Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album of -ep, die in april 2026 werd uitgebracht?

Archspire - Too Fast To Die
At The Gates - The Ghost Of A Future Dead
Atreyu - The End Is Not The End
Corrosion Of Conformity - Good God / Baad Man
Crimson Glory - Chasing The Hydra
Drudkh - Thaw
Enter Shikari - Lose Your Self
Foo Fighters - Your Favorite Toy
Green Carnation - A Dark Poem, Part II: Sanguis
Gus G. - Steel Burner
Immolation - Descent
Inferi - Heaven Wept
Lord Of The Lost - Opvs Noir Vol. 3
Melechesh - Sentinels Of Shamash
Metal Church - Dead To Rights
Nervosa - Slave Machine
Sepultura - The Cloud Of Unknowing
Six Feet Under - Next To Die
Skindred - You Got This
Spirit Adrift - Infinite Illumination
Terror - Still Suffer
Ultha - A Light So Dim
Vomitory - In Death Throes
Wrang - Verwording
een andere release uit april 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    9 mei:
  • Catbreath, Narcolepsy en Grindpad
  • Changing Tides en salvage
  • Cryptosis, Overruled en Bad Standing
  • Grindpad, Cathbreath en Narcolepsy
  • Severe Torture en Sepiroth
  • Sheer Terror
  • Skroetbalg en Oproerkraaiers
  • Temtris
  • The Lamp Of Thoth, Iron Void, Lone Wanderer, Metallus en Conviction
  • Verloren Vertellingen, Bloedmaan, Suttungr, Gogmagore
  • 10 mei:
  • Blaze Bayley
  • Temtris
  • 11 mei:
  • Machine Head
  • 13 mei:
  • Puffer, Frontsector en Violent Beef
  • 14 mei:
  • Clan Of Xymox en The Essence
  • Creeper en The Howling
  • Riskey Melody en Maki Oyama
  • 15 mei:
  • Conjurer en Terzij De Horde
  • Turbobier, Dikke Dennis & De Röckers en Radical Retard
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adam Suleiman (Syrach) - 45
  • Alwin Schnoing (The Wounded)† - 52
  • John Edwards (Status Quo) - 73
  • Paul McGuigan (Oasis) - 55
  • Sara Tenaglia (In Tormentata Quiete) - 46
  • Stefan Hertrich (Darkseed) - 50
  • Trish Doan (Kittie)† - 41

Vandaag overleden:
  • Ben Graves (Murderdolls) - 2018
Review

Manilla Road - To Kill A King
Jaar van release: 2017
Label: GoldenCore Records/ZYX Music

Manilla Road - To Kill A King

Het achttiende Manilla Road-album To Kill A King is bijna als een dief in de nacht aan me voorbijgegaan. Ook bij het eerste optreden in Nederland ooit, dat dit jaar plaatsvond, werd er niets over verteld, waardoor ik me nu toch voel alsof ik een twee euromuntstuk tussen de kussens van mijn bank vandaan heb gehaald. Het voelt in ieder geval weer allemaal vertrouwd en de toevoeging van de nieuwe bassist Phil Ross is een uitstekende keuze geweest. Hij en drummer Neudi geven het album in iedere track namelijk een flinke portie vuur dat op andere albums (zie Mysterium) nog wel eens ontbrak. Hiermee komt de band in ieder geval qua ritmesectiekwaliteiten in de buurt van de kwaliteiten van het duo Park/Foxe.

De algehele sfeer van het album lijkt wat meer in het psychedelische kamp van Mark Of The Beast te liggen. Openingstrack To Kill A King voelt zelfs vrij progressief aan en doet denken aan het Caress Of Steel-album van Rush. Epische en dromerige tracks als Never Again en In The Wake gaan lekker in dezelfde stijl door en zullen door de fans met gemak goed opgepakt worden. Het wat vlottere Conqueror behoort door de matige zanglijnen helaas tot een van de mindere werkjes die de band ooit heeft uitgebracht. Gelukkig is dit dan ook eigenlijk het enige minpunt en bevallen andere snellere tracks als The Arena en Blood Island een stuk beter.

Mark Shelton lijkt het gros van de zangpartijen voor zijn rekening te nemen. Vooral in de rustigere stukken als Never Again ontroert hij. Hoe doorleefd zijn stem ook klinkt, je wilt blijven luisteren. Zanger Bryan Patrick heeft dit keer beduidend minder partijen dan als op bijvoorbeeld Mysterium het geval is, maar hij zet in een track als Ghost Warriors een sterke prestatie neer.

To Kill A King bevat ondanks de constant zeer behoorlijke kwaliteit geen echte uitschieters, maar is buiten Conqueror een plezierig epicmetalalbum met een constant fijne sfeer. Sheltons solo's blijven een lust voor het oor, de productie is zeer evenwichtig en de Mark Of The Beast-achtige sfeer zorgt er in ieder geval voor dat er fijn weg te dromen is. Deze achttiende full-length is een onverwachte, maar fijne verrassing

Tracklist:
1. To Kill A King
2. Conqueror
3. Never Again
4. The Arena
5. In The Wake
6. The Talisman
7. The Other Side
8. Castle Of The Devil
9. Ghost Warriors
10. Blood Island

Score: 80 / 100

Reviewer: Lennert
Toegevoegd: 18 november 2017

Zoeken
    8 mei:
  • Black Veil Brides - Vindicate
  • Crashdïet - Art Of Chaos
  • Draconian - In Somnolent Ruin
  • Frozen Soul - No Place For Warmth
  • IATT - Etheric Realms Of The Night
  • Ingested - Denigration
  • Lovebites - Outstanding Power
  • Restless Spirit - Restless Spirit
  • Sabotør - Første Aksjon
  • Teramaze - The Silent Architect
  • The Quill - Master Of The Skies
  • Yoth Iria - Gone With The Devil
  • 15 mei:
  • Acid Reign - Daze Of The Week
  • Akem Manah - Threnodies
  • Artillery - Made In Hell
  • Atavistia - Old Gods Awaken
  • Desolus - Dwellers Of The Twilight Void
  • Heavenfall - Thorn
  • Port Noir - The Dark We Keep
  • Pro-Pain - Stone Cold Anger
  • Self Deception - One Of Us
  • The Ghoulstars - The Dark Overlords Of The Universe
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.