (technicus) - 75
  • Hamish Glencross (My Dying Bride) - 48
  • Henry Rollins (Black Flag) - 65
  • Jeff Glixman (producent) - 77
  • Jeff Waters (Annihilator) - 60
  • John Davis (technicus)† - 66
  • Les Warner (The Cult) - 65
  • Peter Gabriel (Genesis) - 76
  • Ross Robinson (producent) - 59
  • Rudy Vercruysse (Ostrogoth)† - 71
  • Sandy Slavin (Riot) - 72
  • Scott Smith (Loverboy)† - 71

Vandaag overleden:
  • Richard Wagner (componist) - 1883
Review

Blind Guardian - Imaginations From The Other Side - 25th Anniversary Edition
Jaar van release: 2020
Label: Nuclear Blast Records

Blind Guardian - Imaginations From The Other Side - 25th Anniversary Edition

Om een jubileum van een album te vieren, brengen bands af en toe een speciale uitvoering uit. Vaak bevatten deze edities bonustracks of zijn de songs opnieuw gemixt of gemasterd. Blind Guardian heeft in 2007 al een geremasterde versie met bonustracks van Imaginations From The Other Side uitgebracht en in 2012 ook nog eens een geremixte versie, dus voor de vijfentwintigste verjaardag moest iets anders bedacht worden.

Het resultaat is een liveversie van het hele album. Hiervoor werd in 2016 een optreden in Oberhausen opgenomen waar deze plaat integraal gespeeld werd, iets wat de band op diezelfde tour ook in Rijssen deed. Op cd en lp krijg je alleen de audio. Koop je de fancy earbook-versie (een mooi oversized hardcover boek met vier schijfjes) dan heb je ook een Blu-ray tot je beschikking met daarop de beelden van deze show.

Imaginations From The Other Side behoort tot het beste dat Blind Guardian gemaakt heeft. Van begin tot eind staat er eigenlijk geen zwak nummer op de plaat en ook in de liveuitvoering is er niets op aan te merken. Het geluid is goed. Zowel de instrumenten als de zang staan uitstekend in de mix en de stem van frontman Hansi Kürsch klinkt top. Wie wel eens een Blind Guardian-show bezocht heeft, weet dat de fans vrij vocaal zijn. Zo ook op deze songs. Gelijk al aan het begin van de albumopener (en titeltrack) wordt er luidkeels meegezongen en ook tijdens de andere songs is het regelmatig raak. De nummers worden verder niet radicaal anders gespeeld dan hoe je ze al kent, dus echte verrassingen zijn er niet, maar deze liveuitvoeringen klinken wel heel fijn. Voor wie aan het gewone album of de geremixte versie uit 2012 niet genoeg heeft, kan gerust deze anniversary edition in huis halen, om wat te variëren.

Tracklist:
1. Imaginations From The Other Side (live)
2. I'm Alive (live)
3. A Past And Future Secret (live)
4. The Script For My Requiem (live)
5. Mordred's Song (live)
6. Born In A Mourning Hall (live)
7. Bright Eyes (live)
8. Another Holy War (live)
9. And The Story Ends (live)

Wie echter geld te veel heeft, kan natuurlijk ook de eerdergenoemde earbook aanschaffen. Dan krijg je niet alleen deze nieuwe liveversie van Imaginations From The Other Side in beeld en geluid, maar ook de geremixte en geremasterde versie uit 2012 op cd. Hierbij zitten ook twee songs die afkomstig zijn van de 2018 re-release van het album, namelijk System's Failing en een cover van The Wizard van Uriah Heep. Die cover werd twee jaar geleden voorzien van een nieuwe mix en klinkt iets anders dan de versie die lang geleden op The Forgotten Tales stond.

Daarnaast is er ook nog een schijfje met een instrumentale versie van het album, voor wie zichzelf wil meten met Hansi Kürsch (of zijn stem niet zo weet te waarderen). Deze is best interessant, want soms hoor je toch wat details die je normaal niet opvallen. Tevens staan er nog enkele demoversies op, die ook al eerder als bonustracks dienden. Tenslotte is er nog een orkestrale uitvoering van de meezinger A Past And Future Secret, die lang geleden al eens verscheen als b-kantje op de gelijknamige single. Ook deze versie is erg tof om te horen.

Tracklist earbook cd 2:
1. Imaginations From The Other Side (Remixed & Remastered)
2. I'm Alive (Remixed & Remastered)
3. A Past And Future Secret (Remixed & Remastered)
4. The Script For My Requiem (Remixed & Remastered)
5. Mordred's Song (Remixed & Remastered)
6. Born In A Mourning Hall (Remixed & Remastered)
7. Bright Eyes (Remixed & Remastered)
8. Another Holy War (Remixed & Remastered)
9. And The Story Ends (Remixed & Remastered)
10. The Wizard (Remixed & Remastered)
11. System's Failing (Remixed & Remastered)

Earbook cd 3:
1. Imaginations From The Other Side (instrumental)
2. I'm Alive (instrumental)
3. A Past And Future Secret (instrumental)
4. The Script For My Requiem (instrumental)
5. Mordred's Song (instrumental
6. Born In A Mourning Hall (instrumental)
7. Bright Eyes (instrumental)
8. Another Holy War (instrumental)
9. And The Story Ends (instrumental)
10. Imaginations From The Other Side (Demo)
11. I'm Alive (Demo)
12. A Past And Future Secret (Demo)
13. The Script For My Requiem (Demo)
14. A Past And Future Secret (Orchestral Version)

Earbook Blu-ray:
1. Imaginations From The Other Side (live)
2. I'm Alive (live)
3. A Past And Future Secret (live)
4. The Script For My Requiem (live)
5. Mordred's Song (live)
6. Born In A Mourning Hall (live)
7. Bright Eyes (live)
8. Another Holy War (live)
9. And The Story Ends (live)

Reviewer: Tonnie
Toegevoegd: 6 december 2020

Meer Blind Guardian:

Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.