Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in augustus 2025 werd uitgebracht?

Babymetal - Metal Forth
Baest - Colossal
Blackbraid - Blackbraid III
Blackbriar - A Thousand Little Deaths
Burning Witches - Inquisition
Centuries Of Decay - A Monument To Oblivion
Chevelle - Bright As Blasphemy
Defacement - Doomed
Deftones - Private Music
Déhà - Ashes As Rain
Desaster - Kill All Idols
Halestorm - Everest
Hammer King - Make Metal Royal Again
Helloween - Giants And Monsters
In Mourning - The Immortal
Lord Of The Lost - Opvs Noir Vol. 1
Månegarm - Edsvuren
Martyr - Dark Believer
Mob Rules - Rise Of The Ruler
Pilgrimage - From Amber To Sun
Rise Against - Ricochet
Signs Of The Swarm - To Rid Myself Of Truth
Unleashed - Fire Upon Your Lands
Vicious Rumors - The Devil's Asylum
een ander album uit augustus 2025

[ Uitslag | Enquêtes ]

Kalender
Vandaag jarig:
  • Alberto Rionda (Avalanch) - 53
  • Carlos Denogean (Weedeater)† - 38
  • Dino Cazares (Fear Factory) - 59
  • Felix Bohnke (Edguy) - 51
  • Jill Janus (Huntress)† - 50
  • Mike Baker (Shadow Gallery)† - 62
  • Richard Coughlan (Caravan)† - 78
  • Roel Van Helden (Powerwolf) - 45
  • Sam Rivers (Limp Bizkit) - 48
  • Tomas Nilsson (Devian) - 43

Vandaag overleden:
  • Dave Hlubek (Molly Hatchet) - 2017
  • J.R.R. Tolkien (auteur) - 1973
Review

Moonlyght - Progressive Darkness
Jaar van release: 2004
Label: NMS Records
Moonlyght - Progressive Darkness
Heb je je ooit Sathonys voorgesteld met lachende zonnetjes in z'n corpsepaint verwerkt? Alexi Laiho met nagellak in alle kleuren van de regenboog, in plaats van het gebruikelijke donkerzwart? Floor Janssen van After Forever in een hawaii-rok en dito topje? Lijkt me allemaal erg zomers (en belachelijk, maar dat is in deze review niet van toepassing). Het Moonlyght uit Canada straalt al evenveel zonnigheid uit. Niet zo huppelig en speels als de gemiddelde poppunk plaat, en ze staan ook niet als een legioen clowns op de planken. Maar deze cd doet het gewoon erg goed met dit warme weer. Beter dan frostbitten grimness, dat is zeker.

Muzikaal tapt Moonlyght uit een hele kelder vol vaatjes. Agathodaimon, Children Of Bodom, melodieuze black in het algemeen. Maar gothic metal en acoustische stukken worden niet gemeden, met een folky en bij tijden middeleeuws bijsmaakje. Veelzijdigee kost dus, en bloed- maar dan ook bloedmooi. Het gebruik van meerdere zangers (m/v) is zeker een goede keus geweest, al had ik die zangeres in het intro wel wat vaker willen horen. Verder hebben we nog een krijser in de traditie van de melodieuze black en een cleane mannenstem, die aan elk nummer een eigen gezicht en kleur geven.

Er is veel ruimte opengehouden voor harmonieën en solo's, wat de diversiteit alleen maar ten goede komt. De nummers zijn lang, over het algemeen rond de 8 minuten, maar vervelen geen minuut. Alsof je in een achtbaan zit die je na elke duizelingwekkende bocht opnieuw verbaast met weer een nieuwe ervaring.

Wat valt er verder nog te zeggen? Ik wil de avontuurlijkheid en spanning van dit album niet verklappen. Als je nog verder overtuigd wilt worden vind je op de homepage wel een mp3tje. Of koop het album. Meteen. Je gaat er geen spijt van krijgen.

Tracklist:
1. Fantasy
2. The Sceptic Traveller
3. Ride On Ice Storms
4. A Tale From A Fantastic Kingdom
5. The Autumn's Freezing Harmony
6. From Honour To Nothingness
7. Progressive Darkness

Score: 94 / 100

Reviewer: Bob
Toegevoegd: 31 mei 2004

Meer Moonlyght:

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.