Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Zou jij minstens 200 euro over hebben voor een intiem zaalconcert van jouw favoriete muzikant (met begeleidingsband), zoals de fans van Ronnie Wood?

Sterker nog, ik heb gewoon een kaartje gekocht voor Ronnie Wood
Ja, voor één of meer favoriete muzikanten zou ik dat betalen
Alleen in een zeer bijzondere situatie, zoals een glorieus afscheidsconcert
Niet voor soloconcert, wellicht voor grote show van mijn favoriete band(s)
Helaas zijn de muzikanten waarvoor ik dat bedrag over zou hebben al dood
Nee, zo'n bedrag vind ik absurd hoog voor welke artiest of band dan ook
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    20 maart:
  • Benighted, XII Thorns en Bloid
  • Keith Caputo en Serpents
  • Plan Nine
  • Rise A Thousand en Left To Love
  • Sabiendas, Anomic en Stigmatized
  • 21 maart:
  • Eternal Eclipse: Cirith Gorgor, Heinous en Messor Falce
  • Gaerea
  • Gorgoroth, Patristic, Tyrmfar en Lömsk
  • The Motherz en Wild Blaze
  • 22 maart:
  • Angus McSix, Bloodbound en Brainstorm
  • Predatory Void en The Fifth Alliance
  • Woke Up Tied Up, White Knuckle Grip en Posture
  • 25 maart:
  • David Ellefson en M.A.G.O.
  • 26 maart:
  • David Ellefson en M.A.G.O.
  • Kataklysm, Vader en Blood Red Throne
Geen concerten bekend voor 20-04-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Carl Palmer (Emerson, Lake & Palmer) - 76
  • Chester Bennington (Linkin Park)† - 50
  • David Dahir (Cellador) - 37
  • Kelly Conlon (Death) - 57
  • Olivier Lapauze (Heavenly) - 43
  • Sam Dunn (regisseur) - 52

Vandaag overleden:
  • A.J. Pero (Twisted Sister) - 2015
  • Archie Bleyer (Cadence Records) - 1989
  • Nick Griffiths (producent) - 2005
Review

Barrens - Penumbra
Jaar van release: 2020
Label: Pelagic Records
Barrens - Penumbra
Johan G. Winther en Kenneth Jansson van Scraps Of Tape hebben samen met tourdrummer Markku Hildén een nieuwe band opgericht: Barrens. In vergelijking met eerstgenoemde pakt het trio het met laatstgenoemde anders aan: instrumentaal. En weliswaar hoor je de alternatieve rock en post-punk nog altijd, maar op het debuutalbum Penumbra is het vooral de elektronica die het verschil maakt.

Dat begint al met het intro Antumbra. Ook in het daarop aansluitende Atomos bepalen de dromerige, licht-psychedelische toetsenpartijen de themamelodie. Ondanks dat de post-rockende gitaarpartijen in de tweede helft van dit nummer voor een muur van geluid zorgen, welke goed samengaat met de elektronica, zijn de toetsenpartijen leidend. In Oracle Bones, dat voorzien is van fuzzy baspartijen en schakelt tussen hypnotiserende post-punk en standaard post-metal, zijn het echter de gitaarpartijen die de dienst uitmaken.

Naast alternatieve rock en post-punk trappen de heren regelmatig de distortion- en fuzzpedalen in voor een rauwe passage met Neurosis-achtige post-metal. Ondanks die uitbarstingen met een overstuurd geluid blijft de mix helder, waardoor alle bijdragen goed te volgen zijn. In vrijwel elke track komen stevige en kalme passages aan bod. Zo bevat zelfs het minimalistische rustpunt Grail Marker rauwe elektronica naast kalme pianoklanken. Ook het mooie, Explosions In The Sky-achtige getokkel in Arc Eye krijgt een steviger vervolg, dat helaas wat minder overtuigt. De enige uitzondering is het titelnummer, dat slechts bestaat uit eerbiedige, van effecten voorziene orgelklanken.

De drie heren gaan vooral sfeergericht te werk. Dat komt in elke track terug. Ze schetsen reflectie in de vorm van stop-motion-filmpjes. Elke compositie vormt zijn eigen beelden, maar ze zijn veelal zwart, wit, grijs en in nevel gehuld. Ze verkennen daarbij verschillende stijlen. Er zijn al meerdere genoemd, maar darkwave nog niet. Die krijg je in Shifter. De tweede helft van het album is min of meer een herhaling van zetten, al is de climax met doomriffs en rauwe elektronicatonen in The Passing wel sterk in zijn dramatiek.

Penumbra is een genre-overstijgend album met onderhoudende en introspectieve klanken die letterlijk kraak-helder zijn. Vooral de eerste helft is het heerlijk wegdromen met dit debuutalbum dat liefhebbers van onder meer het recente werk van Ulver en Mitochondrial Sun zal aanspreken.

Tracklist:
1. Antumbra
2. Atomos
3. Oracle Bones
4. Grail Marker
5. Arc Eye
6. Shifter
7. Penumbra
8. The Passing
9. Umbra

Score: 78 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 28 april 2020

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.