Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete song van Amorphis?

Against Widows
Alone
Amongst Stars
Black Winter Day
Day Of Your Beliefs
Death Of A King
Divinity
Drowned Maid
From The Heaven Of My Heart
House Of Sleep
Into Hiding
Light And Shadow
My Kantele
Silent Waters
Silver Bride
The Bee
The Gathering
The Moon
The Smoke
The Wanderer
The Way
Under The Red Cloud
Wrong Direction
You I Need
een andere Amorphis-kraker, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    17 mei:
  • Conjurer
  • 19 mei:
  • -(16)-, Ter Ziele en Dunebender
  • John 5 en South Of Salem
  • 20 mei:
  • Deaf Club,
  • JOHN 5
  • 21 mei:
  • Chris Holmes en Thunderor
  • Deville en ¡Pendejo!
  • Howling Giant en Aum Zorion
  • 22 mei:
  • Asphyx
  • Chris Holmes, Thunderor en Lovell's Blade
  • Textures, Sugar Spine en Javier Valdi
  • 23 mei:
  • Plan Nine
  • Textures, Sugar Spine en Javier Valdi
    17 juni:
  • Blood Incantation en Neptunian Maximalism
  • Cradle Of Filfth
  • Escuela Grind
  • Snot, Doodseskader en 3 Eyed Kids
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andrew Latimer (Camel) - 77
  • Ariën Van Weesenbeek (Epica) - 46
  • Audie Desbrow (Great White) - 69
  • Bill Bruford (Yes) - 77
  • Carmelo Claps (Heimdall) - 50
  • Chris Merzinsky (Midnattsol) - 47
  • Claude Schnell (Dio) - 71
  • Dave Abbruzzese (Pearl Jam) - 58
  • Jarek Gajczuk-Zawadzki (Chainsaw) - 47
  • Josh Homme (Queens Of The Stone Age) - 53
  • Michael Starr (Steel Panther) - 61
  • Page McConnell (Phish) - 63
  • Pat O'Brien (Cannibal Corpse) - 61
  • Paul Di'Anno (Iron Maiden)† - 68
  • Sebastian Gorski (Chainsaw) - 50
  • Trent Reznor (Nine Inch Nails) - 61
  • Willy Quiroga (Vox Dei)† - 86

Vandaag overleden:
  • Alex Nelson (Lizzy Borden) - 2004
  • Bruce Fairbairn (producent) - 1999
Review

Opeth - Garden Of The Titans: Live At Red Rocks Amphitheater
Jaar van release: 2018
Label: Moderbolaget Records
Opeth - Garden Of The Titans: Live At Red Rocks Amphitheater
Het progressieve instituut Opeth komt volgend jaar met nieuw studiomateriaal. Om de wachttijd gevoelsmatig in te korten, is er een live-album/dvd/blu-ray op de markt gekomen met de titel Garden Of The Titans: Live At Red Rocks Amphitheater; een registratie van het optreden op 17 mei 2017.

De release van anderhalf uur bestaat voor de helft uit songs van het post-Watershed-tijdperk en bevat daarnaast klassiekers als Demon Of The Fall, Deliverance en Ghost Of Perdition. Dankzij mixman David Castillo is het geluid opmerkelijk goed; zeer helder, zodat alle partijen goed te onderscheiden zijn, en toch rauw genoeg zodat een live-gevoel aanwezig blijft. Zo is het gitaargeluid lekker scherp. The Devil’s Orchard profiteert hier duidelijk van, maar ook Sorceress. Uiteraard is er achteraf gesleuteld aan de opnamen. Mikael verwoordt het treffend tijdens een van zijn speeches tussen de nummers door: “All hick-ups that you hear magically might disappear”, al hoor je in Demon Of The Fall een langere pauze halverwege omdat de frontman met problemen aan zijn gitaar te maken krijgt. Fredrik Åkesson lost dit handig op door de laatste toon langer te laten klinken.

Er is overigens weinig aan de originele versies veranderd. In sommige nummers, zoals In My Time Of Need, benut Joakim Svalberg de extra ruimte die hij heeft gekregen om met zijn keyboardklanken extra sfeer aan de compositie toe te voegen. Een ander voorbeeld is Cusp Of Eternity, waarin het soleerwerk van Åkesson mooi is uitgelicht. De cleane zang van de heren Svalberg, Åkesson en Åkerfeldt is doorgaans goed. De extreme vocalen van de frontman laten de laatste jaren te wensen over, maar ook al houdt ‘mister droogkloot’ de noten kort, toch stoort het op deze release minder dan op bijvoorbeeld FortaRock eerder dit jaar.

Er zijn eigenlijk weinig tot geen kritiekpunten te noemen met betrekking tot dit tussendoortje, of wellicht zijn er fans die wat extra's missen op de dvd/blu-ray. En over tussendoortje gesproken: Opeth komt op 10 november met drie bieren, waaronder Garden Of The Titans Red Ale. Er zijn slechts enkele fases die iets minder overtuigend klinken, zoals in Era en de eerste helft van Demon Of The Fall. Daar staan echter meer overtuigende passages tegenover. Uiteraard heeft ieder zo zijn wensen met betrekking tot de setlist, maar op de uitvoering valt zeer weinig af te dingen. Het geluid is levendig. Dat kan helaas niet gezegd worden van de wat statische show, die behoorlijk in beeld is gebracht door The Deka Brothers. Mikael zegt er het volgende over “You never see Jon Bon Jovi freeze on stage. I guess I’m not him.” Het draait om de muziek en die is prima in orde. Derhalve is Garden Of The Titans: Live At Red Rocks Amphitheater een aangename release om de tijd tot het nieuwe studiowerk uit te zitten.

Tracklist:
1. Sorceress
2. Ghost Of Perdition
3. Demon Of The Fall
4. The Wilde Flowers
5. In My Time Of Need
6. The Devil’s Orchard
7. Cusp Of Eternity
8. Heir Apparent
9. Era
10. Deliverance

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 3 november 2018

Meer Opeth:

Zoeken
    15 mei:
  • Acid Reign - Daze Of The Week
  • Akem Manah - Threnodies
  • Artillery - Made In Hell
  • Atavistia - Old Gods Awaken
  • Desolus - Dwellers Of The Twilight Void
  • Heavenfall - Thorn
  • Port Noir - The Dark We Keep
  • Pro-Pain - Stone Cold Anger
  • Self Deception - One Of Us
  • The Ghoulstars - The Dark Overlords Of The Universe
  • 16 mei:
  • Imprisoned In Flesh - Malignant Mankind
  • 21 mei:
  • Blossom Death - Spirit
  • 22 mei:
  • Armored Saint - Emotion Factory Reset
  • As The Sun Falls - Songs From The Veil
  • Crown Lands - Apocalypse
  • Dimmu Borgir - Grand Serpent Rising
  • Varg - Live At Wolfszeit Festival 2024
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.