Helldorado
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in oktober 2025 werd uitgebracht?

Aephanemer - Utopie
An Abstract Illusion - The Sleeping City
Avatar - Don’t Go In The Forest
Battle Beast - Steelbound
Biohazard - Divided We Fall
Coroner - Dissonance Theory
Despised Icon - Shadow Work
Dirkschneider And The Old Gang - Babylon
Evoken - Mendacium
Grailknights - Forever
Hooded Menace - Lachrymose Monuments Of Obscuration
Kirk Windstein - Ethereal Waves
Mammoth - The End
Michael Schenker Group - Don’t Sell Your Soul
Orbit Culture - Death Above Life
Psychonaut - World Maker
Sabaton - Legends
Sanguisugabogg - Hideous Aftermath
Soulfly - Chama
Terzij De Horde - Our Breath Is Not Ours Alone
Testament - Para Bellum
Tombs - Feral Darkness
Wings Of Steel - Winds Of Time
Wolvennest - Procession
een ander album uit oktober 2025

[ Uitslag | Enquêtes ]

    4 november:
  • Arch Enemy, Amorphis, Eluveitie en Gatecreeper
  • InnerWish en Within Silence
  • Malevolence, Speed, Dying Wish en Psycho-Frame
  • 5 november:
  • Paradise Lost, Messa en Lacrimas Profundere
  • 6 november:
  • Aviana, The Gloom In The Corner, Diamond Construct en Atena
  • Conjurer en Radeloos///Ziedend
  • 7 november:
  • Ad Infinitum, Seven Spires en Phantom Elite
  • Brainstorm festival
  • 8 november:
  • Brainstorm festival
  • Insurrection, Bloid en Stagewar
  • Pro-Pain en Inherited
  • 9 november:
  • Inner Wish en Within Silence
  • Stray From The Path, Alpha Wolf, Graphic Nature en Calva Louise
Kalender
Vandaag jarig:
  • Albert Maroto (Dreamaker) - 48
  • Cedric Bixler-Zavala (The Mars Volta) - 51
  • Freddy Cricien (Madball) - 50
  • Graeme English (Skyclad) - 62
  • Ivan Corcuera (Valhalla) - 48
  • Jeff Scott Soto (Yngwie Malmsteen) - 60
  • Jordan Rudess (Dream Theater) - 69
  • Petri Kuusisto (Carnal Forge) - 44
  • Philip Sheppard (componist) - 56
  • Stefan Glaumann (technicus) - 70
  • Tomoaki "Pata" Ishizuka (X Japan) - 60
  • Wayne Static (Static-X)† - 50
  • Wietze Halma (Edge Of Serenity) - 41

Vandaag overleden:
  • Andy Kaina (Messiah) - 2022
  • Ken Hensley (Uriah Heep) - 2020
  • Robert Heaton (New Model Army) - 2004
  • Timi Hansen (Mercyful Fate) - 2019
Review

HellgardeN - Making Noise, Living Fast
Jaar van release: 2020
Label: Brutal Records
HellgardeN - Making Noise, Living Fast
Brazilië is sinds het ontstaan van (thrash) metal een broedplaats voor bands die de wat extremere richting opzoeken. In de jaren tachtig waren dit onder andere Sepultura en Sarcófago en tegenwoordig horen hier ook bands als Violator en Nervosa bij. HellgardeN is een van de nieuwere bands die daar is ontstaan. De Brazilianen claimen dat hun muziek de grenzen van brutaliteit en snelheid opzoekt, maar wel nog melodie behoudt.

De heren bewerkstelligen dit door haast letterlijk Pantera na te doen. Het basspel van Guilherme Biondo is net zo vunzig als dat van Rex Brown. Het drumwerk van Matheus Barreiros is net zo strak als dat van Vinnie Paul. De gitaarpartijen van Caick Gabriel zijn erg vergelijkbaar met die van Dimebag Darrell. De riffs zijn groovend en repetitief, terwijl elk nummer ook minimaal één gillende solo bevat. De kers op de taart is de stem van Diego Pascuci. Hij lijkt bewust moeite te doen om als Phil Anselmo te klinken. Het ietwat hoge stemgeluid met raspende uithalen van Pascuci is vaak niet te onderscheiden van dat van Anselmo.

Dit is uiteraard niet per se negatief. Imitatie is de meest oprechte vorm van vleierij, zoals de Engelsen zeggen. Tijdens de eerste luisterbeurt word je lekker de muziek ingezogen en is er goed van te genieten. Want hoewel Making Noise, Living Fast de muzikale variant is van de openingszin "lekker weertje hè", zijn de heren geen slechte muzikanten. De muziek begint op een gegeven moment echter op de zenuwen te werken. Voor mij begon dit vanaf Fuck The Consequences. Dit nummer lijkt zo letterlijk op Pantera’s Fucking Hostile dat het me niet zou verbazen als HellgardeN hier juridische problemen mee kan krijgen.

Mis je de Pantera uit de jaren negentig en heb je alle klassieke albums ondertussen kapotgeluisterd? Dan kan HellgardeN een oplossing bieden. Je kunt daarentegen natuurlijk ook muziek van bands beluisteren die wel een eigen geluid proberen te produceren. De keuze is aan jou, maar ik heb de mijne al snel gemaakt.

Tracklist:
1. Spit On Hypocrisy
2. Evolution Or Destruction
3. Learned To Play Dirty
4. Fuck The Consequences
5. Brainwash
6. Making Noise, Living Fast
7. Believe In Yourself Or Die
8. Possessed By Noise

Score: 59 / 100

Reviewer: Sam
Toegevoegd: 23 april 2020

Helldo

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.