Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-cd of -ep, die in juli 2026 werd uitgebracht?

Avenged Sevenfold - Statica
Bring Me The Horizon - Count Your Blessings Repented
Combichrist - The Venom In The Mouth Of God
Deep Purple - Splat!
Devildriver - Strike And Kill
Dreamtale - Aetherbound
Emptiness - Nowhere Speaks
Finsterforst - Still
Five Finger Death Punch - Legacy
Galneryus - A Cry From The Sky Above
Haken - In A Fever Dream
Jack White - Frozen Charlotte
Left To Die - Initium Mortis
Madball - Not Your Kingdom
Moonspell - Far From God
Motionless In White - Decades
Protest The Hero - Within
Psycroptic - The Pulse Of Annihilation
Sinner - Boom Bang Goodbye
Sojourner - Gateways
Taake - En Skog Av Nidstang
The Hu - Hun
The Plot In You - The Plot In You
The Rolling Stones - Foreign Tongues
een andere release uit juli 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    8 augustus:
  • Alcatraz
  • Body Count
  • Deceased..., Putridarium en Mancuerda
  • Elithium en End of the Dream
  • Luna Kills en Pacemaker
  • M'era Luna
  • Wolfmother
  • 9 augustus:
  • Alcatraz
  • Arch Enemy
  • M'era Luna
  • Midnight en Phantom Corporation
  • Spectral Wound, Invulche en Blodzallog
  • 10 augustus:
  • Mortal Sin en Hidden Intent
  • Municipal Waste en Schizophrenia
  • 11 augustus:
  • Lagwagon
  • Sanguisugabogg, Revocation en Internal Bleeding
  • Wolves In The Throne Room en Ter Ziele
  • 12 augustus:
  • High on Fire en Baardvader
  • Judas Priest
  • KMFDM, Ya Toyah en Jesus on Extesy
  • Mushroomhead en Mountain Eye
  • Summer Breeze
  • 13 augustus:
  • Dynamo Metalfest Pre-Party
  • Summer Breeze
  • The Ghost Inside en Deez Nuts
  • 14 augustus:
  • Dynamo Metalfest
  • Hoods, Brick By Brick, Give Em Blood en Provisional
  • Summer Breeze
Kalender
Vandaag jarig:
  • Anton Fig (Kiss) - 74
  • Colin Jones (fotograaf)† - 90
  • Hal Patino (King Diamond) - 64
  • Les Binks (Judas Priest)† - 75
  • Lüpüs Thünder (The Bloodhound Gang) - 54
  • Mel Tillis (Old Dogs)† - 94
  • Pekka Kasari (Amorphis) - 60
  • Rikki Rockett (Poison) - 65
  • Sam Totman (Dragonforce) - 47
  • Scott Stapp (Creed) - 53
  • The Edge (U2) - 65
Review

Merlin - The Wizard
Jaar van release: 2018
Label: The Company

Merlin - The Wizard

”Christ is dead. The electric children are dead. Long live the wizard.” Eind 2017 kondigde heavypsychgroep Merlin het nieuwe album The Wizard aan met deze tekst. Deze verwijst naar Merlins eerdere albums Christ Killer (2014) en Electric Children (2016). Deze periode is afgesloten. The Wizard staat in het teken van een nieuwe bandbezetting en een andere sound.

Met Christ Killer waagde Merlin zich al eerder aan een conceptalbum. Een geslaagde zet. Het verhaal achter The Wizard blijft iets te dunnetjes en komt niet helemaal duidelijk naar voren. Kort gezegd gaat het om een tovenaar die de strijd aan moet gaan met drie duistere ‘ancients lords’. Jordan Knorr noemt zich naast zanger ook storyteller. Dat laatste blijft wat achterwege, want de plaat bevat veel instrumentale stukken, waardoor het verhaal met maar weinig songteksten wordt ondersteund.

Waar het concept minder goed uit de verf komt, is het op muzikaal gebied wel dik in orde. Merlin heeft wat kritiek gekregen op de gelijkenissen met bands als Ghost en Uncle Acid & The Deadbeats. Hier is echter een band te horen die stevig op zijn eigen benen staat. Het toevoegen van saxofonist (en gitarist) Stu Kersting heeft Merlin een eigenzinnig geluid gegeven. Het saxofoonspel treedt vaak op de voorgrond en geeft de songs bij vlagen een jazz-/funk-tintje. De songs hebben veel dramatiek en bombast. Het is hoorbaar dat filmmuziekcomponisten John Carpenter en Ennio Morricone een bron van inspiratie zijn geweest.

The Wizard is een vrij stabiele plaat. Het zijn de inleidende en afsluitende composities Abyss en The Wizard Suite die de stevige fundamenten vormen. De muziek hangt vaak naar de psychedelische rock-kant. Bijvoorbeeld in Iron Borne, waarin de rustige gitaren (voorzien van wah-effecten) op een mooie manier samenspelen met de saxofoon. Toch zijn er met Tarantula Hawk en Gravelord ook momenten waarop er stevig gerockt wordt.

Merlin scoort hier bonuspunten voor de boeiende sound en de eigenzinnigheid. Als luisteraar moet je wat kunnen met het saxofoonspel, maar daarbuiten is dit een laagdrempelige plaat met catchy momenten. Het is jammer dat het conceptverhaal wat oppervlakkig blijft, want muzikaal lijken de Amerikanen prima te weten hoe ze een conceptalbum moeten maken.

Tracklist:
1. Abyss
2. Gravelord
3. Sages Crystal Staff
4. Golem
5. Iron Borne
6. Tarantula Hawk
7. The Wizard Suite

Score: 78 / 100

Reviewer: Hugo
Toegevoegd: 26 januari 2018

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.