Into The Grave 2026
Enquête

Welke formatie die daadwerkelijk bestaat of heeft bestaan, bezit de grappigste bandnaam?

Anal Vomit
Babymetal
Band Zonder Banaan
Bongzilla
Butthole Surfers
Cycle Sluts From Hell
Dead Kennedys
Eskimo Callboy
Gay For Johnny Depp
Gentle Art Of Cooking People
Haribo Macht Kinder Froh
Iwrestledabearonce
Kiss The Anus Of A Black Cat
Kutschurft
Pigeons Playing Ping Pong
Pistol Whippin' Party Penguins
Power To The Pipo
Rectal Smegma
Revolting Cocks
Schijten Met Een Stijve (S.M.E.S.)
Spock's Beard
Tony Danza Tapdance Extravaganza
Uncle Acid And The Deadbeats
We Butter The Bread With Butter
een andere grappige bandnaam, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    14 juni:
  • Agent Steel
  • Cro-Mags
  • Into The Grave
  • Sugar
  • 15 juni:
  • Possesssed en Sinsaenum
  • Sugar
  • 16 juni:
  • Knocked Loose en State Power
  • Possesssed en Sinsaenum
  • 17 juni:
  • Blood Incantation en Neptunian Maximalism
  • Cradle Of Filfth
  • Escuela Grind
  • Hulder
  • Snot, Doodseskader en 3 Eyed Kids
  • 18 juni:
  • Escuela Grind
  • Graspop Metal Meeting
  • Guns n' Roses
  • Kylesa
  • Sólstafir, Oranssi Pazuzu en Hulder
  • The Heavy Eyes
  • Venom Inc. en Torture Squad
  • 19 juni:
  • Graspop Metal Meeting
  • Guitar Wolf en The Etters
  • Kylesa
  • Ok Goodnight, Benthos en Ursa
  • The Exploited
  • 20 juni:
  • Graspop Metal Meeting
  • Guns n' Roses
  • The Exploited en Hard Shoulder
Geen concerten bekend voor 14-07-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alan White (Yes)† - 77
  • Chris DeGarmo (Queensrÿche) - 63
  • Daniel Pouylau (Manigance) - 59
  • King Diamond (Mercyful Fate) - 70
  • Loïc Jenn (Karelia) - 46
  • Mike Scaccia (Ministry)† - 61
  • Mikko Lehto (October Falls) - 47
  • Steve Hunter (Alice Cooper) - 78

Vandaag overleden:
  • G.K. Chesterton (auteur) - 1936
Review

Astriaal - Renascent Misanthropy
Jaar van release: 2003
Label: Blacktalon Media
Astriaal - Renascent Misanthropy
De melodische black metal lijkt de laatste tijd aan een wederopstanding te zijn begonnen. Natuurlijk zijn de rauwere en sommige melodieuze bands in de underground altijd actief gebleven, maar het aantal echt goede cd's dat de afgelopen tijd verscheen was eigenlijk op één hand te tellen. En dan praat ik over muziek, waarin black metal domineert en waar de melodie niet volledig de overhand heeft gekregen, dus niet de pseudo gothic metal van Cradle of Filth.
Het Australische Astriaal levert weer eens zo'n cd af. Een album dat zwaar verslavend is en elke keer bijna om een luisterbeurt roept. Dat vanwege de fantastische black metal die op het schijfje staat.

Astriaal speelt een heerlijke vorm van melodieuze black metal, maar men verliest de agressiviteit nooit uit het oog. Natuurlijk duiken er zo nu en dan rustige en sfeervolle passages op binnen het geheel, maar binnen korte tijd is men weer bezig om op volle snelheid de huiskamer in puin te leggen. De muziek is vrij technisch en heeft ook wel enkele raakvlakken met bijvoorbeeld Emperor, maar zo ver treedt men nou ook niet buiten de grenzen.

Veertig minuten lang is het genieten geblazen met prachtige nummers als Glories of the Nightsky of Reaper of Dark Ages. De felle extreme krijszang word zo nu en dan afgewisseld met een meer grommende variant dus zo blijkt dat het op zanggebied wel snor zit. Hier en daar wat clean zang en het geheel is op dat gebied compleet. De band maakt rijkelijk gebruik van keyboards, maar hier dienen ze niet slechts ter ondersteuning, maar hebben ze echt een functie in het geheel. Dat soort stukken doen me dan duidelijk aan Limbonic Art denken.
Het gitaarwerk is soms zelfs tranentrekkend mooi en andere keren spijkerhard en snerpend. Dat prachtige komt vooral naar voren in de schitterende instrumentale song Acquisition of the Stars. Verschillende gitaren brengen de spanning tot een hoogtepunt en dan gaat men er tegenaan met een wervelende lead partij.

Over het geheel bekeken is dit een geweldige cd, de productie had misschien iets voller gemogen, maar daarom is het er niet minder genietbaar om. Dus, vroeg je je altijd af waar die echt goede melodieuze black metal cd's gebleven waren dus alle rauwe rampestampers, dan is hier de uitkomst. Een prachtalbum!

Tracklist
1. The Funeral Procession
2. Ritual Hate Construct
3. Revere the Labyrinth
4. Glories of the Nightsky
5. Ode to Antiquity
6. Arborescence
7. Acquisition of the Stars
8. Reaper of Dark Ages
9. The Halls of Perdition

Score: 84 / 100

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 30 april 2004

Astriaal - Renascent Misanthropy
Reactie van Erik op 31-10-2009 om 19:59u

Godver, ik had me net voorgenomen hier een retrorecensie over te schrijven. Wel suf dat je Ritual Hate Construct niet noemt. En ik mis enthousaisme!! ;)

Astriaal - Renascent Misanthropy
Reactie van Jeroen op 31-10-2009 om 20:01u

haha, 2003, damn, dat is lang geleden zeg.

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.