Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete studio-album uit 1986?

Accept - Russian Roulette
Bon Jovi - Slippery When Wet
Candlemass - Epicus Doomicus Metallicus
Crimson Glory - Crimson Glory
Dark Angel - Darkness Descends
Destruction - Eternal Devastation
Europe - The Final Countdown
Fates Warning - Awaken The Guardian
Flotsam And Jetsam - Doomsday For The Deceiver
Iron Maiden - Somewhere In Time
King Diamond - Fatal Portrait
Kreator - Pleasure To Kill
Megadeth - Peace Sells, But Who's Buying?
Metal Church - The Dark
Metallica - Master Of Puppets
Motörhead - Orgasmatron
Nuclear Assault - Game Over
Ozzy Osbourne - The Ultimate Sin
Queensrÿche - Rage For Order
Slayer - Reign In Blood
Stryper - To Hell With The Devil
Tankard - Zombie Attack
Tesla - Mechanical Resonance
Yngwie Malmsteen - Trilogy
een andere langspeler uit 1986

[ Uitslag | Enquêtes ]

    29 maart:
  • Gama Bomb, Lich King, Velozza, Headless Hunter en Hateful Agony
  • Triumpher en Scavenger
  • 2 april:
  • Anna KiaRa, Epinikion en Ylisia
  • Degenerate, LIES!, Previse, Written in Blood
  • Stoned Jesus en Wheel
  • 3 april:
  • Full Of Hell, The Body, Jarhead Fertilizer en JAD
  • Hexvessel en Aluk Todolo
  • Kreator, Carcass, Exodus en Nails
  • Molokai, Sneurf en Mountain Eye
  • Samavayo
  • The Browning, Stain The Canvas, The Defect en Heaven.exe
  • The Duskfall, This Ending, Evilon en Butchers Curse
  • THE MON en Kariti
  • 4 april:
  • Dirty Sound Magnet
  • Flowerleaf, Battled en Pandora's Key
  • Gama Bomb en Lich King
  • Infected Rain, Butcher Babies en Black Spikes
  • Valdrin en Amalekim
    29 april:
  • Adrian Vandenberg
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
Kalender
Vandaag jarig:
  • Attila Csihar (Mayhem) - 55
  • Chris Flippin (Lagwagon) - 58
  • Chris Kalandras (Fear Of God) - 54
  • Christiaan Crouwers (Another Messiah) - 46
  • Erhan Karaca (Heretic Soul) - 39
  • Fabio Marin (Internal Suffering) - 48
  • Finn Zierler (Beyond Twilight) - 54
  • Jimmy Work† - 102
  • Patrick Johansson (Stormwind) - 50
  • Perry Farrell (Jane's Addiction) - 67
  • Rutger Smeets (Sungrazer)† - 49
  • Vegard K. Thorsen (Theatre Of Tragedy) - 49
  • Vincent (Yorblind) - 38
Concertreview

We Fall Slowly
Op 9 juli 2016 in Utopolis, Emmen
Tekst door Jeffrey
Foto's door Marielle Hensums
Nee, we hebben hier niet te maken met een doomband, dus als je die connectie onbewust hebt gemaakt, hoef je niet verder te lezen. Het gaat hier namelijk om een indierockband uit Emmen die de alternatieve klanken uit de nineties combineert met de indie van een decennium later. In 2013 slepen de oosterlingen de Drentse Popprijs in de wacht en een jaar later komt in eigen beheer de ep Butterfly Guillotine uit. Vandaag presenteert het kwintet niet alleen de nieuwe videoclip van Lose Your Heart, maar ook een dvd. Dat gebeurt op een bijzondere plek; in de bioscoop Utopolis in Emmen.

Zaal 6 van het moderne complex is uitverkocht. Zo’n honderdvijftig mensen nemen plaats in zeer comfortabele stoelen en zijn benieuwd wat er komen gaat. Er verschijnt een presentator ten tonele die de hele avond aan elkaar praat. Zo vertelt hij dat niet alleen de bandleden, maar ook een aantal mensen eromheen vanaf oktober vorig jaar bezig is met de nieuwe videoclip. Dankzeggingen volgen onder andere aan Maak Het In Drenthe, een donatieregeling voor amateurkunstenaars, een initiatief van K&C en VSB-fonds.

We Fall Slowly @ Utopolis, Emmen, 9 juli 2016

Met de subsidie op zak trekt een cameraploeg vervolgens samen met acteurs Antsje en Roy en ‘caddy’ Anton naar het Duitse Bad Schandau, op de grens van Tsjechië. Het resultaat van de opnamen mag er beslist zijn en staat inmiddels op YouTube. Ondanks het wat harde geluid in de bioscoopzaal ligt het melodieuze nummer direct lekker in het gehoor. Niet alleen de videoclip zelf is te zien op een groot scherm, maar ook ‘the making of’, met zowel informatieve als grappige momenten.

We Fall Slowly @ Utopolis, Emmen, 9 juli 2016

Nu het publiek toch lekker zit, krijgt het ook nog eens een dvd met een documentaire te zien. Het verhaal geeft een mooi inzicht in de verschillende karakters binnen de band en in het proces van het maken van videoclips en het opnemen van de muziek. Hoogtepunten voor de bandleden zijn de optredens in Melkweg te Amsterdam en op het Bevrijdingsfestival in Assen. Ook hier ontbreekt naast veel serieuze footage de ongein niet.

Daarna krijgen de bezoekers het verzoek te gaan staan ("want het is een rockshow") en speelt We Fall Slowly een set van zeven nummers. In het begin is de setting wel even wennen, voor zowel de bandleden als het publiek. Hoe vaak zie je nu een band optreden in een bioscoop? Het is aanvankelijk nog even zoeken naar het geluid en aan de linkerkant hapert een van de boxen. Nadat het euvel tot de verleden tijd behoort, de lichten dimmen op verzoek van de zanger en het volume stijgt, valt er meer te genieten. Het zojuist gepresenteerde Lose Your Heart behoort met zijn melodieuze poprockstijl tot de hoogtepunten. Ook de nieuwere tracks Slide en Let It Go zijn highlights. Coach Willy van Green Lizard speelt ook nog even mee.

We Fall Slowly @ Utopolis, Emmen, 9 juli 2016

Net als in Lose Your Heart laten de bandleden daarin horen gegroeid te zijn als songwriters en is de achtergrondzang van gitarist Gerwin Vrieling en de prima drummende Jan Schippers een mooie toevoeging. Gitarist Maarten Righarts voegt met zijn melancholische leads veel diepgang toe aan de sound. Bassist Anton Oortmann is met zijn onbevangenheid en leuke opmerkingen de publiekslieveling. Van dat charisma mag zanger Boye Emmanueel wat meer hebben, maar hij wint veel met zijn emotionele voordracht. Naarmate de show vordert, komt het hardere songmateriaal aan bod en is de beleving op het podium intens met het grungy Dr Hell. Het publiek beloont het optreden met een luid applaus.

We Fall Slowly @ Utopolis, Emmen, 9 juli 2016

Na afloop is er ook nog een akoestische sessie in de loungeruimte, is er de mogelijkheid een dvd of andere merchandise te kopen en de bandleden te spreken. Al met al een geslaagde avond en een originele manier om een videoclip en dvd te presenteren.

Met dank aan Marielle Hensums van Hensums Fotografie voor de foto’s.

Setlist:
1. Home
2. Lose Your Heart
3. Try
4. Slide
5. Let It Go
6. Do You Wanna?
7. Dr. Hell We Fall Slowly @ Utopolis, Emmen, 9 juli 2016

We Fall Slowly @ Utopolis, Emmen, 9 juli 2016

We Fall Slowly @ Utopolis, Emmen, 9 juli 2016

We Fall Slowly @ Utopolis, Emmen, 9 juli 2016

We Fall Slowly @ Utopolis, Emmen, 9 juli 2016

We Fall Slowly @ Utopolis, Emmen, 9 juli 2016

Bibelot, Dordrecht

Zoeken
    27 maart:
  • Ain Sof Aur - Theos-Vel-Samael
  • Anneke van Giersbergen - La Mort
  • Bekor Qilish - Consecrated Abysses Of Dread
  • Black Label Society - Engines Of Demolition
  • Cryptworm - Infectious Pathological Waste
  • Deadnate - Mosaic
  • Dionysiaque - La Tourbe Des Rêves
  • Dystopia - De Verboden Diepte II: De Weg van de Meeste Weerstand
  • Heaven & Hell - Breaking Out Of Heaven - 2007-2009
  • Hellripper - Conorach
  • Iron Savior - Awesome Anthems Of The Galaxy
  • Lion’s Share - Inferno
  • Myrath - Wilderness Of Mirrors
  • Overruled - Ritual Of Rebirth
  • The Oldest House - The Art Of Abysswalking
  • Threat Signal - Revelations
  • Total Maniac - Love Overdrive
  • Varmia - Lauks
  • Winterfylleth - The Unyielding Season
  • 3 april:
  • Green Carnation - A Dark Poem, Part II: Sanguis
  • Nervosa - Slave Machine
  • Toxic Shock - Future Is Calling
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.